Mój rower

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Mój rower ,

Artykuły - Mój rower (15)

 • Michał Urbaniak nagrodzony za granicą

  Michał Urbaniak nagrodzony za granicą

  Debiutujący w filmie "Mój rower" światowej klasy jazzman Michał Urbaniak zdobył nagrodę dla najlepszego aktora podczas tegorocznego Tallinn Film Festival. "Obiecałem, że będę prawdziwy i to się sprawdziło" - skomentował aktor.
 • Artur Żmijewski nie potrzebuje kaskadera!

  Artur Żmijewski nie potrzebuje kaskadera!

  W jednej z najbardziej emocjonujących scen filmu "Mój rower" Artur Żmijewski dzielnie skoczył w płomienie. Pełen szacunek! - pochwalił aktora szef kaskaderów, Maciej Maciejewski.
 • "Mój rower" triumfuje w Chicago

  "Mój rower" triumfuje w Chicago

  Film "Mój rower" Piotra Trzaskalskiego wygrał tegoroczny 24. Polish Film Festival in America w Chicago. Obraz z Arturem Żmijewskim, Michałem Urbaniakiem i Krzysztofem Chodorowskim w rolach głównych pokonał m.in. "Obławę" i "Yumę".
 • "Mój rower": REŻYSER O FILMIE

  Inspiracja: Zawsze staram się robić filmy o rzeczach, które znam, które są gdzieś wokół mnie, o zdarzeniach, które widziałem lub o których opowiedzieli mi ludzie, których znam. To daje pewien gwarant prawdziwości, czy jak kto woli - realizmu filmowej opowieści. Budują go także myśli, uczucia, doznania moich bliskich przyjaciół, znajomych, którym ufam. To także ojcowie i synowie. Pewne prawdy są przecież prawdami o nas wszystkich. W tym kontekście "Mój rower" to synteza, dramaturgiczny
 • "Mój rower": TWÓRCY

  Piotr Trzaskalski Absolwent Kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim oraz Wydziału Reżyserii Filmowej i Telewizyjnej na PWSFTviT w Łodzi. Jako stypendysta The Northern School of Film and Television Leeds Metropolitan University w Wielkiej Brytanii, zrealizował film fabularny pt. "Someone". Od 1992 roku pracuje jako niezależny twórca głównie dla telewizji. Autor i współautor programów o sztuce, teledysków i filmów dokumentalnych (m.in. "Roman Kramsztyk - powrót", "Katalog", "Candid Ca
 • "Mój rower": OBSADA

  ARTUR ŻMIJEWSKI Jeden z najbardziej lubianych aktorów teatralnych i filmowych. Początkiem jego filmowej kariery okazał się film Krzysztofa Zanussiego "Stan posiadania" (1989), za rolę w którym otrzymał nagrodę na festiwalu filmowym w Viareggio. Kolejną ważną rolą była otrzymana jeszcze podczas studiów, postać Gustawa/Konrada w filmie Tadeusza Konwickiego "Lawa. Opowieść o Dziadach Adama Mickiewicza" (1989). Żmijewski otrzymał nagrodę szefa kinematografii za twórczość filmową w dziedzin
 • "Mój rower": Faceci nie są potworami

  "Mój rower": Faceci nie są potworami

  We wtorek, 13 listopada, w Warszawie odbyła się uroczysta premiera filmu "Mój rower", Piotra Trzaskalskiego. Obraz męskich relacji i uczuć z Arturem Żmijewskim, Michałem Urbaniakiem i Krzysztofem Chodorowskim w rolach głównych wzruszył przybyłe na pokaz polskie gwiazdy muzyki i filmu.
 • Najlepszy scenariusz, jaki czytałem od wielu lat

  Najlepszy scenariusz, jaki czytałem od wielu lat

  W swym najnowszym filmie - "Mój rower" - partnerami Artura Żmijewskiego byli debiutanci. W rolę jego syna wcielił się student krakowskiej PWST Krzysztof Chodorowski, z kolei postać ojca zagrał jazzman Michał Urbaniak. - Bez fałszywej skromności powiem, że stworzyliśmy naprawdę dobre trio - zapewnia jednak Żmijewski.
 • "Mój rower" na światowych festiwalach

  "Mój rower" na światowych festiwalach

  "Mój rower" Piotra Trzaskalskiego odnosi sukcesy na świecie. Niedawno zachwycił publiczność w Australii i Ameryce, a w planach są już kolejne pokazy na światowych imprezach.
 • Zaskakujące wyznanie znanego muzyka

  Zaskakujące wyznanie znanego muzyka

  Znany jazzman Michał Urbaniak, który zadebiutował na ekranie w filmie "Mój rower", przyznał, że pierwsze kinowe doświadczenie zakończyło się dla niego wizytą u psychologa

Zdjęcia - Mój rower (11)

 • film.interia.pl
  "Mój rower"
 • film.interia.pl
  "Mój rower"
 • film.interia.pl
  "Mój rower"
 • film.interia.pl
  "Mój rower"
 • film.interia.pl
  Artur Żmijewski pianistą
 • film.interia.pl
  Artur Żmijewski pianistą