motoryzacja

Artykuły - Motoryzacja (563)

 • Premier Bawarii za rządową premią na zakup samochodów

  Premier Bawarii za rządową premią na zakup samochodów

  Od tygodni koncerny samochodowe naciskają na rząd, by w pakiecie dla gospodarki zawarł dodatki na zakup nowych aut. W "Welt am Sonntag" premier Bawarii wspiera te żądania. Wedle sondaży Niemcy znów chcą kupować auta.
 • ​Nowy mandat za podróż w niebezpiecznych warunkach

  ​Nowy mandat za podróż w niebezpiecznych warunkach

  W taryfikatorze mandatów pojawi się wkrótce nowe wykroczenie, za które kierowca dostanie mandat - pisze poniedziałkowa "Rzeczpospolita". Chodzi o planowane zmiany w Kodeksie wykroczeń, przewidujące kary dla przewoźników, nieutrzymujących środka transportu we właściwym stanie sanitarnym.
 • Tysiące osób na demonstracji przeciwko zwolnieniom w Renault

  Tysiące osób na demonstracji przeciwko zwolnieniom w Renault

  Wielotysięczny tłum zgromadził się w sobotę przed fabryką koncernu Renault w Maubeuge, na północnym wschodzie Francji, w proteście przeciwko masowym zwolnieniom w firmie. W ramach restrukturyzacji francuski koncern planuje zredukować ok. 15 tys. etatów.
 • Zapaść branży motoryzacyjnej. Możliwe zwolnienia pracowników

  Zapaść branży motoryzacyjnej. Możliwe zwolnienia pracowników

  Przez pandemię europejska branża motoryzacyjna nie wyprodukowała co najmniej 2 mln samochodów. Kłopoty sektora mogą skutkować zwolnieniami pracowników.
 • ​Prezydent Macron ogłosił plan wsparcia sektora motoryzacji

  ​Prezydent Macron ogłosił plan wsparcia sektora motoryzacji

  - Plan wsparcia sektora motoryzacji w związku z kryzysem wywołanym przez pandemię koronawirusa wart będzie 8 mld euro, a Francja ma stać się pierwszym w Europie producentem samochodów elektrycznych - powiedział we wtorek prezydent Emmanuel Macron.
 • Kolejna popularna gra trafiła do Tesli

  Kolejna popularna gra trafiła do Tesli

  Do kolekcji gier w które mogą grać właściciele elektrycznych pojazdów marki Tesla, dołączył popularny Fallout Shelter.
 • Dyson pokazał projekt skasowanego elektrycznego pojazdu

  Dyson pokazał projekt skasowanego elektrycznego pojazdu

  Na elektryczny samochód brytyjskiej firmy technologicznej czekało wielu, niestety marka postanowiła skasować projekt w październiku ubiegłego roku. Teraz jednak Dyson zdradza szczegóły dotyczące jego wyglądu i funkcjonalności.
 • Czym dojechać do pracy, gdy GIS zaleca unikać komunikacji publicznej?

  Czym dojechać do pracy, gdy GIS zaleca unikać komunikacji publicznej?

  Drugi etap odmrażania gospodarki sprawił, że wielu Polaków wróciło w tym tygodniu do pracy. Czym mają do niej dojechać, skoro GIS zaleca unikanie komunikacji publicznej? – Kryzys wywołany epidemią to dobry moment, aby wrócić do tematu dotacji do samochodów i objąć nimi nie tylko elektryki, ale też nowoczesne samochody z silnikami spalinowymi – podpowiada Carsmile. Inny pomysł to stymulacja popytu przez wprowadzenie odroczonej płatności za samochód i nieoprocentowanych kredytów.
 • ​Tyska fabryka samochodów FCA przedłużyła przerwę w produkcji o kolejny tydzień

  ​Tyska fabryka samochodów FCA przedłużyła przerwę w produkcji o kolejny tydzień

  Zatrudniająca ok. 2,2 tys. osób fabryka Fiat Chrysler Automobiles (FCA) w Tychach, która od połowy marca nie produkuje samochodów z powodu pandemii koronawirusa, przedłużyła okres zawieszenia produkcji o kolejny tydzień, do 17 maja. Przestój trwa także w innych europejskich zakładach FCA.
 • Samar: Tanieć będą tylko auta na placach

  Samar: Tanieć będą tylko auta na placach

  Cała branża motoryzacyjna przeżywa ciężkie chwile. Epidemia zaburzyła cały coroczny, tradycyjny harmonogram wyprzedaży samochodów z poprzedniego rocznika, dlatego potanieć mogą tylko te auta, które są już na placach u sprzedawców - ocenił ekspert Instytutu Badań Rynku Motoryzacyjnego SAMAR. Dodał, że internetowa sprzedaż aut skazana jest na sukces.

Filmy - Motoryzacja (216)

 • Marczyk o swoim wyniku w Rajdzie Polski

  Mikołaj Marczyk opowiedział Interii o swoich zmaganiach w tegorocznym Rajdzie Polski. W 76. edycji Marczyk obronił co prawda pierwsze miejsce w Mistrzostwach Polski, ale już w ostatnim dniu zmagań w Rajdzie Polski ekipa Skody Motorsport spadła na koniec pierwszej dziesiątki.
 • Mikołaj Marczyk o swoich zmaganiach w tegorocznym Rajdzie Polski

  Mikołaj Marczyk opowiedział Interii o swoich zmaganiach w tegorocznym Rajdzie Polski.
 • Rajd Polski 2019. Podsumowanie

  Rajd Polski 2019 już za nami. Rywalizację wygrał rosyjski zespół, z kolei Polacy obronili, co mieli do obronienia. W ostatnim dniu Rajdu niefortunnie na ostatnie miejsce pierwszej dziesiątki spadła ekipa Skoda Motorsport. Zobaczcie, co mówi o tym Mikołaj Marczyk.
 • Rajd Polski 2019. Po pierwszym etapie

  Pierwszy etap Rajdu Polski 2019 wygrali Rosjanie, który zdobyli prawie 40 sekund przewagi nad resztą! Z kolei najlepsza polska drużyna - Marczyk i Gospodarczyk - jest czwarta, ale miała najlepszy czas na odcinku specjalnym. Zobaczcie relację Marka Wichra wprost z Mikołajek.