monami

Artykuły - Monami (27)

 • Monika Miller ("Taniec z gwiazdami") nagrała piosenkę. Zobacz teledysk "W bezruchu"

  Monika Miller ("Taniec z gwiazdami") nagrała piosenkę. Zobacz teledysk "W bezruchu"

  Już jakiś czas temu wnuczka Leszka Millera zapowiadała, że marzy o karierze muzycznej. Zdradzała, że planuje wydanie singla i teledysku. Zapowiedzi te nie były słowami rzuconymi na wiatr, a coraz bardziej popularna modelka i celebrytka zaprezentowała teledysk do piosenki "W bezruchu".
 • NIK miażdży inwestycje w MON

  NIK miażdży inwestycje w MON

  Wieloletnie opóźnienia, nieskuteczny nadzór nad wykonawcami, zaniedbania w procesie przygotowawczym - tak można podsumować realizację czterech spośród sześciu istotnych projektów "Programu inwestycyjnego NATO w dziedzinie bezpieczeństwa".
 • MON idzie na zakupy. Wojsko dostanie sprzęt za 2 mld zł

  MON idzie na zakupy. Wojsko dostanie sprzęt za 2 mld zł

  Niszczyciel min, okręt ratowniczy, artyleria dalekiego zasięgu... MON podpisze umowy na 2 mld zł.
 • MON: wskaźnik 2,5 proc. PKB na obronność wynikiem analiz

  Plan podnoszenia wydatków obronnych do 2,5 proc. PKB to wynik dogłębnych analiz; ważna dla obronności jest modernizacja techniczna - zapowiedział PAP szef MON Antoni Macierewicz. Zwrócił też uwagę na kontrakty zawarte na ostatnich targach obronnych w Kielcach.
 • MON odrzuciło oferty na samoloty do przewozu VIP-ów

  MON odrzuciło oferty na samoloty do przewozu VIP-ów

  Inspektorat Uzbrojenia MON odrzucił obie oferty, które złożono na dostawę samolotów średniej wielkości do przewozu najważniejszych osób w państwie - poinformowało w czwartek ministerstwo. Oferty były za drogie i nie spełniły wymogów formalnych.
 • MON: Każdy oferent musi zapewnić miejsca pracy w Polsce

  Każdemu oferentowi w przetargu na śmigłowiec stawiany jest wymóg inwestycji w Polsce, co oznacza przyrost miejsc pracy i przypływ technologii - komentował w środę szef MON Tomasz Siemoniak wyniki pierwszego etapu oceny ofert w postępowaniu na śmigłowce.
 • MON szykuje plan szkolenia dla wszystkich rezerwistów

  MON szykuje plan szkolenia dla wszystkich rezerwistów

  Atmosfera zagrożenia już wpłynęła na zwiększenie nakładów z budżetu na obronność. Jak przekonuje ekspert, żeby dobrze wykorzystać te środki, trzeba zamiast poprzestać na armii zawodowej zwiększyć jej profesjonalizm. MON ma już plan na obowiązkowe 5-dniowe szkolenia dla wszystkich rezerwistów , którzy odbyli służbę zasadniczą.
 • MON: Na obronność pójdzie rekordowo dużo

  MON: Na obronność pójdzie rekordowo dużo

  Projektowany budżet na obronność w 2015 r. wyniesie 38,090 mld zł, z czego ponad 5,3 mld zł to rata za samoloty F-16 - powiedział PAP szef MON Tomasz Siemoniak. Na modernizację sił zbrojnych ma zostać przeznaczone ponad 8,2 mld zł.
 • MON: Polska kupi trzy niszczyciele i okręt patrolowy

  Z udziałem premiera Donalda Tuska i szefa MON Tomasza Siemoniaka w poniedziałek w Gdyni podpisano umowy na dostawę trzech niszczycieli min i dokończenie prac nad okrętem patrolowym. Zamyka to okres niepewności co do przyszłości Marynarki Wojennej - ocenił premier.
 • MON pożegna się z trzema miliardami złotych

  To już pewne - resort obrony musi się pożegnać w tym roku z ponad trzema miliardami złotych. Zdecydowali o tym członkowie Rady Ministrów na dzisiejszym posiedzeniu. Cięcia w MON-owskim budżecie wynikają z zawieszenia wskaźnika 1,95 procent PKB, na podstawie którego wyliczane są środki na obronność.