wydarzenia - Monako

Artykuły - Monako (20)

 • MSZ: Czekamy na informacje z Monako

  MSZ: Czekamy na informacje z Monako

  MSZ chce rozwiązać sprawę konsula honorowego w Monako, ale samo ma związane ręce. Polscy dyplomaci dotychczas nie dostali żadnej oficjalnej informacji o Wojciechu J. podejrzanym o zamordowania miejscowej miliarderki. Polski konsul honorowy został aresztowany. Wraz z nim zatrzymano kilkanaście osób podejrzanych o współudział w zabójstwie.
 • Monako będzie większe o 6 hektarów - wykonawca wybrany

  Monako będzie większe o 6 hektarów - wykonawca wybrany

  Książę Monako Albert II wybrał francuską grupę Bouygues na wykonawcę projektu powiększenia terytorium miniaturowego księstwa o 6 hektarów kosztem morza - poinformował we wtorek dziennik "Monaco-Matin".
 • Książę Albert: Powiększymy terytorium naszego państwa

  Książę Albert: Powiększymy terytorium naszego państwa

  Księstwo Monako powiększy swe miniaturowe terytorium budując sztuczny półwysep o powierzchni 5-6 hektarów - zapowiedział książę Albert II w opublikowanym w piątek wywiadzie dla dziennika "Monaco Matin".
 • Książę Monako z księżną zwiedzili b. obóz Auschwitz

  Książę Monako Albert II z księżną Charlene zwiedzili w piątek b. niemiecki obóz Auschwitz. Pod Ścianą Straceń na dziedzińcu bloku 11, gdzie Niemcy rozstrzelali tysiące osób, głównie Polaków, złożyli kwiaty i oddali hołd zgładzonym.
 • Książę i księżna Monako z wizytą w Krakowie

  Książę i księżna Monako z wizytą w Krakowie

  W czwartek książę Monako Albert II z księżną Charlene odwiedzili Kraków. Przed południem spotkali się z prezydentem miasta Jackiem Majchrowskim. Potem zwiedzili Wawel. Pokłonili się przy sarkofagu Lecha i Marii Kaczyńskich; przystanęli też przy grobie marszałka Józefa Piłsudskiego.
 • Książę Monako rozpoczął wizytę w Polsce

  Książę Monako rozpoczął wizytę w Polsce

  Od ceremonii oficjalnego powitania na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego książę Monako rozpoczął w środę wizytę w Polsce. Albert II wraz z księżną Charlene odwiedzają nasz kraj na zaproszenie prezydenta Bronisława Komorowskiego.
 • Solarny katamaran zakończył podróż dookoła świata

  Pierwszy na świecie katamaran napędzany energią słoneczną zakończył podróż dookoła świata. PlanetSolar wpłynął do ostatniego portu - Monte Carlo w Monako.
 • Monako: Lista gości zaproszonych na książęcy ślub

  Monako: Lista gości zaproszonych na książęcy ślub

  Najbogatszy Francuz, supermodelki, odtwórca roli Jamesa Bonda i dyktator mody - to tylko kilka pozycji z długiej listy gości zaproszonych na uroczystości ślubne księcia Monako Alberta II i pływaczki z RPA, Charlene Wittstock.
 • Bulwersujące plotki przed książęcym ślubem

  Bulwersujące plotki przed książęcym ślubem

  Monako jest wstrząśnięte plotkami o konflikcie, do którego doszło tuż przed książęcym ślubem. Uroczystość zaślubin księcia Alberta II i pochodzącej z Afryki Południowej Charlene Wittstock ma być drugim, po ślubie księcia Williama i Kate Middleton, wydarzeniem towarzyskim roku.
 • Monako: Ślub Alberta II przyspieszony o tydzień

  Książę Monako Albert II, syn Rainiera III i Grace Kelly, poślubi byłą pływaczkę olimpijską i modelkę z RPA, 32-letnią Charlene Wittstock o tydzień wcześniej niż zapowiadano - poinformował w poniedziałek Pałac Książęcy w komunikacie.