MŚ w lotach narciarskich

Artykuły - MŚ w lotach narciarskich (55)

 • Skoki narciarskie. MŚ w lotach w połowie grudnia w Planicy

  Skoki narciarskie. MŚ w lotach w połowie grudnia w Planicy

  ​Odwołane w marcu wskutek pandemii koronawirusa mistrzostwa świata w lotach narciarskich mają się odbyć między 11 a 13 grudnia w słoweńskiej Planicy. Taką decyzję podjęła w poniedziałek Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS).
 • Skoki narciarskie. Tajner: Małysz miał wstać i to ogłosić

  Skoki narciarskie. Tajner: Małysz miał wstać i to ogłosić

  - Gdyby mistrzostwa świata w lotach w Planicy nie zostały odwołane, Polska i tak wycofałaby się z tej imprezy - potwierdził w rozmowie z dziennikarzami TVP Sport prezes Polskiego Związku Narciarskiego Apoloniusz Tajner.
 • Skoki narciarskie. Słoweńcy rozpatrują nowy termin mistrzostw świata w lotach

  Skoki narciarskie. Słoweńcy rozpatrują nowy termin mistrzostw świata w lotach

  Przedwcześnie zakończony sezon zimowy, z uwagi na epidemię koronawirusa, dotknął także skoki narciarskie. Odwołanie rywalizacji, na dwa tygodnie przed jej finałem w słoweńskiej Planicy, wiąże się tak samo, jak w innych dyscyplinach z ratowaniem się przed finansową niewypłacalnością. Na głowach Słoweńców jest też poszukiwanie nowego terminu dla mistrzostw świata w lotach.
 • MŚ w lotach narciarskich przełożone na przyszły sezon

  MŚ w lotach narciarskich przełożone na przyszły sezon

  Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) podjęła decyzję, że mistrzostwa świata w lotach narciarskich, które miały rozpocząć się 19 marca w słoweńskiej Planicy, zostały przełożone na przyszły sezon. Ma to oczywiście związek z pandemią koronawirusa.
 • MŚ w lotach: zawody w Planicy bez udziału publiczności

  MŚ w lotach: zawody w Planicy bez udziału publiczności

  Z powodu epidemii koronawirusa mistrzostwa świata w lotach narciarskich w Planicy 19-22 marca odbędą się bez publiczności - zdecydowano na posiedzeniu słoweńskiej Rady Bezpieczeństwa Narodowego.
 • MŚ w lotach. Adam Małysz: W czwartek decyzja, czy zawody się odbędą

  MŚ w lotach. Adam Małysz: W czwartek decyzja, czy zawody się odbędą

  W sobotę Adam Małysz opublikował na swoim Instagramie wpis, świadczący o tym, że mistrzostwa świata w lotach w Planicy stoją jednak pod dużym znakiem zapytania. Optymistyczne wiadomości z wtorku zostały wyparte przez decyzję słoweńskich władz, które w związku z koronawirusem, zakazały organizacji imprez powyżej 500 osób.
 • MŚ w lotach. Przygotowania przebiegają zgodnie z planem

  MŚ w lotach. Przygotowania przebiegają zgodnie z planem

  Początkowe spekulacje, dotyczące odwołania mistrzostw świata w lotach narciarskich w Planicy, wydają się mało prawdopodobne. We wtorek w oficjalnym komunikacie prasowym przekazano informację, że wszystkie przygotowania przebiegają zgodnie z planem, a wobec zagrożenia koronawirusem organizatorzy zapewnią kibicom specjalne środki zapobiegawcze.
 • Mistrzostwa świata w lotach narciarskich w Planicy mogą zostać odwołane

  Mistrzostwa świata w lotach narciarskich w Planicy mogą zostać odwołane

  Koronawirus w natarciu! Choć ostatecznej decyzji jeszcze nie ma, coraz więcej wskazuje na to, że zaplanowane na drugą połowę marca mistrzostwa świata w lotach narciarskich w słoweńskiej Planicy mogą zostać odwołane. Sprawa nie jest jednak przesądzona.
 • Vikersund gospodarzem MŚ w lotach w 2022 roku

  Vikersund gospodarzem MŚ w lotach w 2022 roku

  Vikersund będzie gospodarzem mistrzostw świata w lotach narciarskich w 2022 roku. Podczas kongresu Międzynarodowej Federacji Narciarskiej w Costa Navarino w Grecji norweska kandydatura była jedyną rozpatrywaną.
 • MŚ w lotach. Adam Małysz zachwycony sukcesem polskiej drużyny

  MŚ w lotach. Adam Małysz zachwycony sukcesem polskiej drużyny

  Pierwszy w historii dla Polski medal drużynowych mistrzostw świata w lotach narciarskich tylko wzmógł i tak już gigantyczne zainteresowanie skokami narciarskimi w naszym kraju. Na ustach kibiców jest "brązowa" drużyna, a Adam Małysz postanowił wyjść naprzeciw oczekiwaniom kibiców i docenił ludzi drugiego planu, pracujących przy reprezentacji.