mniej pieniędzy

Artykuły - Mniej pieniędzy (82)

 • Bruksela potwierdza: Mniej pieniędzy dla Polski

  Bruksela potwierdza: Mniej pieniędzy dla Polski

  Polska ma otrzymać 64 mld euro w ramach polityki spójności w nowym wieloletnim budżecie UE - wynika z przedstawionej przez Komisję Europejską propozycji. Cięcie wynoszące ponad 23 proc. oznacza, że do Polski ma trafić 19,5 mld euro mniej niż obecnie.
 • Nowe rekordy cen ropy - wszyscy dostaniemy mocno po kieszeni

  Nowe rekordy cen ropy - wszyscy dostaniemy mocno po kieszeni

  Wkrótce znów wyraźnie wzrosną ceny paliw i usług transportowych. Trzeba się także liczyć z tym, że spowolni wzrost gospodarczy, będzie mniej pieniędzy na konsumpcję i podwyżki płac. Oto prawdopodobne następstwa decyzji prezydenta Trumpa, rekordów na rynku ropy i silnego dolara - pisze Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl.
 • Startuje maraton o wielkie unijne pieniądze

  Startuje maraton o wielkie unijne pieniądze

  Dzisiaj stratuje maraton negocjacyjny w sprawie unijnego budżetu na lata 2021-2027. Komisja Europejska zaproponuje 10 proc. mniej pieniędzy na politykę spójności i 5 proc. mniej na rolnictwo. Cięcia zapowiadano od dawna i są one wynikiem brexitu oraz nowych wyzwań (migracja i bezpieczeństwo).
 • Nowy budżet UE - Polska dostanie mniej pieniędzy

  Polska dostanie znacznie mniej pieniędzy w nowym, unijnym budżecie w porównaniu z obecnym. Polskie Radio ustaliło, że wynika to z różnych symulacji przygotowanych na podstawie wstępnych założeń Komisji Europejskiej. Robi je Bruksela, robią je też państwa członkowskie, choć ostateczne kryteria podziału pieniędzy poznamy w przyszłym tygodniu, kiedy Komisja opublikuje projekt budżetu na lata 2021-2027.
 • Zadłużamy się na potęgę - kredytów mamy dwa razy więcej niż oszczędności

  Zadłużamy się na potęgę - kredytów mamy dwa razy więcej niż oszczędności

  Rośnie wartość kredytów bankowych spłacanych przez Polaków. W lutym było to aż 528 mld zł. Na lokatach mamy natomiast coraz mniej pieniędzy - 270 mld zł. Z wyliczeń Expandera wynika, że stosunek kredytów do lokat wzrósł właśnie do najwyższego w historii poziomu 1,95. Oznacza to, że wartość spłacanych przez nas zobowiązań jest niemal dwa razy wyższa niż suma odłożonych oszczędności.
 • Prezes ZUS: Będziemy potrzebowali mniej pieniędzy z budżetu na emerytury

  Prezes ZUS: Będziemy potrzebowali mniej pieniędzy z budżetu na emerytury

  Dzięki wzrostowi wpływów do Funduszu Ubezpieczeń Społecznych będziemy potrzebowali mniejszej dotacji z budżetu państwa na pokrycie wydatków na emerytury - powiedziała prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska.
 • Mniej pieniędzy dla Polski z unijnego budżetu po 2020 r.

  Mniej pieniędzy dla Polski z unijnego budżetu po 2020 r.

  Po 2020 roku Polska dostanie mniej pieniędzy z unijnego budżetu. Jest pierwszy dokument Komisji Europejskiej w tej sprawie. Dotarła do niego nasza dziennikarka Katarzyna Szymańska - Borginon. Dokument zatytułowany jest "Wieloletnie Ramy Finansowe po 2020. Priorytety i podejście" (MFF Post 2020 - Priorities and approach).
 • Coraz mniej pieniędzy od emigrantów. Wpływy porównywalne z 500 plus

  Coraz mniej pieniędzy od emigrantów. Wpływy porównywalne z 500 plus

  W ubiegłym roku rodacy pracujący poza krajem przekazali do Polski niemal 16,5 mld zł - o 1,2 proc. więcej niż w 2015 r.
 • KRRiT: Jeszcze mniej pieniędzy z abonamentu rtv

  KRRiT: Jeszcze mniej pieniędzy z abonamentu rtv

  Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji (KRRiT) na swoim ostatnim posiedzeniu przyjęła uchwałę w sprawie podziału środków abonamentowych na rok 2017. Z tej analizy wynika, że wpływy z abonamentu rtv będą dalej malały. Jako podstawę KRRiT przyjęła prognozę wpływów na rok 2017 w kwocie 635 mln zł (w 2013 r. przekazano 650 mln zł, w 2014 r. - 750 mln zł, w 2015 r. - 750 mln zł, prognoza na 2016 r. - 661 mln zł).
 • Największe firmy płacą w Polsce mniej podatku dochodowego

  Największe spółki w Polsce z roku na rok pomimo wzrostu przychodów odprowadzają coraz mniej pieniędzy z tytułu podatku dochodowego. Dotyczy to spółek zarówno z obcym, jak i rodzimym kapitałem.