mrożenie

Artykuły - Mrożenie (21)

Filmy - Mrożenie (5)

 • Jak zrobić różany lód do szampana?

  Chciałbyś, by twoje przyjęcia były bardziej wykwintne? Dzięki różanym kostkom lodu do szampana będziesz mógł świętować z klasą. Przygotowanie ich jest bardzo proste, jednak należy o tym pomyśleć przynajmniej kilka godzin przed imprezą. Różany lód do szampana nie tylko podkreśli jego smak, ale także będzie pięknie prezentował się w kieliszkach.
 • Jak zrobić mus z mrożonych truskawek?

  Świeżymi truskawkami możemy cieszyć się ledwie przez parę tygodni w roku. Potem dostępne są co prawda drogie, importowane truskawki, ale ich smak nie jest już tak doskonały, jak tych sezonowych, poza tym, niektórych już sam wygląd może odstraszać i przywodzić na myśl ogromne ilości sztucznych nawozów. Ratunkiem są oczywiście mrożone truskawki, które można dostać w niemal każdym sklepie! Z nich - bez rozmrażania - można przygotować doskonały mus z truskawek, którym będziecie mogli się cieszyć nawet w środku zimy! To nie tylko pyszny i prosty sposób na deser, ale też znakomity sposób na nadzienie czy polewę choćby do naleśników.
 • Sprytny sposób, jak zaoszczędzić miejsce w zamrażarce

  Mrożenie jedzenia to wygodny sposób na przechowywanie żywności, choć nie każdy jej rodzaj nadaje się do takiego przechowywania. Mrożonki zajmują wiele cennego miejsca w zamrażalnikach czy zamrażarkach, którego niemal zawsze brakuje. Są jednak proste sposoby, jak przechowywać jedzenie w chłodzie, by nie zajmowało wiele miejsca! Oto sprytny sposób, który pomoże wam zaoszczędzić sporo miejsca!
 • Do czego można użyć kostki lodu?

  Kostki lodu nie są jedynie sposobem na chłodzenie naszych ulubionych napojów. Mają mnóstwo zastosowań - od medycznych po praktyczne ułatwianie sobie życia w domu! Przygotowaliśmy dla was trzy sposoby wykorzystania kostek lodu w nietypowy sposób; dajcie znać w komentarzach, jakie jeszcze macie pomysły na zastosowanie kostek lodu!