Biznes - Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii

Artykuły - Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii (9)

 • Będzie waloryzacja kontraktów drogowych

  Będzie waloryzacja kontraktów drogowych

  Za 14 miesięcy wejdą w życie nowe regulacje dotyczące zamówień publicznych. Jak podkreśla minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz, to nowa ustawa, a nie kolejna nowelizacja starych przepisów. Co się zmieni?
 • MPiT: Papierosy, mięso, podroby z drobiu najważniejsze w polskim eksporcie rolno-spożywczym

  MPiT: Papierosy, mięso, podroby z drobiu najważniejsze w polskim eksporcie rolno-spożywczym

  W polskim eksporcie towarów rolno-spożywczych najważniejsze znaczenie mają papierosy, mięso jadalne i podroby z drobiu, chleb, pieczywo cukiernicze, ciasta - podał resort przedsiębiorczości i technologii. Płody rolne są flagowym produktem budującym "markę Polska" - dodał.
 • Kopciuchy ostatecznie wylecą z rynku. I to już jesienią

  Kopciuchy ostatecznie wylecą z rynku. I to już jesienią

  Szara strefa w obrocie pozaklasowymi kotłami na paliwo stałe już wkrótce znajdzie się pod ostrzałem inspekcji handlowej, która ruszy w teren jeszcze przed sezonem grzewczym.
 • W 2018 r. dochód rozporządzalny na osobę 1693 zł - o 6 proc. więcej niż w 2017 r.

  W 2018 r. dochód rozporządzalny na osobę 1693 zł - o 6 proc. więcej niż w 2017 r.

  Przeciętny miesięczny dochód rozporządzalny na osobę, przeznaczany na konsumpcję i oszczędności, w 2018 r. wyniósł 1693 zł, czyli o 6 proc. więcej niż rok wcześniej - podał resort przedsiębiorczości i technologii. W ostatnich czterech latach dochód ten wzrósł o 22 proc.
 • MPiT nie rekomenduje zmian ws. ograniczenia handlu w niedziele

  MPiT nie rekomenduje zmian ws. ograniczenia handlu w niedziele

  Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii nie rekomenduje zmian w modelu dochodzenia do pełnego ograniczenia handlu w niedziele. W analizie resort wskazuje jednak na konieczność pogłębionych badań tej kwestii oraz dalsze wzmacnianie regulacjami małych sklepów.
 • Kluczowe dni dla przyszłości handlu w niedzielę

  Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii planuje na środę publikację raportu o wpływie zakazu handlu w niedzielę na gospodarkę. Podczas posiedzenia rządu jego założenia przedstawiła minister Jadwiga Emilewicz.
 • Woźny: Sygnały o sprzedaży kopciuchów można zgłosić mailowo do MPiT

  Woźny: Sygnały o sprzedaży kopciuchów można zgłosić mailowo do MPiT

  Jeżeli ktoś oferuje sprzedaż tzw. kopciuchów, czyli pozaklasowych, nieekologicznych kotłów grzewczych, ten fakt można zgłosić mailowo do resortu przedsiębiorczości i technologii - informuje pełnomocnik premiera ds. Programu Czyste Powietrze Piotr Woźny.
 • Przedsiębiorco, uważaj na skutki brexitu

  Przedsiębiorco, uważaj na skutki brexitu

  Wielka Brytania wyjdzie z Unii Europejskiej bez żadnej umowy - to teraz najbardziej prawdopodobny scenariusz - uważa Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii. Dlatego stara się przygotować na to polskie firmy, które działają w Zjednoczonym Królestwie.
 • Zarządca sukcesyjny to koło ratunkowe dla firm rodzinnych

  Zarządca sukcesyjny to koło ratunkowe dla firm rodzinnych

  Powołanie zarządcy sukcesyjnego w firmach rodzinnych - który zagwarantuje kontynuację zarządzania przedsiębiorstwem po śmierci właściciela - to jedno z najważniejszych założeń ustawy o sukcesji firm, opracowanej przez Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii. Zmiany wejdą w życie w najbliższą niedzielę. Praca nad ustawą trwały 3 lata.