Mirosław G.

Artykuły - Mirosław G. (62)

 • Umorzone śledztwo z doniesienia Tulei w sprawie "dużego Tomka"

  Umorzone śledztwo z doniesienia Tulei w sprawie "dużego Tomka"

  Z powodu uznania, że nie doszło do przestępstwa i z braku dowodów Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce umorzyła śledztwo ws. płatnej protekcji i składania fałszywych zeznań przez agenta CBA, tzw. dużego Tomka, w sprawie dr. Mirosława G. Śledztwa chciał sędzia Igor Tuleya.
 • Dwa wrzaski nie czynią rozmowy

  Spór wokół sędziego Tulei i doktora G. jest niestety typowy dla naszego sposobu prowadzenia publicznej debaty.
 • Sąd: Zawiadomienie ws. zeznań dot. dr. Mirosława G. gotowe

  Gotowe jest już zawiadomienie dotyczące podejrzenia składania fałszywych zeznań przez świadków w sprawie kardiochirurga dr. Mirosława G.; w czwartek trafi ono do prokuratury - poinformował w środę Sąd Okręgowy w Warszawie.
 • Brudziński: Parszywy łapówkarz został skazany, rozsypał się mit wrażej IV RP

  Brudziński: Parszywy łapówkarz został skazany, rozsypał się mit wrażej IV RP

  - Mirosław G. to parszywy łapówkarz, łyżka dziegciu w beczce lekarskiego miodu. Z tego ordynarnego łapówkarza, postaci wyjątkowo obrzydliwej, czyniono archetyp człowieka uczciwego - mówi Joachim Brudziński w Kontrwywiadzie RMF FM. Przewodniczący klubu PiS uważa, że pytania o metody przesłuchań CBA to obrona Mirosława G. - Bronicie go, okadźcie go jeszcze kadzidłem, które zostało ze święta Trzech Króli. Ja mówię: Łapówkarz został skazany, chwała za to! Wskutek twardych dowodów Mirosław G. został skazany. Rozsypał się mit wrażej IV RP - dodaje gość Konrada Piaseckiego.
 • Arłukowicz: Każda forma korupcji musi być karana

  Arłukowicz: Każda forma korupcji musi być karana

  Każda forma korupcji musi być karana, jestem przeciwny jakimkolwiek formom przyjmowania i wręczania dowodów wdzięczności - powiedział w piątek minister zdrowia Bartosz Arłukowicz, komentując decyzję sądu o skazaniu dr. Mirosława G. za przyjmowanie łapówek.
 • Ziobro: Ten wyrok to zła wiadomość dla zwolenników korupcji

  Ziobro: Ten wyrok to zła wiadomość dla zwolenników korupcji

  Lider Solidarnej Polski, b. prokurator generalny i minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro ocenił w piątek, że wyrok roku więzienia w zawieszeniu na dwa lata i grzywny dla dr. Mirosława G. przyczyni się do zwalczania korupcji, szczególnie w służbie zdrowia.
 • Kamiński: Działania CBA były prawidłowe

  Kamiński: Działania CBA były prawidłowe

  Jako były szef Centralnego Biura Antykorupcyjnego mogę z satysfakcją stwierdzić, że wyrok jest skazujący, a nasze działania były prawidłowe - powiedział wiceszef PiS Mariusz Kamiński, komentując wyrok roku więzienia w zawieszeniu na dwa lata i grzywny dla dr. Mirosława G.
 • Prokuratura zadowolona z uznania winy dr. G.

  Prokuratura zadowolona z uznania winy dr. G.

  Jesteśmy zadowoleni, że sąd podzielił nasze podejrzenia, iż dr Mirosław G. dopuścił się korupcji - powiedział rzecznik oskarżającej go Prokuratury Okręgowej w Warszawie Dariusz Ślepokura.
 • Finał głośnego procesu. Mirosław G. usłyszał wyrok

  Finał głośnego procesu. Mirosław G. usłyszał wyrok

  Dr Mirosław G., b. ordynator kardiochirurgii warszawskiego szpitala MSWiA, został w piątek skazany na rok więzienia w zawieszeniu na dwa lata i grzywnę za przyjęcie ponad 17,5 tys. zł od pacjentów; sąd uniewinnił go od ponad 20 zarzutów mobbingowania podwładnych.
 • Obrona dr. G.: CBA potrzebowało spektakularnego sukcesu

  Obrona dr. G.: CBA potrzebowało spektakularnego sukcesu

  CBA potrzebowało spektakularnego sukcesu, w sieć wpadł wybitny kardiochirurg, który w ogóle nie powinien znaleźć się w rejonie połowów - wskazywała w piątek obrona oskarżonego o korupcję kardiochirurga Mirosława G. i jego pacjentów oskarżonych o wręczanie mu łapówek.

Filmy - Mirosław G. (2)

 • Brudziński: Parszywy łapówkarz został skazany

  Mirosław G. to parszywy łapówkarz, łyżka dziegciu w beczce lekarskiego miodu. Z tego ordynarnego łapówkarza, postaci wyjątkowo obrzydliwej, czyniono archetyp człowieka uczciwego - mówił Joachim Brudziński w Kontrwywiadzie RMF FM.
 • Święczkowski: Nocne przesłuchania to nic przerażającego

  Lekarz, który przyjmuje łapówki, to hiena. To najgorszy typ łapówkarza - tak o skazanym Mirosławie G. mówi były szef ABW, Bogdan Święczkowski. - Nie rozumiem postawy ogłaszającego wyrok sędziego Tuleyi. To nie było uzasadnienie wyroku, a publicystyka. Nie ma zakazu przesłuchiwania w godzinach nocnych. Wszystkie służby specjalne przesłuchują tak świadków. Nocne przesłuchanie może być skuteczniejsze niż dzienne. Jeśli ktoś prowadzi nocny tryb życia, wygodniej jest przesłuchiwać go nocą - tłumaczy gość RMF FM.