muchomor sromotnikowy

Artykuły - Muchomor sromotnikowy (6)

 • Kiedy podawać dzieciom grzyby?

  Kiedy podawać dzieciom grzyby?

  ​Gdy tylko rozpoczyna się sezon na grzyby, pojawiają się pytania czy można je podawać dzieciom. Te ciężkostrawne dary lasu nie powinny się pojawić w diecie maluchów przed siódmym rokiem życia. Niektórzy mówią, że nawet przed pełnoletnością.
 • 5-latka zatruła się muchomorem. Wszystkiemu winna babcia?

  5-latka zatruła się muchomorem. Wszystkiemu winna babcia?

  ​Jak informuje "Nowa Trybuna Opolska" do sądu w Oleśnie wpłynął akt oskarżenia przeciwko Łucji P., która usmażyła i podała wnuczce na obiad grzyby, wśród których znalazł się muchomor sromotnikowy. Pięcioletnia Angelika zatruła się 16 września ubiegłego roku.
 • Grzyboznawca: Najbardziej smakuje mi muchomor

  Grzyboznawca: Najbardziej smakuje mi muchomor

  Sezon na zbieranie grzybów w pełni. Jakie gatunki grzybów zbierać, jak rozróżnić grzyby jadalne od trujących i jak zachować się w lesie - radzi grzyboznawca Wiesław Kamiński.
 • Muchomor sromotnikowy - najbardziej trujący organizm żyjący w Polsce

  Muchomor sromotnikowy - najbardziej trujący organizm żyjący w Polsce

  Muchomor sromotnikowy, jest najbardziej trującym organizmem naturalnie żyjącym w Polsce. Jeden owocnik może wytruć całą rodzinę. Nasz organizm nie potrafi rozkładać substancji trujących w nim zawartych - powiedział prof. Andrzej Grzywacz z SGGW.
 • Zupa z szatańską wkładką

  Zupa z szatańską wkładką

  Były funkcjonariusz służby więziennej maltretował i upokarzał żonę. Zdesperowana kobieta postanowiła otruć go zupą grzybową...
 • Specjaliści ostrzegają przed zatruciami grzybami

  W Polsce zatruciu grzybami ulega od kilkuset do tysiąca osób rocznie, umiera coraz mniej, ale wciąż są pojedyncze przypadki. Sanepid i lekarze ostrzegają, że najczęściej ofiarami zatruć padają osoby, którym wydaje się, że dobrze znają się na grzybach.