Mira Kubasińska

Synonimy:
Kubasińska Mira,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Mira Kubasińska (21)

 • Tadeusz Nalepa i Mira Kubasińska (Breakout): Burzliwe życie

  Tadeusz Nalepa i Mira Kubasińska (Breakout): Burzliwe życie

  "Poszłabym za tobą na sam koniec świata, ale mi się nie chce, ale mi się nie chce, nie chce za chłopcami latać!" - śpiewała w jednej ze swoich piosenek Mira Kubasińska, wokalistka zespołów, których liderem był jej mąż, gitarzysta i kompozytor Tadeusz Nalepa. Oboje zmarli w odstępie niespełna 1,5 roku.
 • Natalia Sikora poszłaby za Mirą Kubasińską

  Natalia Sikora poszłaby za Mirą Kubasińską

  Ostatecznie 11 maja ukaże się zapowiadana już przez nas płyta "Tribute to Mira Kubasińska" Natalii Sikory, zwyciężczyni drugiej edycji programu "The Voice of Poland" (2013).
 • Mira Kubasińska: Na obu brzegach tęczy

  Mira Kubasińska: Na obu brzegach tęczy

  Muzyczne widowisko przypominające postać i repertuar legendy polskiego bluesa i rocka - Miry Kubasińskiej pokazane zostanie we wtorek, 27 października na scenie łódzkiego klubu Wytwórnia. W niedzielę (25 października) mija 10 lat od śmierci wokalistki.
 • Pięć lat na drugim brzegu tęczy

  Pięć lat na drugim brzegu tęczy

  Przed szerszą publicznością zadebiutowała w wieku ośmiu lat, długo była muzą Tadeusza Nalepy i wokalistką w jego zespołach Breakout i Blackout. Zmarła dokładnie pięć lat temu, 25 października 2005 roku. Mira Kubasińska, jedna z najlepszych polskich wokalistek bluesowych.
 • Zmarła wokalistka uhonorowana

  Zmarła wokalistka uhonorowana

  Imię wokalistki bluesowo-rockowego zespołu Breakout Miry Kubasińskiej, będzie nosiła jedna z ulic Ostrowca Świętokrzyskiego - miasta, w którym artystka uczyła się i rozwijała talent muzyczny. Uchwałę w tej sprawie przyjęli jednogłośnie podczas piątkowej (5 lutego) sesji ostrowieccy radni.
 • Pamiętają o Nalepie

  Pamiętają o Nalepie

  W piątek, 22 sierpnia, w Cieszanowie (powiat lubaczowski na Podkarpaciu) odbędzie się plenerowy II Breakout Festiwal, poświęcony pamięci Taduesza Nalepy oraz jego byłej partnerki Miry Kubasińskiej.
 • "Wielki Ogień" dla Miry Kubasińskiej

  "Wielki Ogień" dla Miry Kubasińskiej

  "Wielki Ogień" - II Ogólnopolski Festiwal Bluesowo-Rockowy im. Miry Kubasińskiej - odbędzie się w najbliższy weekend w Ostrowcu Świętokrzyskim. Impreza ma upowszechniać dorobek wokalistki.