mniejsze bezrobocie

Artykuły - Mniejsze bezrobocie (2)

 • Kołodko: mniejsze bezrobocie i inflacja

  Niższe bezrobocie i niższa inflacja - te dwa cele są do pogodzenia i będą osiągnięte. Taką obietnicę złożył w Sejmie minister finansów, przedstawiając swój pakiet. Grzegorz Kołodko zapewnił, że rząd wie, jak odrobić straty w stosunku do Zachodu i sprawić, by tempo wzrostu PKB było dwa razy wyższe niż obecnie w krajach Unii Europejskiej.
 • Lepszy kodeks - mniejsze bezrobocie

  Po przedstawicielach rządu i przedsiębiorcach - dziś także politycy Platformy Obywatelskiej opowiedzieli się za gruntowną liberalizacją prawa pracy. Poza rządowym, do laski marszałkowskiej wpłynie więc także opozycyjny projekt noweli Kodeksu Pracy - a obydwa zapewne nie zyskają aprobaty ani OPZZ-tu ani "Solidarności".

Filmy - Mniejsze bezrobocie (3)

 • Polacy nie boją się bezrobocia

  Szef mnie zwolni? Nie ma powodów do lęku – odpowiadają najczęściej Polacy. Ponad 3/4 ankietowanych nie boi się utraty pracy, 16% deklaruje umiarkowaną obawę, a jedynie 7% odczuwa duży lęk – pokazują wyniki badania „Monitor Rynku Pracy”.Wypowiedź: Katarzyna Gurszyńska, dyrektor Instytut Badawczego Randstad, Łukasz Komuda, ekspert Fundacji Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych, redaktor portalu Rynekpracy.org.
 • W 2018 roku bezrobocie może spaść poniżej 6 procent

  Jak zauważa Łukasz Komuda z Fundacji Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych, stopa bezrobocia rejestrowanego ma niezwykle regularną 12-miesięczną dynamikę. Jeżeli z ujemnej staje się dodatnią, to taką pozostaje od 4 lat do 5,5 roku. Podobnie jest, gdy ponownie spada poniżej zera. Ta reguła nie została złamana od 27 lat. W związku z tym, że bezrobocie spada od stycznia 2014 roku, można przypuszczać, iż obecny stan utrzyma się minimum do końca br. Maksymalnie powinno to potrwać do połowy 2019 roku. Dla firm oznacza to m.in. pogłębienie problemów z zapełnianiem wakatów.
 • Mniejsze bezrobocie, grubszy portfel

  Jaki będzie rok 2015 na rynku pracy? Czy uda się zmniejszyć bezrobocie, a nasza gospodarka ruszy z miejsca? - Powinien być lepszy niż 2014. Bezrobocie powinno spadać, płace rosnąć a ceny maleć - prognozuje Karol Ciuk, Doradca Inwestycyjny Citi Handlowy. To brzmi dość utopijnie, jednak być może, w tym roku, obywatele odczują na własnej skórze prognozowany wzrost gospodarczy.