Muzeum Historii Naturalnej

Artykuły - Muzeum Historii Naturalnej (0)

 • Niespotykany, błękitny diament

  Niespotykany, błękitny diament

  W Muzeum Historii Naturalnej w Los Angeles (Kalifornia, USA) podziwiać można niezwykle rzadki minerał.
 • Najlepsze zdjęcia dzikiej przyrody na wystawie w Bielsku-Białej

  Wystawa około stu najlepszych ubiegłorocznych fotografii dzikiej przyrody, które autorzy nadesłali na konkurs "BBC Wildlife Magazine" i Muzeum Historii Naturalnej w Londynie, została w piątek otwarta w Galerii Bielskiej Biura Wystaw Artystycznych.
 • "Fotografia dzikiej przyrody" na wystawie w Bielsku-Białej

  Kilkadziesiąt najlepszych na świecie ubiegłorocznych fotografii dzikiej przyrody, które zostały nadesłane na konkurs "BBC Wildlife Magazine" i Muzeum Historii Naturalnej w Londynie, oglądać można od wtorku w Galerii Bielskiej Biura Wystaw Artystycznych.
 • Fotografia dzikiej przyrody

  Fotografia dzikiej przyrody

  To będzie prawdziwa gratka dla miłośników przyrody. W BWA - Galerii Zamojskiej będzie można obejrzeć wystawę "Fotografia dzikiej przyrody".
 • Gniewny miś i inne zwierzaki

  Gniewny miś i inne zwierzaki

  Konkurs Wildlife Photographer of the Year organizowany przez BBC Wildlife Magazine i londyńskie Muzeum Historii Naturalnej od 1964 r. stał się najbardziej cenionym i największym w świecie przedsięwzięciem z zakresu fotografii dzikiej przyrody.
 • Te zdjęcia musisz zobaczyć

  Te zdjęcia musisz zobaczyć

  W Muzeum Miejskim w Nowej Soli można oglądać wystawę zdjęć z konkursu fotograficznego Wildlife Photographer of the Year. To prezentacja niezwykłych fotografii dzikiej przyrody - efekt konkursu organizowanego corocznie przez BBC Wildlife Magazine i londyńskie Muzeum Historii Naturalnej z lat 2002-2007.

Filmy - Muzeum Historii Naturalnej (1)

 • Zjadali swoich zmarłych. Mroczny sekret naszych przodków

  „Brytania: Milion lat historii ludzkości” to tytuł wystawy w londyńskim Muzeum Historii Naturalnej. To pierwsze tak drobiazgowe odtworzenie życia i zwyczajów różnych gatunków praludzi - m.in. Neandertalczyków i Homo sapiens - którzy przed setkami tysięcy lat zamieszkiwali Wyspy Brytyjskie. Nasi praprzodkowie żywili się wszystkim, co byli w stanie schwytać. Narzędzia, które służyły im do oporządzania i porcjowania zdobyczy, były prymitywne, ale skuteczne. Najmroczniejszy sekret praludzi ma jednak związek z tym, jak postępowali ze zwłokami zmarłych. Kości ludzkie sprzed 500 tysięcy lat, pokryte drobnymi licznymi nacięciami, świadczą niezbicie o tym, że były one skrupulatnie oczyszczane z mięsa, a potem łamane na kawałeczki, by można było wyssać z nich szpik. Z kolei czaszki zmarłych miały znaczenie rytualne - wykonywano z nich naczynia do picia.