moment

Artykuły - Moment (127)

 • Marek Dietl: Limit długu już nie jest nam potrzebny

  Marek Dietl: Limit długu już nie jest nam potrzebny

  - Jestem zwolennikiem wolnego rynku. Skoro dla prawidłowej alokacji kapitału rozwinięta giełda jest niezbędna, to nawet miłośnik wolnego rynku przyzna, że wsparcie państwa jest pożądane - Marek Dietl, prezes GPW.
 • Chcesz, żeby skarbówka przygotowała dla ciebie PIT? To ostatni moment na złożenie wniosku

  Jeszcze tylko dzisiaj można złożyć online wniosek PIT-WZ o sporządzenie deklaracji podatkowej za 2017 r. przez urząd skarbowy. Zdaniem resortu finansów, zalety rozliczenia przez urząd skarbowy to m.in. oszczędność czasu i mniejsze ryzyko popełnienia błędów w deklaracji.
 • Ostatnie momenty regularnego handlu

  Dolar mocny, euro najniżej do 13 lat, jen wymazał prawie całą tegoroczną siłę. Środa była dniem zaskoczenia, czwartek - realizacji, a piątek może być dniem finalizacji? Mimo to mantrą dla rynków pozostaje, by kupować dolara, zanim nie trafi się na ścianę lub świąteczny marazm.
 • Moment refleksji, WIG20 liderem

  Na rynkach akcyjnych obserwujemy lekką korektę, pomimo paczki bardzo dobrych danych. Rynki akcyjne czekają na dzisiejszy komunikat Rezerwy Federalnej.
 • Notification - Sopharma AD has acquired a total of 68% of the capital of Veta Pharma AD

  UNI - EN REPORT No100/2016Sopharma AD hereby notifies that following a decision of the Board of directors as of the moment Sopharma AD has acquired a total of 68% of the capital of Veta Pharma AD.
 • Wielki moment zbliża się wielkimi krokami

  Mało co w ostatnich latach tak emocjonowało rynki i w ogóle opinię publiczną, jak referendum, do którego dojdzie pojutrze w Wielkiej Brytanii. Być może nawet kolejne pomoce dla Grecji i Hiszpanii, uruchomienie QE w Europie i zakończenie go w USA czy dokonanie pierwszej od lat podwyżki stóp przez Fed - nie były tak spektakularne.
 • Kiedy jest dobry moment na rozstanie z bankiem?

  Kiedy jest dobry moment na rozstanie z bankiem?

  Rosną opłaty bankowe. Dla wielu Polaków jest to powód do zlikwidowania bądź przeniesienia rachunku do konkurencyjnej instytucji. Jednak, jak to w życiu bywa, rozstania są trudne - z jednej strony banki mogą utrudniać klientom odejście, z drugiej klienci mogą nie chcieć zmieniać swoich przyzwyczajeń. Eksperci Związku Firm Doradztwa Finansowego wyjaśniają, jak wygląda proces przeniesienia rachunku i kiedy warto zdecydować się na ten krok.
 • W którym momencie ująć w kosztach uzyskania przychodów podatek od nieruchomości?

  W którym momencie ująć w kosztach uzyskania przychodów podatek od nieruchomości?

  Spółka z o.o. posiada nieruchomość, w związku z którą jest zobowiązana opłacać podatek od nieruchomości. Podatek ten powinna opłacać w ratach miesięcznych. Czy w sytuacji, gdy spółka nie będzie regulowała ww. rat w terminie, będzie mogła podatek ten ujmować w kosztach podatkowych?
 • Roczne zebranie wspólnoty - co warto wiedzieć?

  Roczne zebranie wspólnoty - co warto wiedzieć?

  Pierwszy kwartał roku kalendarzowego to moment podsumowania działalności wspólnot mieszkaniowych w roku ubiegłym. Choć zarząd lub zarządca może zwoływać zebrania zawsze na wniosek właścicieli lokali, to jednak zgodnie z prawem zobowiązany jest przede wszystkim do organizacji rocznego zebrania wspólnoty.
 • Moment Draghiego

  Jeśli jest na świecie bankier centralny, od którego wymaga się więcej niż od innych, to z pewnością chodzi o Mario Draghiego. Prezes Europejskiego Banku Centralnego podjął się bowiem niezwykle ambitnego zadania w postaci ożywienia europejskiej gospodarki, co jak pokazują ostatnie dane, nie idzie mu zbyt dobrze. Niska inflacja, słaby wzrost gospodarczy oraz pogarszające się wskaźniki koniunktury - to wszystko sprawia, iż 10 marca powinien przynieść wystrzał ze słynnej już "bazooki" EBC.