morderstwo

Artykuły - Morderstwo (227)

 • Morderstwo w Mrągowie: Jak znaleziono sprawcę?

  Morderstwo w Mrągowie: Jak znaleziono sprawcę?

  "Polowanie na prawdziwego psa. Po drugiej stronie odznaki" Grzegorza Głuszaka to wstrząsający materiał o rozgrywkach w polskiej policji, układach, wyścigu szczurów i walce o wysokie stanowiska toczącej się pod parasolem ochronnym najważniejszych polityków. Poniżej publikujemy fragment poświęcony głośnemu morderstwu w Mrągowie.
 • Fragment tkanki: Tajemnicza śmierć 18-letniego Gutka

  Fragment tkanki: Tajemnicza śmierć 18-letniego Gutka

  Katarzyna Bonda i Bogdan Lach napisali książkę, w której przypomnieli najciekawsze sprawy z archiwum policyjnego psychologa śledczego. Poniżej publikujemy fragment ich wstrząsającego reportażu pt. "Motyw ukryty. Zbrodnie, sprawcy i ofiary. Z archiwum profilera", poświęcony tajemniczej śmierci 18-letniego Gutka.
 • Karla Homolka: bezwzględna morderczyni czy ofiara?

  Karla Homolka: bezwzględna morderczyni czy ofiara?

  Ted Bundy, Gary Ridgway, Andriej Czikatiło czy Ed Gein – sprawcy krwawych zbrodni, seryjni mordercy, których biografie do dziś wywołują ciarki, to przede wszystkim mężczyźni. Ale historia zna też przypadki bezwzględnych kobiet. Jedną z nich jest Karla Homolka, nazywana przewrotnie „krwawą Barbie”.
 • Gianni Versace: Dlaczego zamordowano "dyktatora"?

  Gianni Versace: Dlaczego zamordowano "dyktatora"?

  15 lipca 1997 roku w Miami Beach, na schodach własnego domu, zginął słynny kreator mody Gianni Versace. Śmierć mężczyzny nastąpiła po dwukrotnym postrzale w głowę. Błyskawicznie ustalono tożsamość sprawcy. FBI już od tygodni poszukiwało Andrew Phillipa Cunanana. Sprawca postanowił jednak popełnić samobójstwo i zabrać do grobu odpowiedź na pytanie nurtujące wszystkich: dlaczego zamordowano „dyktatora”?
 • 20-latek zgłosił się na policję. Twierdzi, że zabił matkę

  20-latek zgłosił się na policję. Twierdzi, że zabił matkę

  Policja zatrzymała 20-latka z Sokołowa Podlaskiego (Mazowieckie), który w poniedziałek zgłosił się na komisariat, twierdząc, że zabił matkę. Patrol, który udał się na miejsce zdarzenia, znalazł zwłoki 52-letniej kobiety z raną głowy, powstałą prawdopodobnie na skutek postrzału.
 • Mieszkaniec Kozienic zabił żonę, córki i siebie? Jest śledztwo

  Prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie zabójstwa żony i dwóch córek przez 39-letniego mieszkańca Kozienic (Mazowieckie). Według śledczych prawdopodobnie mężczyzna zabił żonę i dzieci, po czym popełnił samobójstwo. We wtorek i środę zostaną przeprowadzone sekcje zwłok.
 • Dożywocie dla Palestyńczyka, który zamordował 24-letnią Polkę

  Dożywocie dla Palestyńczyka, który zamordował 24-letnią Polkę

  Izraelski sąd skazał 23-letniego Palestyńczyka na karę dożywotniego więzienia za zamordowanie 24-letniej kaliszanki. O wyroku poinformował ojciec ofiary, Benedykt Roźmiarek. Dziewczyna zaginęła podczas pielgrzymki leśników do Ziemi Świętej.
 • Zatrudnili bramkarza skazanego za morderstwo. Fani odwracają się od klubu

  Zatrudnili bramkarza skazanego za morderstwo. Fani odwracają się od klubu

  Drugoligowy klub brazylijski Boa Esporte Varginha zatrudnił 32-letniego bramkarza Bruno Fernandesa de Souzę skazanego za zlecenie zabójstwa kobiety, z którą miał dziecko.
 • Kielce: Przyznała się do zamordowania własnych dzieci

  Kielce: Przyznała się do zamordowania własnych dzieci

  Zarzut zabójstwa dwójki własnych dzieci - pięcioletniego chłopca i 15-letniej córki - postawiła w piątek kielecka prokuratura 41-letniej matce, Darii D.-S. Kobieta próbowała później popełnić samobójstwo. Prokuratura chce jej aresztowania. Grozi jej dożywocie. Oskarżona przyznała się do winy.
 • Genetycy pomogli stworzyć portret pamięciowy mordercy starszego o 30 lat

  Genetycy pomogli stworzyć portret pamięciowy mordercy starszego o 30 lat

  32 lata temu trzech członków rodziny Bennett zostało brutalnie zamordowanych w swoim domu rodzinnym w Aurora, na przedmieściach Denver. Morderca nie został znaleziony. Aż do teraz.

Filmy - Morderstwo (16)

 • Morderstwo w więzieniu. Nie żyje 89-letni szef mafii bostońskiej

  Jeden z szefów bostońskiego świata przestępczego i domniemany informator FBI James "Whitey" Bulger został znaleziony martwy w więzieniu federalnym Bruceton Mills w Wirginii Zachodniej. Oficjalnie nie podano przyczyny śmierci. Zdaniem dyrekcji więzienia, wszystko wskazuje na zabójstwo. (US CBS/x-news)
 • Policja zatrzymała 24-letniego kierowcę, który wiózł w bagażniku zwłoki kobiety

  Podczas kontroli drogowej policjanci zatrzymali samochód, którego kierowca był pod wpływem alkoholu. - W samochodzie znaleziono ciało kobiety w średnim wieku. Policjanci podjęli próbę reanimacji, bo nie było funkcji życiowych. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe, lekarz stwierdził zgon – poinformował kom. Krzysztof Nowacki z policji w Elblągu. (TVN24/x-news)
 • Mężczyzna ugodzony nożem znaleziony na Krakowskich Plantach. Zmarł mimo reanimacji

  Na krakowskich Plantach przechodnie znaleźli ciężko rannego mężczyznę. Na miejsce przyjechała karetka pogotowia, jednak 62-latka nie udało się uratować. Mężczyzna został znaleziony na wysokości ulicy Wiślnej około godziny 6.30. Leżał na chodniku, obok niego znajdował się nóż. Obecnie trwają oględziny miejsca zdarzenia i przesłuchania świadków. Na miejscu pracuje policja, prokurator i biegły z Zakładu Medycyny Sądowej. (TVN24/x-news)
 • Złapany za morderstwo sprzed 20 lat

  W Hiszpanii doszło do schwytania podejrzanego o zabójstwo i gwałt sprzed 20 lat na 11-letnim wówczas chłopcu. Do morderstwa Nicky'ego Verstappena doszło w Holandii w 1998 roku, kiedy chłopiec przebywał na letnim obozie. Zatrzymany mężczyzna został wytypowany na podstawie badań licznych DNA.