MLP Group S.A.

Artykuły - MLP Group S.A. (28)

 • MLP Group rozszerza ekspansję

  MLP Group opublikowało skonsolidowane wyniki finansowe za pierwsze półrocze br. W tym okresie grupa osiągnęła zysk netto w wysokości 69,2 mln zł, podwajając wynik sprzed roku. W drugim półroczu MLP Group planuje rozpoczęcie ekspansji na rynku austriackim i intensyfikację operacji na rynku niemieckim.
 • MLP Group blisko 100 mln zł zysku netto

  MLP Group opublikowało skonsolidowane wyniki finansowe za 2018 rok. W tym okresie grupa zarobiła na czysto 92,4 mln zł, niemal podwajając wynik sprzed roku. Przychody wzrosły z kolei o 36,3 proc. do 141,5 mln zł. Zarząd MLP Group zapewnia, że sytuacja finansowa spółki jest doskonała. Poza rozwojem w kraju priorytetowy pozostaje rynek niemiecki. W tym roku możliwe jest również rozpoczęcie działalności w Austrii w okolicach Wiednia.
 • MLP Group umacnia się pod Lublinem

  MLP Group wybuduje nowy park logistyczny w pobliżu Lublina. Będzie to drugie centrum w tej części kraju realizowane przez wiodącego dewelopera powierzchni magazynowych. Obiekty planowane w nowej lokalizacji dostarczą łącznie około 51,5 tys. m kw. nowoczesnych powierzchni.
 • PartnersPol Group dobiera powierzchnię w MLP Teresin

  Firma logistyczna zwiększyła zamówienie o dodatkowe 7,5 tys. m kw. nowoczesnej powierzchni magazynowej w MLP Teresin. W efekcie PartnersPol Group będzie korzystać w tym parku z łącznie blisko 30 tys. m kw. W transakcji pośredniczyła firma AXI IMMO.
 • MLP Group rozpoczyna budowę projektu typu City Logistics

  MLP Group w Dąbrówce w okolicy Poznania rozpoczyna budowę magazynów typu City Logistics o powierzchni modułów 1600 i 3200 m kw. W sumie dla najemców dostępne jest ponad 86 700 m kw., z czego 10 000 m kw. zostanie wybudowanych w tym roku w systemie spekulacyjnym. Inwestycja powstaje na terenie parku MLP Poznań West, który znajduje się w pobliżu drogi S11, autostrady A2, przy nowo otwartej trasie S5 i w bardzo bliskiej odległości od Lotniska. Jest to najbardziej atrakcyjna lokalizacja w okolicy Poznania ponieważ po pełnym ukończeniu drogi S5 cały ruch tranzytowy do Wrocławia i aglomeracji śląskiej przeniesie się właśnie na tę trasę.
 • Janex zamówił BTS w MLP Pruszków II

  Dystrybutor wyrobów mięsnych i wędliniarskich zamówił w MLP Group obiekt BTS o powierzchni około 4,8 tys. m kw. Umowa została podpisana na 12 lat. Inwestycja zostanie zrealizowana na terenie parku logistycznego MLP Pruszków II. Zakończenie budowy i przekazanie obiektu planowane jest w marcu 2019 roku. W ramach posiadanej opcji najemca może zwiększyć powierzchnię o kolejne 5 tys. m kw. W zawarciu transakcji doradzała agencja CBRE.
 • Startuje budowa magazynu dla Just In Time w MLP Gliwice

  Firma Mirbud otrzymała od MLP Group dostęp do terenu, na którym zbuduje obiekt magazynowy dla Just In Time. Dla podmiotu świadczącego usługi outsourcingu logistycznego przeznaczone będzie 5 tys. m kw. powierzchni w parku MLP Gliwice. Nowy obiekt zostanie przekazany firmie Just In Time w połowie br.
 • MCR Corporation wprowadzi się do MLP Pruszków II

  Firma kosmetyczna produkująca m.in. produkty pod marką Mincer Pharma wynajęła ponad 2,2 tys. m kw. powierzchni produkcyjno-magazynowej w parku logistycznym MLP Pruszków II. Nowy obiekt zostanie przekazany firmie MCR Corporation w połowie lutego 2018 roku. W transakcji pośredniczyła firma doradcza JLL.
 • MLP Group rusza z inwestycją w Rumunii

  MLP Group wybuduje nowy park logistyczny na rynku rumuńskim. Inwestycja powstanie w pobliżu Bukaresztu na działce liczącej ponad 18,8 hektara. Docelowo obiekty będą oferowały około 80 tys. m kw. nowoczesnej powierzchni magazynowej.
 • MLP Group przyspieszy rozwój w drugim półroczu

  MLP Group opublikowało skonsolidowane wyniki finansowe za I półrocze 2017 rok. W tym okresie grupa osiągnęła 47,5 mln zł przychodów, czyli o 9,5 proc. więcej niż rok wcześniej. Pomijając wpływ wycen nieruchomości inwestycyjnych, wynik operacyjny (EBIT) wyniósł 21 mln zł i był na zbliżonym poziomie w ujęciu rok do roku. W pierwszych sześciu miesiącach br. grupa realizowała lub przygotowywała budowę obiektów o powierzchni ponad 142 tys. m kw., systematycznie zwiększając skalę działania, czego efekty widoczne będą już w drugim półroczu br.