mroczny rycerz

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Mroczny rycerz (Film (2008)[The Dark Knight] Reż.Christopher Nolan) ,

Artykuły - Mroczny rycerz (21)

 • Najlepsza muzyka filmowa

  Najlepsza muzyka filmowa

  Ogłoszono nominacje do World Soundtrack Awards, nagród przyznawanych m.in. za najlepszą muzykę i piosenkę filmową. Wśród nominowanych znalazły się takie filmy, jak m.in. "Mroczny rycerz", "Ciekawy przypadek Benjamina Buttona", "Coco Chanel" i "Slumdog. Milioner z ulicy".
 • 50 Cent niczym Joker

  50 Cent niczym Joker

  Inspiracja reklamą, sceny przypominające film "Mroczny rycerz" z udziałem demonicznego Jokera - w najnowszym teledysku rapera 50 Centa sporo się dzieje. Zresztą sprawdźcie sami!
 • "Mroczny rycerz" z Saturnem

  "Mroczny rycerz" z Saturnem

  Ostatni film o przygodach Batmana zdobył kolejne nagrody. Tym razem "Mroczny rycerz" został uhonorowany w aż pięciu kategoriach na uroczystości Saturn Awards.
 • "Zmierzch" czy "Slumdog"?

  "Zmierzch" czy "Slumdog"?

  Ogłoszono nominacje do tegorocznych nagród filmowych MTV. Najwięcej nominacji - aż siedem - otrzymał "Zmierzch". Na sześć statuetek szansę ma laureat tegorocznego Oscara w kategorii najlepszy film - "Slumdog. Milioner z ulicy".
 • Znowu chce być Batmanem

  Znowu chce być Batmanem

  Christian Bale, odtwórca głównej roli w filmach "Batman - Początek" i "Mroczny rycerz", nie wyobraża sobie, by nie miała powstać kolejna produkcja o Batmanie.
 • Ogłoszono nominacje do Oscarów

  Ogłoszono nominacje do Oscarów

  W czwartek, 22 stycznia, poznaliśmy nominowanych do tegorocznych Oscarów. Najwięcej - aż 13 nominacji - otrzymał "Ciekawy przypadek Benjamina Button" Davida Finchera. Poza nim najwięcej oscarowych szans mają także: "Slumdog. Milioner z ulicy" Danny'ego Boyle'a (10 nominacji) oraz "Obywatel Milk" Gusa van Santa i "Mroczny rycerz" Christophera Nolana (po 8 nominacji).
 • Kolejny dublet dla Kate Winslet?

  Kolejny dublet dla Kate Winslet?

  Po dwóch Złotych Globach - Kate Winslet ma szansę na kolejny dublet. Aktorka otrzymała dwie nominacje do prestiżowej nagrody BAFTA (British Academy Film and Television Awards).
 • "Mroczny rycerz" najlepszy w USA

  "Mroczny rycerz" najlepszy w USA

  "Mroczny rycerz" okazał się ulubionym filmem Amerykanów i zwyciężył w plebiscycie People's Choice Awards. Ceremonia wręczenia nagród odbyła się w środę, 7 stycznia.
 • Joker najlepszym złoczyńcą

  Joker najlepszym złoczyńcą

  Podczas gali rozdania nagród Scream, organizowanej przez stację Spike TV, triumfował "Mroczny rycerz" Christophera Nolana, wygrywając w niemal wszystkich głównych kategoriach.
 • "Mroczny rycerz" znów trafi do kin

  "Mroczny rycerz" znów trafi do kin

  Wytwórnia Warner Bros. zapowiedziała, że "Mroczny rycerz" znów trafi do amerykańskich kin w styczniu 2009 roku. Dziwna decyzja? Nie, jeśli weźmiemy pod uwagę datę wręczenia Oscarów.

Filmy - Mroczny rycerz (2)

 • Strzelanina na premierze filmu o Batmanie

  Około 14 osób nie żyje, a kilkadziesiąt zostało rannych w trakcie strzelaniny do jakiej doszło na premierze najnowszego filmu o Batmanie "Mroczny rycerz powstaje" (CNN Newsource/x-news).
 • Zoom: "Mroczny rycerz"

  "Mroczny rycerz" Christophera Nolana, o którym głośno od dawna, w końcu w Polsce. Zobaczcie kolejny odcinek programu "Zoom".