MRiRW

Artykuły - MRiRW (21)

 • MRiRW: Ostra reakcja ministra rolnictwa

  MRiRW: Ostra reakcja ministra rolnictwa

  - Jeżeli ktoś będzie kłamał na temat polskiego rolnictwa to spotka się z moją ostrą reakcją - zapowiedział szef resortu rolnictwa. Odniósł się natomiast do głównych zarzutów, które jak stwierdził, pewnie z faktu zbliżających się wyborów, stawia rosnące grono obrońców rolników.
 • MRiRW ustali cenę referencyjną dla owoców!

  MRiRW ustali cenę referencyjną dla owoców!

  Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi ustali cenę referencyjną dla jabłek, kilku rodzajów zbóż, porzeczek, aronii, wiśni, truskawek i malin - wynika z projektu rozporządzenia. Przepis ma mieć charakter odstraszający dla skupujących owoce od rolników.
 • MRiRW: suszą zagrożona jest blisko połowa upraw zbóż jarych

  MRiRW: suszą zagrożona jest blisko połowa upraw zbóż jarych

  Z powodu występującej suszy rolniczej w Polsce zagrożona jest blisko połowa upraw zbóż jarych - informuje resort rolnictwa. Dodano, że suszą dotkniętych jest też ok. 40 proc. upraw truskawek i krzewów owocowych. Rolnicy mogą ubiegać się o odszkodowania.
 • MRiRW: Masło powoli tanieje

  MRiRW: Masło powoli tanieje

  Od końca września br. obserwowany jest powolny spadek cen masła w kraju i na rynkach światowych - poinformował resort rolnictwa. W Polsce na początku października masło w blokach kosztowało 2429 zł za 100 kg. W ciągu miesiąca jego cena spadła o 0,7 proc..
 • MRiRW: Rolnicy mogą już ubezpieczać uprawy na korzystniejszych warunkach

  MRiRW: Rolnicy mogą już ubezpieczać uprawy na korzystniejszych warunkach

  Od 10 kwietnia rolnicy, w tym właściciele sadów, mogą ubezpieczać uprawy na korzystniejszych zasadach z 65-proc. dopłatą do składek z budżetu - poinformował resort rolnictwa w komunikacie.
 • MRiRW: powstanie zespół doradczy ds. pszczelarstwa

  MRiRW: powstanie zespół doradczy ds. pszczelarstwa

  Na środowym spotkaniu szefa resortu rolnictwa Krzysztofa Jurgiela z działaczami Polskiego Związku Pszczelarstwa zdecydowano o powołaniu zespołu doradczego ds. pszczelarstwa przy ministrze rolnictwa - poinformowało w środę biuro prasowe resortu.
 • MRiRW: rolniczy handel detaliczny musi być notyfikowany

  MRiRW: rolniczy handel detaliczny musi być notyfikowany

  Sprzedaż bezpośrednia jest korzystną formą zbytu, która pozwala uniknąć pośredników. Korzyści ze sprzedaży bezpośredniej odnoszą nie tylko sprzedający rolnicy ale również nabywcy-konsumenci. Rolnicy sprzedają swoje produkty po cenach rynkowych zamiast oddawać surowce do skupu po niskich cenach, zaopatrywania się jest atrakcyjna nabywa świeżą żywność wiadomego pochodzenia również w dobrej cenie.
 • MRiRW: Na polskim rynku nie ma jaj zakażonych salmonellą

  MRiRW: Na polskim rynku nie ma jaj zakażonych salmonellą

  W Polsce nie ma jaj zakażonych salmonellą, o których informowali Holendrzy w systemie wczesnego ostrzegania RASFF - podał w piątek resort rolnictwa. Inspekcja Weterynaryjna ściśle współpracuje w tej sprawie z KE.
 • MRiRW: Drastyczne zmiany w systemie dopłat od 2017 r.

  MRiRW: Drastyczne zmiany w systemie dopłat od 2017 r.

  Od 2017 r. będą zmiany w systemie tzw. płatności związanych z produkcją. Nie będzie dopłat do uprawy malin, zmniejszą się dopłaty do pomidorów, wsparcie będzie przysługiwało tylko do 20 sztuk bydła - poinformował resort rolnictwa.
 • MRiRW: 100 ton żywności w akcji promocyjnej dla pielgrzymów na ŚDM

  MRiRW: 100 ton żywności w akcji promocyjnej dla pielgrzymów na ŚDM

  40 tys. butelek soków jabłkowych, 8 ton jabłek (50 tys. sztuk), 50 tys. opakowań kabanosów drobiowych - w sumie 100 ton żywności wydano uczestnikom Światowych Dni Młodzieży w ramach promocji polskich produktów - podsumował w środę resort rolnictwa akcję prowadzoną w Krakowie.