MŚ piłkarzy ręcznych

Artykuły - MŚ piłkarzy ręcznych (272)

 • MŚ piłkarzy ręcznych: Mikkel Hansen MVP turnieju

  MŚ piłkarzy ręcznych: Mikkel Hansen MVP turnieju

  ​Rozgrywający reprezentacji Danii Mikkel Hansen został uznany za najwartościowszego piłkarza ręcznego (MVP) mistrzostw świata w Egipcie. Jego drużyna obroniła tytuł i w finale w Kairze pokonała Szwecję 26-24 (13-13).
 • MŚ piłkarzy ręcznych: Dania - Szwecja 26-24 w finale

  MŚ piłkarzy ręcznych: Dania - Szwecja 26-24 w finale

  Dania pokonała Szwecję 26-24 w finale mistrzostw świata piłkarzy ręcznych, które zakończyły się 31 stycznia w Egipcie. Tym samym Duńczycy obronili tytuł wywalczony przed dwoma laty.
 • MŚ piłkarzy ręcznych. Hiszpania z brązowym medalem

  MŚ piłkarzy ręcznych. Hiszpania z brązowym medalem

  Hiszpania zdobyła brązowy medal mistrzostw świata piłkarzy ręcznych w Egipcie. W decydującym meczu wygrali w Kairze z Francją 35-29 (16-13). W finale o godz. 17.30 obrońcy tytułu Duńczycy zmierzą się ze Szwedami.
 • ​MŚ piłkarzy ręcznych. Dania rywalem Szwecji w finale

  ​MŚ piłkarzy ręcznych. Dania rywalem Szwecji w finale

  Obrońca tytułu Dania będzie rywalem Szwecji w niedzielnym finale mistrzostw świata piłkarzy ręcznych w Egipcie. W drugim piątkowym półfinale pokonała w Kairze Hiszpanię 35:33 (18:16). Wcześniej drużyna "Trzech Koron" wygrała niespodziewanie z Francją 32:26 (16:13).
 • MŚ piłkarzy ręcznych. Maciej Majdziński zerwał więzadło krzyżowe w kolanie. Czeka go długa przerwa

  MŚ piłkarzy ręcznych. Maciej Majdziński zerwał więzadło krzyżowe w kolanie. Czeka go długa przerwa

  Reprezentacja Polski w piłce ręcznej zakończyła na drugiej fazie grupowej udział w MŚ w Egipcie i wróciła do kraju w środę 27 stycznia. W ostatnim meczu z Niemcami poważnie wyglądającej kontuzji doznał rozgrywający kadry Maciej Majdziński, który już w Polsce przeszedł badania. Niestety wykazały one zerwanie więzadła krzyżowego przedniego w lewym kolanie i uszkodzenie łąkotki...
 • MŚ piłkarzy ręcznych. Dania - Egipt 39-38. Sensacja była blisko

  MŚ piłkarzy ręcznych. Dania - Egipt 39-38. Sensacja była blisko

  Reprezentacja Danii po rzutach karnych wygrała z Egiptem w ćwierćfinale MŚ w piłce ręcznej 2021. Do wyłonienia półfinalisty turnieju potrzebne były dwie dogrywki, po których było 35:35, a tak naprawdę wszystko rozstrzygnęło się w konkursie "siódemek"!
 • MŚ piłkarzy ręcznych. Grzegorz Tkaczyk: Reprezentacja odzyskała szacunek kibiców

  MŚ piłkarzy ręcznych. Grzegorz Tkaczyk: Reprezentacja odzyskała szacunek kibiców

  Polscy piłkarze ręczni na 13. miejscu zakończyli udział w mistrzostwach świata, które rozgrywane są w Egipcie. Za swój występ zebrali wiele pochwał. "Znowu odzyskali podziw i szacunek kibiców" - powiedział były reprezentant kraju Grzegorz Tkaczyk.
 • MŚ piłkarzy ręcznych. Burza w Niemczech po remisie z Polską

