muszle

Artykuły - Muszle (12)

 • Dla kogo Złota Muszla?

  Dla kogo Złota Muszla?

  Złotą Muszlę, główną nagrodę 59. festiwalu filmowego w San Sebastian, otrzymał w sobotę, 24 września, hiszpański film "Los pasos dobles" Isakiego Lacuesty. Za najlepszego reżysera uznano Greka Filiposa Citosa.
 • Muszla klozetowa na sprzedaż

  Muszla klozetowa na sprzedaż

  Toaleta z domu należącego do Johna Lennona zostanie wystawiona na aukcji z pamiątkami po The Beatles.
 • Arcybiskup z Hiszpanii odsłonił Muszlę Jakubową na szybie kopalni

  Abp Julian Barrio Barrio z Santiago de Compostela odsłonił w piątek na ścianie szybu kopalni Polkowice-Sieroszowice płaskorzeźbę w kształcie Muszli Jakubowej. Muszla małży to symbol św. Jakuba Starszego Apostoła; jego rok jest obchodzony w diecezji zielonogórsko-gorzowskiej.
 • Asus EeePC Seashell - jak muszla

  Asus EeePC Seashell - jak muszla

  Firma Asus wprowadza do swojej oferty nowy model netbooka inspirowany naturą. Design komputera ma przypominać... muszlę.
 • Dwumetrowy pyton w muszli klozetowej

  Mieszkanka Nowego Jorku, 38-letnia Nadege Brunacci przeżyła chwile grozy, kiedy myjąc ręce w swojej łazience zauważyła w muszli klozetowej... dwumetrowego pytona.
 • Kate Winslet w muszli klozetowej

  Kate Winslet w muszli klozetowej

  Kate Winslet ("Zakochany bez pamięci") razem z Hugh Jackmanem ("X_MEN: Ostatni bastion") wzięli w Nowym Jorku udział w dość nietypowej premierze swego najnowszego filmu "Flushed Away". Para spuszczona została bowiem w wielkiej, nadmuchiwanej muszli, tak jak bohaterowie animacji, których dubbingują gwiazdy - dwa szczury: Rita i Roddy.
 • Dwie Złote Muszle w San Sebastian

  Dwie Złote Muszle w San Sebastian

  Filmy "Pół księżyca" irańskiego reżysera Bahmana Ghobadiego i "Mój syn" Francuza Martiala Fougerona zdobyły w sobotę ex aequo Złotą Muszlę dla najlepszego filmu 54. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w San Sebastian. Pierwszy długometrażowy film Fougerona, opowiadający o relacjach matki z synem, został bardzo chłodno przyjęty przez publiczność zarówno podczas projekcji, jak i w chwili ogłoszenia decyzji jury.
 • Muszle Car 3 ogłoszona

 • Złota Muszla dla "Los lunes al sol"

  Złota Muszla dla "Los lunes al sol"

  Zgodnie z przewidywaniami Złotą Muszlę na zakończonym w sobotę, 28 września, 50. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w San Sebastian zdobył obraz "Los lunes al sol" Fernando Leóna de Aranoa, powstały w koprodukcji hiszpańsko-francusko-włoskiej.
 • Niemcy: Prezenty po EXPO 2000

  Koralowce, egzotyczne muszle, fantazyjne ryby - miniaturowy podwodny świat Pacyfiku trafił do zoo w Berlinie.

Filmy - Muszle (3)

 • Ośmiornica wyłoniła się z muszli i… skacze na główkę do wody

  Rybak złowił ośmiornicę schowaną w muszli w zatoce Suruga. Po chwili mięczak wyłonił się ze skorupy i... skoczył na główkę do wody. To się nazywa prawdziwa ucieczka! (STORYFUL/x-news)
 • Uciekająca muszla zrobiła furorę wśród internautów

  Uciekająca muszla zrobiła furorę wśród internautów. Komentujący filmik zastanawiali się przed czym może zwiewać przegrzebek. „To ja, kiedy widzę swoją byłą” - zażartował jeden z internautów. (STORYFUL/x-news)
 • Co tak naprawdę szumi w muszli?

  Większość z nas odpowie: morskie fale. Ale prawda wcale nie jest taka romantyczna. Choć efekt zależy od kształtu muszli, podobny dźwięk otrzymamy, gdy do ucha przyłożymy zwykłą filiżankę lub dłoń złożoną w taki sposób, jakbyśmy chcieli nabrać wody. Muszla lub filiżanka czy dłoń działa jak rezonator. Dźwięki, które na co dzień ignorujemy, odbijają się od jej ścianek i ulegają wzmocnieniu – dzięki temu je słyszymy.