Mirosław Karapyta

Artykuły - Mirosław Karapyta (20)

 • Nie będzie dyscyplinarki wobec sędzi od sprawy Karapyty

  Nie będzie dyscyplinarki wobec sędzi od sprawy Karapyty

  Nie będzie postępowania dyscyplinarnego wobec sędzi, która nie uwzględniła wniosku o bezwzględny areszt i wyznaczyła kaucję samorządowcowi z Podkarpacia Mirosławowi Karapycie, podejrzanemu o korupcję - zdecydował rzecznik dyscyplinarny przy Sądzie Okręgowym w Lublinie.
 • PiS: Będą kolejne zmiany w samorządzie województwa

  PiS: Będą kolejne zmiany w samorządzie województwa

  Po tym jak marszałkiem woj. podkarpackiego został Władysław Ortyl (PiS) lokalni politycy tej partii zapowiadają dalsze zmiany, które mają dotyczyć prezydium sejmiku województwa. Tymczasem szef PSL na Podkarpaciu Jan Bury mówi o "politycznej korupcji" i zdradzie.
 • Mirosław Karapyta został odwołany

  Mirosław Karapyta został odwołany

  Sejmik województwa podkarpackiego odwołał dziś z funkcji marszałka województwa Mirosława Karapytę. Zastąpił go senator PiS Władysław Ortyl.
 • "Fakt": Seksmarszałek miał tajne służbowe lokum

  "Fakt": Seksmarszałek miał tajne służbowe lokum

  W sypialni tajnego służbowego lokum marszałek Podkarpacia Mirosław Karapyta (53 l.) załatwiał awanse w pracy - pisze dzisiejszy "Fakt".
 • "Fakt": Sieć układów na Podkarpaciu

  "Fakt": Sieć układów na Podkarpaciu

  "Fakt" wraca do seksafery na Podkarpaciu i donosi: "To była lokalna mafia!". Według informacji gazety, sieć układów, sterowana przez Mirosława Karapytę, oplotła całe Podkarpacie.
 • RMF24: Wniosek o ukaranie Gałus trafi do rzecznika dyscypliny sędziowskiej

  RMF24: Wniosek o ukaranie Gałus trafi do rzecznika dyscypliny sędziowskiej

  Minister sprawiedliwości Jarosław Gowin zdecydował o przekazaniu rzecznikowi dyscypliny sędziowskiej wniosku szefa CBA Pawła Wojtunika o ukaranie sędzi Katarzyny Gałus. To ona wydała decyzję o wypuszczeniu za kaucją w wysokości 60 tys. złotych oskarżonego o korupcję marszałka Podkarpacia Mirosława Karapyty. O wszczęciu postępowania dyscyplinarnego zdecyduje rzecznik po zbadaniu sprawy.
 • Kontrowersyjne słowa sędzi. CBA chce dyscyplinarki

  Kontrowersyjne słowa sędzi. CBA chce dyscyplinarki

  Jak informuje "Fakt", szef CBA Paweł Wojtyniuk domaga się dyscyplinarki dla sędzi, która wyznaczyła niską w stosunku do zarzutów kaucję za wyjście na wolność marszałka woj. podkarpackiego Mirosława Karapyty. Według TVN24 w piśmie szefa CBA pojawia się zdanie, jakie sędzia miała rzucić Karapycie na koniec rozprawy: "Podejrzany powinien być zadowolony".
 • Wątpliwości CBA ws. kaucji dla marszałka z PSL

  Wątpliwości CBA ws. kaucji dla marszałka z PSL

  Ciężkie zarzuty CBA pod adresem sędzi, która zdecydowała o wypuszczeniu za kaucją aresztowanego marszałka województwa podkarpackiego.
 • "Karapyta powinien podać się do dymisji"

  "Karapyta powinien podać się do dymisji"

  Marszałek województwa podkarpackiego powinien podać się do dymisji. Zgodzili się co do tego politycy, uczestniczący w "Śniadaniu w Trójce". Marszałek Mirosław Karapyta, podejrzany o korupcję, wystąpił z Polskiego Stronnictwa Ludowego, ale nie zrezygnował z urzędu marszałka.
 • Mirosław Karapyta odchodzi z PSL-u, nie rezygnuje z funkcji marszałka

  Mirosław Karapyta odchodzi z PSL-u, nie rezygnuje z funkcji marszałka

  Nie będę rezygnował z funkcji marszałka, nie czuję się winny - oświadczył marszałek woj. podkarpackiego Mirosław Karapyta. Zrezygnował równocześnie z członkostwa w PSL-u i wszelkich pełnionych w nim funkcji.