Ministerstwo Środowiska

Artykuły - Ministerstwo Środowiska (40)

 • Projekt ustawy o Dyrekcji Ochrony Środowiska - do dalszych prac

  Projekt ustawy o Dyrekcji Ochrony Środowiska - do dalszych prac

  Nowa ustawą kadrową zwolnią 1200 urzędników
 • Powstaną zespoły zajmujące się regulacją cen wody

  Powstaną zespoły zajmujące się regulacją cen wody

  Do końca roku w regionalnych zarządach gospodarki wodnej powstaną nowe zespoły fachowców, którzy będą wykonywali zadania związane z regulacją cen wody - zapowiedział PAP wiceminister środowiska Mariusz Gajda. W skali kraju będą oni opiniowali ok. 2,5 tys. wniosków taryfowych.
 • Ministerstwo Środowiska proponuje opłatę recyklingową 20 gr za torbę

  Ministerstwo Środowiska proponuje opłatę recyklingową 20 gr za torbę

  Ministerstwo Środowiska proponuje opłatę recyklingową w wysokości 20 groszy za torbę z tworzywa sztucznego i liczy, że z tytułu opłat pozyska 6,34 mld zł w 10 lat - wynika z projektu rozporządzenia.
 • Wycinka drzew z prywatnych nieruchomości: Szyszko wie o kłopotach gmin, ale nie pomoże

  Wycinka drzew z prywatnych nieruchomości: Szyszko wie o kłopotach gmin, ale nie pomoże

  Samorządy mają problemy z nowymi zasadami usuwania drzew z prywatnych nieruchomości. Ministerstwo Środowiska nie zamierza ich rozwiązać.
 • RMF: Łosie będą mogły być zabijane. Ministerstwo zmienia zasady odstrzału

  RMF: Łosie będą mogły być zabijane. Ministerstwo zmienia zasady odstrzału

  Znów będzie dozwolony odstrzał łosi. Ministerstwo Środowiska przygotowało właśnie zmiany rozporządzenia do prawa łowieckiego przywracające okres polowań na te zwierzęta. Odstrzał samców będzie dozwolony od 1 września do końca listopada, samic i młodych - od 31 października do końca roku. Całkowity zakaz odstrzału łosi obowiązywał od 15 lat.
 • ​Ministerstwo Środowiska o zakazie wstępu do Puszczy Białowieskiej

  ​Ministerstwo Środowiska o zakazie wstępu do Puszczy Białowieskiej

  Zakaz wstępu do lasu w rejonie Puszczy Białowieskiej został wprowadzony tylko w niektórych lasach, tam gdzie martwe drzewa są zagrożeniem dla bezpieczeństwa ludzi - informuje Ministerstwa Środowiska.
 • Emisja zanieczyszczeń wymaga pilnej interwencji

  Emisja zanieczyszczeń powietrza wymaga pilnej interwencji - podkreślono w Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju. Dotyczy to zwłaszcza zanieczyszczeń pyłowych, powstających w wyniku spalania węgla i odpadów komunalnych, a także tych pochodzących z transportu.
 • Będzie skuteczniejsza egzekucja alimentów

  Będzie skuteczniejsza egzekucja alimentów

  - Rząd przyjął projekt nowelizacji ustawy, która ma ułatwić egzekwowanie alimentów oraz utrudnić uchylanie się od ich płacenia - poinformowała premier Beata Szydło na konferencji prasowej po czwartkowym posiedzeniu rządu. Na dzisiejszym posiedzeniu Rada Ministrów zaakceptowała przygotowany w Ministerstwie Sprawiedliwości projekt nowelizacji Kodeksu karnego. Nowe rozwiązania mają umożliwić skuteczne egzekwowanie obowiązku alimentacyjnego.
 • Prawo wodne odroczone

  Prawo wodne odroczone

  Ministerstwo Środowiska przyznaje, że ustawa - Prawo wodne nie wejdzie w życie tak jak planowało 1 stycznia 2017 r. Parlament przyjmie ją najwcześniej w I kw. 2017 r.
 • Zmiany w prawie geologicznym zabezpieczą interes państwa

  Zmiany w prawie geologicznym zabezpieczą interes państwa

  Projektowane zmiany w prawie geologicznym i górniczym zmniejszą ryzyko inwestycyjne związane z poszukiwaniem, rozpoznawaniem i wydobywaniem węglowodorów ze złóż, zabezpieczając jednocześnie interes Skarbu Państwa - wynika z informacji Ministerstwa Środowiska. Resort chce zmian w katalogu złóż kopalin objętych własnością górniczą.

Filmy - Ministerstwo Środowiska (5)

 • Ministerstwo środowiska o postępowaniu KE dot. Puszczy Białowieskiej: Nie wpłynęło żadne oficjalne pismo

  Warszawa. Ministerstwo środowiska twierdzi, że nie otrzymało jak dotąd żadnego oficjalnego pisma z Komisji Europejskiej w sprawie ewentualnego postępowania dotyczącego Puszczy Białowieskiej. Jak informował w czwartek 16 czerwca reporter TVN24 w Brukseli, Komisja Europejska zdecydowała o wszczęciu postępowanie przeciwko Polsce w związku z decyzją ministerstwa środowiska o zwiększeniu wycinki w Puszczy Białowieskiej.
 • Ministerstwo środowiska o postępowaniu KE dot. Puszczy Białowieskiej: Nie wpłynęło żadne oficjalne pismo

  Warszawa. Ministerstwo środowiska twierdzi, że nie otrzymało jak dotąd żadnego oficjalnego pisma z Komisji Europejskiej w sprawie ewentualnego postępowania dotyczącego Puszczy Białowieskiej. Jak informował w czwartek 16 czerwca reporter TVN24 w Brukseli, Komisja Europejska zdecydowała o wszczęciu postępowanie przeciwko Polsce w związku z decyzją ministerstwa środowiska o zwiększeniu wycinki w Puszczy Białowieskiej.
 • Polska zarobiła kolejne 80 mln zł na handlu CO2

  Hiszpania i Portugalia to kolejne państwa, które kupiły od Polski uprawnienia do emisji dwutlenku węgla. Na ich sprzedaży zarobiliśmy już prawie 780 mln zł, które przeznaczamy na ocieplanie szkół, przedszkoli i szpitali czy na oświetlenie miast. Rząd negocjuje już kolejne umowy. - Podpiszemy je m.in. z państwami, którym nie udało się osiągnąć celów zakładanych w Protokole z Kioto – mówi Marcin Korolec, minister środowiska.
 • "On nie będzie rzecznikiem Greenpeace"

  Marcin Korolec to obecny wiceminister gospodarki, jedna z najbardziej kompetentnych osób w Unii Europejskiej - powiedział premier Donald Tusk ogłaszając skład nowego rządu. Dodał, że "minister środowiska nie będzie rzecznikiem Greenpeace".