miś ]

Artykuły - Miś ] (10)

 • Lindt wygrywa z Haribo spór o złote misie

  Lindt wygrywa z Haribo spór o złote misie

  Producent czekolady Lindt wygrał przed Federalnym Trybunałem Sprawiedliwości spór z niemiecką firmą Haribo. Kłótnia dotyczyła nazwy marki "Złoty Miś" (Goldbären).
 • Milionowe ptasie mleczko

  Wedel sądzi się z Zakładami Wyrobów Cukierniczych Miś o ptasie mleczko, które obaj producenci nazywają tak samo - pisze "Puls Biznesu".
 • "Tłuste misie" ministra Sienkiewicza

  "Tłuste misie" ministra Sienkiewicza

  Do historii polskiej polityki podatkowej na pewno przejdzie jedno zdanie ministra spraw wewnętrznych, ujawnione przez tygodnik "Wprost".
 • Rozpoczęcie sprzedaży gry "Miś Uszatek: wyścigi gokartów" na komputery Apple Mac w Apple MacAppstore

  Zarząd Forever Entertainment S.A. informuje, że w dniu 2 maja 2012 r. rozpoczęła się sprzedaż gry - "Miś Uszatek: wyścigi gokartów" na komputery Apple Mac w sklepie cyfrowym Apple MacAppstore. Gra dostępna jest w cenie 9.99 USD. Gra dostępna jest na całym świecie. Ekspansja Spółki na platformę dystrybucji elektronicznej jest elementem realizacji strategii przedstawionej w Dokumencie Informacyjnym i ma znaczący wpływ na wyniki finansowe. Podstawa prawna:
 • Fundusze MiŚ z większym potencjałem

  Ewentualne odreagowanie ostatniej fali spadkowej dla funduszy akcji małych i średnich spółek może oznaczać większy potencjał do wzrostów niż dla funduszy uniwersalnych.
 • MIŚ-ie pobiły sWIG80

  W pierwszym półroczu 2010 roku mediana wyników funduszy małych i średnich spółek wyniosła 3,3 proc., podczas gdy sWIG80 spadł w tym samym okresie o 1 proc. Najlepszy fundusz tej grupy - Allianz Akcji MIŚ Spółek - zyskał aż 12,7 proc. W rankingu TFI przygotowanym wspólnie przez Expandera i "Gazetę Prawną" najlepszą towarzystwem funduszy inwestycyjnych okazał się Quercus TFI.
 • Realizacja zysków na akcjach MiŚ

  Oczekiwana od dłuższego czasu korekta rozgościła się dziś na dobre na GPW, pomimo wzrostowego otwarcia wywołanego dobrymi danymi makro z Chin.
 • Bajeczny debiut Petrolinvestu i wyprzedaż miś-i

  Prawa do akcji Petrolinvestu, spółki zajmującej się głównie handlem gazem płynnym i ropą naftową, ale też poszukującej nowych złóż petrochemicznych surowców, zadebiutowały dziś na warszawskiej giełdzie z ceną 390 zł, osiągając na otwarciu stopę zwrotu na poziomie prawie 72 proc.
 • Giełdowe misie tracą najszybciej

  Giełdowe misie tracą najszybciej

  Groźba rozpadu koalicji raczej nie stanie się zapalnikiem głębszej korekty. Jednak od dymisji Andrzeja Leppera indeksy się osuwają. Cały rynek w ciągu dwóch dni zjechał 2,19 proc. Jeszcze szybciej pikowały wskaźniki średnich i małych spółek. MWIG40 spadł 4,24 proc., sWIG80 zaś 3,40 proc. Klienci towarzystw funduszy inwestycyjnych bądź otwartych funduszy emerytalnych odczują to na własnej kieszeni.
 • Podniesienie kapitału w "MIS"

  Działając na podstawie art. 81 ust. 1 p. 2) PPO, Zarząd ,,MacroSoft" SA informuje, w dniu dzisiejszym do spółki wpłynęło postanowienie Sądu Rejonowego dla Wrocławia Fabrycznego we Wrocławiu o zarejestrowaniu podwyższenia kapitału zakładowego w spółce ?MIS" Management Information Systems sp. z o.o. do wartości 2 381 500 zł (dwóch milionów trzystu osiemdziesięciu jeden tysięcy pięciuset złotych), w którym MacroSoft SA objął 8 335 udziałów, tj. 35,00% kapitału zakładowego. O przystąpieniu MacroSof