montaż

Artykuły - Montaż (200)

 • Zakup towaru wraz z montażem od kontrahenta z UE

  Zakup towaru wraz z montażem od kontrahenta z UE

  Czynny podatnik VAT zakupił maszynę od kontrahenta z UE (producenta). Montażu i próbnego uruchomienia maszyny dokonał producent. W jaki sposób należy rozliczyć tę transakcję dla celów VAT i jak wykazać ją w deklaracji VAT?
 • Moment wykonania usługi budowlanej a protokół odbioru prac

  Moment wykonania usługi budowlanej a protokół odbioru prac

  Czynny podatnik VAT świadczy usługi budowlane. W dacie umownego zakończenia prac często zlecenie nie jest w pełni zrealizowane i protokół odbioru jest negatywny. Zamawiający wyznacza bowiem czas na poprawki i dopiero kolejny protokół jest pozytywny. Kiedy w takiej sytuacji powstaje obowiązek podatkowy w VAT?
 • NSA rozstrzygnie wysokość stawki VAT na montaż szaf wnękowych

  NSA rozstrzygnie wysokość stawki VAT na montaż szaf wnękowych

  Naczelny Sąd Administracyjny rozstrzygnie w uchwale, czy od dostawy mebli wraz z ich montażem w domu klienta VAT wynosi 8 proc. czy 23 proc. - postanowił w czwartek zwykły skład sędziowski NSA, kierując pytanie do siedmioosobowego składu sędziów NSA.
 • Ministerstwo Finansów ustali, jaki jest VAT na montaż szaf

  Resort finansów w pilnym trybie przeanalizuje, czy w tym roku stawka VAT na montaż szafy, garderoby czy mebli kuchennych wynosi 23 proc., czy 8 proc. - wynika z odpowiedzi wiceministra finansów Macieja Grabowskiego na interpelację poselską.
 • Na Stadionie Narodowym trwa montaż iglicy dachu

  Na płycie Stadionu Narodowego w Warszawie trwa montaż dwóch części iglicy, będącej centralnym elementem konstrukcji dachu. Trzecia i ostatnia jej część dotrze na budowę jeszcze w październiku. Cała iglica będzie miała 70 metrów długości i blisko 80 ton wagi.
 • Zamontowano ostatnią "jedynkę" na Stadionie Narodowym

  Dwa miesiące trwał na budowie Stadionu Narodowego montaż tzw. jedynek, tworzących wraz ze słupami głównej konstrukcji pylony, do których mocowane będą liny dachu. Ustawienie 72 pylonów, ważących blisko 70 ton każdy, okazało się skomplikowaną operacją.
 • Istotne zlecenie

  Zarząd Spółki Hefal Serwis S.A. informuje, iż 12.10.2010 roku otrzymał zlecenie na dostawę i montaż ślusarki aluminiowej zewnętrznej dla inwestycji: "Budowa Budynku Usługowo - Handlowego z Zapleczem Serwisowym, Technicznym i Magazynowym oraz z Częścią Mieszkalną" Zamówienie opiewa na kwotę 777.500,00 zł netto. O zawarciu umowy na przedmiotowe zadanie Zarząd Spółki poinformuje odrębnym raportem bieżącym. Podstawa prawna: § 3 ust. 2 pkt 2 Załącznika
 • Rozpoczął się montaż dachu na stadionie we Wrocławiu

  Rozpoczął się montaż dachu na stadionie we Wrocławiu

  Montaż ważącej ponad 4 tys. ton stalowej konstrukcji dachu rozpoczęto w czwartek na budowie wrocławskiego stadionu piłkarskiego na Euro 2012. Prace mają potrwać do marca 2011 r.
 • Małe jest wygodne

  Małe jest wygodne

  Na niewielkich biurkach lepiej się sprawdzają małe komputery, co wcale nie oznacza, że muszą to być laptopy. Magazyn "PC Format" w najnowszym numerze 10/2010 pokazuje, jaką mamy alternatywę.
 • Jest harmonogram prac na PGE Arena Gdańsk

  Znany jest harmonogram kolejnych prac na PGE Arena Gdańsk po zakończeniu 31 sierpnia montażu konstrukcji stalowej. Pod koniec września rozpocznie się wykładanie płyt poliwęglanowych o różnych odcieniach bursztynu, a w listopadzie instalowane będą krzesełka.

Filmy - Montaż (1)