Młodzi i Film

Artykuły - Młodzi i Film (95)

 • "Zabij to i wyjedź z tego miasta" nagrodzony Złotym Jantarem

  "Zabij to i wyjedź z tego miasta" nagrodzony Złotym Jantarem

  Pełnometrażowe "Zabij to i wyjedź z tego miasta" Mariusza Wilczyńskiego i "Amatorzy" Iwony Siekierzyńskiej oraz krótkie "Jestem tutaj" Julii Orlik i "Blisko ziemi" Pauliny Sikory - m.in. te filmy nagrodzono w sobotę podczas gali zamknięcia 40. edycji festiwalu "Młodzi i Film".
 • Rozpoczyna się 40. festiwal "Młodzi i Film"

  Rozpoczyna się 40. festiwal "Młodzi i Film"

  10 filmów pełnometrażowych i 58 krótkich form pokazanych zostanie w ramach dwóch konkursów 40. Koszalińskiego Festiwalu Debiutów Filmowych "Młodzi i Film". Ich poziom dyrektor festiwalu Janusz Kijowski ocenił na konferencji prasowej poprzedzającej galę otwarcia jako nadspodziewany.
 • "Żużel" otworzy 40. festiwal Młodzi i Film

  "Żużel" otworzy 40. festiwal Młodzi i Film

  "Żużel" to najnowsze dzieło Doroty Kędzierzawskiej, reżyserki takich filmów jak "Pora umierać" czy "Jutro będzie lepiej". Pokazywany już wcześniej, w ramach Konkursu Głównego Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, teraz uroczyście otworzy jubileuszowy, 40. Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych Młodzi i Film, który odbędzie się w dniach 14-19 czerwca.
 • Młodzi i Film: Te tytuły powalczą o Złotego Jantara

  Młodzi i Film: Te tytuły powalczą o Złotego Jantara

  11 filmów będzie walczyć o Wielkiego Jantara w Konkursie Pełnometrażowych Debiutów Fabularnych 40. edycji Koszalińskiego Festiwalu Debiutów Fabularnych "Młodzi i Film". Impreza potrwa od 14 do 19 czerwca, jeżeli tych planów nie pokrzyżuje sytuacja epidemiczna w kraju i obowiązujące obostrzenia.
 • Wilhelm Sasnal autorem plakatu 40. edycji festiwalu "Młodzi i Film"

  Wilhelm Sasnal autorem plakatu 40. edycji festiwalu "Młodzi i Film"

  40. Festiwal "Młodzi i Film" odbędzie się w dniach 14-19 czerwca w Koszalinie, jeśli tych planów nie pokrzyżuje pandemia. W maju ogłoszone zostaną wyniki naboru konkursowych pełnych i krótkich metraży. Plakat promujący wydarzenie jest już gotowy - podała w piątek rzeczniczka festiwalu.
 • "Młodzi i Film" 2020: "Supernova" ze Złotym Jantarem

  "Młodzi i Film" 2020: "Supernova" ze Złotym Jantarem

  Pełnometrażowe "Supernova" Bartosza Kruhlika i "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy" Jana Holoubka oraz krótkie "Maria nie żyje" Martyny Majewskiej i "Naomia" Antonio Galdameza - m.in. te filmy nagrodzono w sobotę, 5 września, podczas gali kończącej 39. KFDF "Młodzi i Film".
 • Rozpoczął się 39. festiwal "Młodzi i Film"

  Rozpoczął się 39. festiwal "Młodzi i Film"

  1 września to bardzo ważna data w naszej historii - dzieciaki idą do szkoły, a młodzi filmowcy startują do swojego egzaminu maturalnego. Bo metaforycznie tak można nazwać ten moment, kiedy pokazują swoje pierwsze filmy - powiedział na gali otwarcia 39. KFDF dyrektor programowy festiwalu Janusz Kijowski.
 • 39. Festiwal "Młodzi i Film": Pierwszy w tym roku festiwal w formule tradycyjnej

  39. Festiwal "Młodzi i Film": Pierwszy w tym roku festiwal w formule tradycyjnej

  "To jest pierwszy w tym roku festiwal filmowy po ogłoszeniu pandemii, który będzie się odbywał w zasadzie w sposób tradycyjny" – powiedział na poniedziałkowej konferencji prasowej dyrektor programowy rozpoczynającego się we wtorek 39. Festiwalu "Młodzi i Film” Janusz Kijowski.
 • "Młodzi i Film" 2020: 81 filmów w konkursach

  "Młodzi i Film" 2020: 81 filmów w konkursach

  10 filmów będzie walczyć o Wielkiego Jantara w Konkursie Pełnometrażowych Debiutów Fabularnych 39. KFDF "Młodzi i Film". Do konkursu filmów krótkometrażowych wybrano 71 tytułów. Festiwal potrwa od 1 do 5 września.
 • "Młodzi i Film" 2020: Filmy konkursowe

  "Młodzi i Film" 2020: Filmy konkursowe

  Zaprezentowano listę filmów, które wezmą udział w 39. Koszalińskim Festiwalu Debiutów Filmowych "Młodzi i Film". W Konkursie Pełnometrażowych Debiutów Fabularnych widzowie zobaczą 10 filmów, w Konkursie Krótkometrażowych Debiutów Filmowych - 71 filmów (37 fabuł, 19 dokumentów i 15 animacji).