  MŚ piłkarzy ręcznych. Burza w Niemczech po remisie z Polską

  Po remisie 23-23 z Polską w Niemczech rozpętała się burza. Reprezentacja jest krytykowana, ale wiceprezes związku mówi nawet o olimpijskim złocie.
 • MŚ piłkarzy ręcznych. Lekarz reprezentacji Słowenii: Zawodnicy mieli biegunkę i wymioty, lekką gorączkę i bóle brzucha

  MŚ piłkarzy ręcznych. Lekarz reprezentacji Słowenii: Zawodnicy mieli biegunkę i wymioty, lekką gorączkę i bóle brzucha

  Słoweński Związek Piłki Ręcznej narzeka na fatalną organizację mistrzostw świata w Egipcie. Lekarz bałkańskiej reprezentacji potwierdza z kolei, że problem z zatruciami miały też inne reprezentacje.
 • MŚ piłkarzy ręcznych. Słoweńcy oskarżają organizatorów o zatrucia zawodników

  MŚ piłkarzy ręcznych. Słoweńcy oskarżają organizatorów o zatrucia zawodników

  Po remisie 25-25 z Egiptem, Słoweńscy szczypiorniści odpadli z mistrzostw świata. Nie zostawili jednak suchej nitki na organizatorach zarzucają im fatalnie zorganizowanie turnieju. Twierdzą, że mogło to wpłynąć też na zatrucia zawodników. "Chłopaki krzyczeli z bólu, wymiotowali i czuli się, jakby zagrożone było ich życie" - napisała słoweńska federacja.

Filmy - MŚ piłkarzy ręcznych (19)

 • MŚ piłkarzy ręcznych. Skandal po meczu Słowenia - Egipt. Wideo

  Mecz reprezentacji Egiptu ze Słowenią decydował o awansie do ćwierć finału. Gospodarzom wystarczał remis, zaś ekipa z Europy musiała wygrać. Spotkanie zakończyło się wynikiem 25-25, więc awansowała drużyna Egiptu. Po meczu Słoweńcy mieli pretensje do organizatorów o fatalne przygotowanie turnieju, zasugerowali również, że mogło to mieć wpływ na zatrucia żołądkowe zawodników.
 • MŚ piłkarzy ręcznych. Niemcy - Francja 25-26 w meczu o brąz. Skrót

  Obrońcy tytułu Francuzi pokonali Niemców 26-25 (9-13) w meczu o brązowy medal mistrzostw świata piłkarzy ręcznych, który odbył w duńskim Herning. "Trójkolorowi" brąz zdobyli w niebywałych okolicznościach. Przy stanie 25-25, gdy do końca pozostało 27 sekund, w posiadaniu piłki byli Francuzi, którzy jednak po złym rozegraniu akcji ją stracili. Przeciwnicy też szansy nie wykorzystali i decydującego gola, niemal równo z końcową syreną (sędziowie potrzebowali wideoweryfikacji), zdobył jeden z najlepszych piłkarzy ręcznych w historii Nikola Karabatic. Złoty medal, po raz pierwszy w historii, zdobyli Duńczycy, którzy w finale rozgromili Norwegów 31-22.
 • MŚ piłkarzy ręcznych. Dania - Norwegia 31-22 w finale. Skrót meczu

  Współgospodarze turnieju Duńczycy pokonali Norwegów 31-22 (18-11) w finale mistrzostw świata piłkarzy ręcznych, który się odbył w Herning. Dania jako jedyna drużyną w finałach MŚ 2019 wygrała wszystkie spotkania. W jej szeregach wyróżnił się przede wszystkim Mikkel Hansen, który został królem strzelców mundialu - 72 gole (z czego siedem w finale) oraz został uznany najlepszym zawodnikiem (MVP) turnieju. Wcześniej w meczu o brązowy medal obrońcy tytułu Francuzi wygrali z Niemcami 26-25 (9-13).
 • Michał Daszek: Marzenia się spełniają

  Michał Daszek po pokonaniu Hiszpanii w meczu o brąz MŚ piłkarzy ręcznych