morderstwo

Artykuły - Morderstwo (233)

 • Użył iPhone'a do namierzenia swojej ofiary

  Użył iPhone'a do namierzenia swojej ofiary

  Lokalizator wbudowany w urządzenia amerykańskiego producenta umożliwia ich łatwe znalezienie w przypadku zgubienia. Niestety wszystko wskazuje na to, że rozwiązanie może być także wykorzystane do niecnych celów.
 • Trójka z Memphis

  Trójka z Memphis

  W 1994 roku trzej młodzi mężczyźni usłyszeli wyrok, który wstrząsnął West Memphis w stanie Arkansas. Damien Echols został skazany na śmierć, Jessie Misskelley na dożywocie oraz dwa 20-letnie wyroki, a Jason Baldwin usłyszał wyrok dożywotniego pozbawienia wolności. Była to kara za zamordowanie trzech małych chłopców - Michaela, Christophera i Stevena. Kara, którą jak się po latach okazało, ponieśli niesłusznie.
 • Nikifor Maruszeczko. Jeden z najgroźniejszych bandytów przedwojennej Polski

  Nikifor Maruszeczko. Jeden z najgroźniejszych bandytów przedwojennej Polski

  Nikifor Maruszeczko zaczynał swoją przestępczą karierę jako drobny złodziejaszek. Wystarczyły jednak cztery miesiące, a stał się jednym z najbardziej poszukiwanych bandytów przedwojennej Polski. Z zimną krwią zamordował cztery osoby, w tym dwóch policjantów.
 • Przyznał się do morderstwa. Chciał, żeby odśnieżyli mu drogę

  Przyznał się do morderstwa. Chciał, żeby odśnieżyli mu drogę

  Na bardzo nietypowy pomysł wpadł pewien mieszkaniec Ukrainy, który postanowił przyznać się do rzekomego morderstwa. Mężczyzna chciał, by wreszcie zjawił się ktoś, kto odśnieży drogę. Kreatywne zagranie może go kosztować w przeliczeniu niecałe 16 złotych.
 • 29 lat temu zastrzelono Andrzeja Zauchę. Zbrodnia do dziś budzi kontrowersje

  29 lat temu zastrzelono Andrzeja Zauchę. Zbrodnia do dziś budzi kontrowersje

  To przypominało mafijne porachunki. Do Zauchy oddano osiem strzałów z obrzyna, czyli karabinu o obciętej kolbie i lufie. Z najbliższej odległości. Morderca opróżnił dwa magazynki na parkingu, tuż przy mercedesie należącym do artysty.
 • Włosi potwierdzają: Arbiter Daniele de Santis zasztyletowany we własnym domu

  Włosi potwierdzają: Arbiter Daniele de Santis zasztyletowany we własnym domu

  Daniele de Santis, 33-letni arbiter piłkarski, został zadźgany nożem w Lecce. Był wyznaczony do obsady sędziowskiej na środowy mecz Pucharu Włoch. W wyniku ataku śmierć poniosła również partnerka zamordowanego.
 • Morderstwo w Mrągowie: Jak znaleziono sprawcę?

  Morderstwo w Mrągowie: Jak znaleziono sprawcę?

  "Polowanie na prawdziwego psa. Po drugiej stronie odznaki" Grzegorza Głuszaka to wstrząsający materiał o rozgrywkach w polskiej policji, układach, wyścigu szczurów i walce o wysokie stanowiska toczącej się pod parasolem ochronnym najważniejszych polityków. Poniżej publikujemy fragment poświęcony głośnemu morderstwu w Mrągowie.
 • Fragment tkanki: Tajemnicza śmierć 18-letniego Gutka

  Fragment tkanki: Tajemnicza śmierć 18-letniego Gutka

  Katarzyna Bonda i Bogdan Lach napisali książkę, w której przypomnieli najciekawsze sprawy z archiwum policyjnego psychologa śledczego. Poniżej publikujemy fragment ich wstrząsającego reportażu pt. "Motyw ukryty. Zbrodnie, sprawcy i ofiary. Z archiwum profilera", poświęcony tajemniczej śmierci 18-letniego Gutka.
 • Karla Homolka: bezwzględna morderczyni czy ofiara?

  Karla Homolka: bezwzględna morderczyni czy ofiara?

  Ted Bundy, Gary Ridgway, Andriej Czikatiło czy Ed Gein – sprawcy krwawych zbrodni, seryjni mordercy, których biografie do dziś wywołują ciarki, to przede wszystkim mężczyźni. Ale historia zna też przypadki bezwzględnych kobiet. Jedną z nich jest Karla Homolka, nazywana przewrotnie „krwawą Barbie”.

Filmy - Morderstwo (17)