minister zdrowia

Artykuły - Minister zdrowia (498)

Filmy - Minister zdrowia (3)

  • Polskiej służbie zdrowia brakuje 3-5 mld zł

    Polski system ochrony zdrowia jest jednym z najgorzej finansowanych systemów wśród państw OECD – alarmują eksperci Pracodawców RP. Na ochronę zdrowia Polska wydaje ok 4,6% PKB. Jeszcze w lipcu 2016 r. Minister Zdrowia zapowiedział, że wydatki będą rosły aż do osiągnięcia 6% PKB w 2025 r. – co jednak nie zostało potwierdzone w Wieloletnim Planie Finansowym Państwa na lata 2017-2020.
  • Minister zdrowia kontra słuchacze RMF FM

    Co mają robić pacjenci, którzy miesiącami nie mogą dostać się do lekarza specjalisty? Dlaczego za prześwietlenie tylnych zębów trzeba płacić, a za prześwietlenie przednich - nie? Czy minister zdrowia stoi w kolejkach w przychodni? Słuchacze RMF FM wzięli Bartosza Arłukowicza w krzyżowy ogień pytań.
  • Arłukowicz: Proponujemy dodatkowe ubezpieczenia zdrowotne

    Pieniędzy zawsze jest za mało, ale za te pieniądze, które już są w NFZ, służba zdrowia w Polsce mogłaby funkcjonować dużo efektywniej - mówił Bartosz Arłukowicz w Kontrwywiadzie RMF FM. - Po zakończeniu roku kontraktowego zaproponujemy dodatkowe ubezpieczenia zdrowotne. Wykupienie dodatkowego ubezpieczenia da pacjentowi większy komfort otrzymywania procedur medycznych - zapowiedział minister zdrowia.