MŚ piłkarzy ręcznych

Artykuły - MŚ piłkarzy ręcznych (220)

Filmy - MŚ piłkarzy ręcznych (19)

• MŚ piłkarzy ręcznych. Niemcy - Francja 25-26 w meczu o brąz. Skrót

Obrońcy tytułu Francuzi pokonali Niemców 26-25 (9-13) w meczu o brązowy medal mistrzostw świata piłkarzy ręcznych, który odbył w duńskim Herning. "Trójkolorowi" brąz zdobyli w niebywałych okolicznościach. Przy stanie 25-25, gdy do końca pozostało 27 sekund, w posiadaniu piłki byli Francuzi, którzy jednak po złym rozegraniu akcji ją stracili. Przeciwnicy też szansy nie wykorzystali i decydującego gola, niemal równo z końcową syreną (sędziowie potrzebowali wideoweryfikacji), zdobył jeden z najlepszych piłkarzy ręcznych w historii Nikola Karabatic. Złoty medal, po raz pierwszy w historii, zdobyli Duńczycy, którzy w finale rozgromili Norwegów 31-22.
  • MŚ piłkarzy ręcznych. Dania - Norwegia 31-22 w finale. Skrót meczu

Współgospodarze turnieju Duńczycy pokonali Norwegów 31-22 (18-11) w finale mistrzostw świata piłkarzy ręcznych, który się odbył w Herning. Dania jako jedyna drużyną w finałach MŚ 2019 wygrała wszystkie spotkania. W jej szeregach wyróżnił się przede wszystkim Mikkel Hansen, który został królem strzelców mundialu - 72 gole (z czego siedem w finale) oraz został uznany najlepszym zawodnikiem (MVP) turnieju. Wcześniej w meczu o brązowy medal obrońcy tytułu Francuzi wygrali z Niemcami 26-25 (9-13).
  • MŚ w piłce ręcznej w 2023 w Polsce. "Jesteśmy wiarygodnym krajem"

Polska wraz ze Szwecją zorganizuje w 2023 roku mistrzostwa świata piłkarzy ręcznych. - podczas poprzednich imprez organizowanych w Polsce potrafiliśmy udowodnić działaczom federacji europejskich i światowych, że jesteśmy wiarygodnym partnerem do organizacji turniejów na najwyższym poziomie. Doceniono to, że mamy hale nie odbiegające od standardów europejskich i wyrobionych kibiców, którzy potrafią stworzyć wyjątkową atmosferę - powiedział w rozmowie z x-news Zygfryd Kuchta, wiceprezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce ds. szkolenia. Źródło: Agencja TVN/x-news
  • Michał Daszek: Marzenia się spełniają