Ministerstwo Środowiska

Artykuły - Ministerstwo Środowiska (141)

Filmy - Ministerstwo Środowiska (4)

 • Minister środowiska: Szyszko starał się zrobić dobrze, tylko przyjął nieodpowiednią metodę

  "Nie mam za co przepraszać" - mówi w Popołudniowej rozmowie w RMF FM polityk Prawa i Sprawiedliwości i minister środowiska Henryk Kowalczyk pytany o to, czy przeprosi za to, co przez wiele miesięcy działo się w Puszczy Białowieskiej. Czy minister Jan Szyszko i rząd popełnili błąd rozszerzając wycinkę w puszczy? "Starał się zrobić dobrze, natomiast przyjął może metodę nieodpowiednią. (...) Zabrakło dialogu, natomiast działania były w dobrej woli" – uważa gość Marcina Zaborskiego. Pytany o wyrok Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej w Luksemburgu w sprawie wycinki Puszczy Białowieskiej stwierdza jednak: "Szanujemy ten wyrok" – dodając, że uważa już "sprawę za zamkniętą".
 • Polska zarobiła kolejne 80 mln zł na handlu CO2

  Hiszpania i Portugalia to kolejne państwa, które kupiły od Polski uprawnienia do emisji dwutlenku węgla. Na ich sprzedaży zarobiliśmy już prawie 780 mln zł, które przeznaczamy na ocieplanie szkół, przedszkoli i szpitali czy na oświetlenie miast. Rząd negocjuje już kolejne umowy. - Podpiszemy je m.in. z państwami, którym nie udało się osiągnąć celów zakładanych w Protokole z Kioto – mówi Marcin Korolec, minister środowiska.
 • "On nie będzie rzecznikiem Greenpeace"

  Marcin Korolec to obecny wiceminister gospodarki, jedna z najbardziej kompetentnych osób w Unii Europejskiej - powiedział premier Donald Tusk ogłaszając skład nowego rządu. Dodał, że "minister środowiska nie będzie rzecznikiem Greenpeace".
 • Będą niższe kary...

  ... za brak sprawozdania o odpadach - zapowiada Ministerstwo Środowiska. Obecnie każdy, kto wytwarza śmieci niekomunalne, a spóźni się ze złożeniem rocznego sprawozdania musi zapłacić karę - aż 10 000 złotych.