morse

Artykuły - Morse (12)

 • 14 lipca wysłany zostanie ostatni telegram

  14 lipca wysłany zostanie ostatni telegram

  Po 279 latach od wynalezienia telegrafu przez Claude'a Chappe, 14 lipca ostatni kraj korzystający z tej usługi na tak szeroką skalę, wyśle swój ostatni telegram. Stop.
 • Zmarł aktor Barry Morse

  Zmarł aktor Barry Morse

  W wieku 89 lat zmarł brytyjski aktor Barry Morse, znany z roli detektywa z serialu "Ścigany" emitowanego w latach 60. - poinformował we wtorek syn zmarłego.
 • Deep Purple: Nie jesteśmy grupą taneczną

  Deep Purple: Nie jesteśmy grupą taneczną

  Podczas poniedziałkowego (9 października) koncertu Deep Purple na warszawskim Torwarze widzowie mogą się spodziewać trochę materiału z albumu "Rapture Of The Deep", trochę muzyki poruszającej ludzi w Polsce oraz starych klasyków, których ludzie mogą nie pamiętać - zapowiada w rozmowie z INTERIA.PL Steve Morse, gitarzysta hardrockowej legendy. Zespół poprzedzać będzie śląska grupa SBB.
 • Carrie-Anne Moss i seryjny zabójca

  Carrie-Anne Moss i seryjny zabójca

  Carrie-Anne Moss (trylogia "Matrix"), David Morse ("Zielona mila") i Shia LaBeouf ("Constantine") grają główne role w filmie "Disturbia", nad którego realizacją pracuje D.J. Caruso. Pierwszy klaps na planie padł w poniedziałek, 27 marca, w Los Angeles.
 • Neal Morse: "Wewnętrzny krąg"

  Neal Morse: "Wewnętrzny krąg"

  Fani twórczości Neala Morse'a, byłego muzyka amerykańskiej grupy progrockowej Spock's Beard, mają niezłą gratkę. Za 10 (sympatycy ze Stanów Zjednoczonych) i 12 dolarów (pozostałe kraje) będą mogli co miesiąc otrzymać płytę CD lub DVD z wcześniej niewydawanym materiałem autorstwa Morse'a. Akcja została nazwana hasłem "Inner Circle", a pierwszy album z tej serii zawiera m.in. wykonania koncertowe i dema.
 • Neal Morse ponownie z Mikiem Portnoy'em

  Neal Morse ponownie z Mikiem Portnoy'em

  Nawrócony religijnie Neal Morse, były wokalista grupy Spock's Beard, przygotuje materiał na następcę wydanego w 2003 roku albumu "Testimony" przy współpracy swego przyjaciela, Mike'a Portnoy'a, perkusisty Dream Theater. Tę dwójkę wspomoże też basista Randy George.
 • "To co zrobiliśmy było wspaniałe"

  "To co zrobiliśmy było wspaniałe"

  Transatlantic to supergrupa, którą pod koniec ubiegłego stulecia utworzyli Mike Portnoy z Dream Theater, Roine Stolt z The Flower Kings, Neal Morse - wówczas grający w Spock's Beard i Pete Trewavas z Marillion. Debiutancki album zespołu "SMPTe" ukazał się w 2000 roku i spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem. Transatlantic zaproponował rock progresywny najwyższej próby z nowoczesnym brzmieniem. Na koncertac
 • Neal Morse zeznaje

  Neal Morse zeznaje

  Neal Morse, kiedyś lider amerykańskiej progresywnej grupy Spock's Beard, postanowił opowiedzieć o tym, co sprawiło, że przeżył nawrócenie religijne i został chrześcijaninem. Uczyni to oczywiście za pośrednictwem płyty, i to podwójnej, która otrzymała tytuł "Testimony".
 • Neal Morse opuszcza Spock&#8217s Beard!

  Neal Morse opuszcza Spock’s Beard!

  Dopiero co na sklepowych półkach pojawiła się płyta "Snow", najnowsze dzieło formacji Spock’s Beard, a Neal Morse, jej frontman, ogłosił, że opuszcza zespół. Muzyk nie ma już zamiaru koncertować i nagrywać z grupą, chce za to w pełni poświęcić się swemu życiu duchowemu i Bogu.
 • Deep Purple: Nagrania z kolegą Kid Rocka?

  Deep Purple: Nagrania z kolegą Kid Rocka?

  Legendarni rockmani z angielskiej grupy Deep Purple coraz częściej wypowiadają się na temat nowej płyty studyjnej, której nie będzie z nimi nagrywał klawiszowiec Jon Lord, gdyż niedawno zdecydował się on opuścić kolegów. Steve Morse, gitarzysta Deep Purple, poinformował za pośrednictwem swojej witryny internetowej, że zespół będzie współpracować z producentem Michaelem Bradfordem, członkiem zespołu towarzyszącego na koncertach Kid Rockowi.