Minister środowiska Jan Szyszko

Artykuły - Minister środowiska Jan Szyszko (10)

 • Kowalczyk: Wprowadzimy opłaty za odpady niesegregowane i opakowania

  Kowalczyk: Wprowadzimy opłaty za odpady niesegregowane i opakowania

  Chcemy wprowadzić odpowiedzialność finansową dla producentów opakowań. Zwiększyć recykling mają także opłaty za niesegregowane odpady i nowa, bardziej przyjazna środowisku polityka produkcji opakowań - mówi Henryk Kowalczyk w rozmowie z Magdaleną Cedro.
 • Ministerstwo Środowiska proponuje obniżenie podatku dennego

  Ministerstwo Środowiska proponuje obniżenie podatku dennego

  Ministerstwo Środowiska proponuje, by stawka opłaty za użytkowanie gruntów pokrytych wodami ma zostać obniżona do 89 groszy, a nie jak wcześniej zapowiadano 8,90 zł, czyli 10-krotnie mniej. Chodzi tzn. podatek denny, który mają wnosić prowadzący porty, przystanie i mariny śródlądowe.
 • PSL: PiS-owska "masakra piłą mechaniczną" podziałała na wyobraźnię Polaków

  PSL: PiS-owska "masakra piłą mechaniczną" podziałała na wyobraźnię Polaków

  + Polacy faktycznie chcą chronić środowisko i PiS-owska "masakra piłą mechaniczną", która przeszła w ostatnich tygodniach przez nasz kraj, jednak podziałała mocno na wyobraźnię - mówili w środę działacze PSL, którzy rozdawali sadzonki drzew warszawiakom.
 • Szyszko idzie do prokuratury. Zbudowano zbyt wiele ekranów odwołując się do wydanych przez niego norm

  Szyszko idzie do prokuratury. Zbudowano zbyt wiele ekranów odwołując się do wydanych przez niego norm

  - Wspólnie z ministrem Adamczykiem składamy zawiadomienie do prokuratury okręgowej, gdyż mamy podejrzenie przestępstwa w związku z budową ekranów w latach 2008-2012 - poinformował wczoraj podczas konferencji prasowej minister środowiska Jan Szyszko. - Ekrany budowano nad wyraz ochoczo, a efekt jest taki, że koszty tego są bardzo duże - powiedział. Drogowcy, którzy w tamtym czasie budowali ekrany, skarżyli się, że muszą to robić, ponieważ normy hałasowe są zbyt rygorystyczne. Rozporządzenie dotyczące dopuszczalnych norm hałasu wydał w 2007 Jan Szyszko, który pełnił wtedy funkcję ministra środowiska.
 • Lasy Państwowe powinny mieć prawo pierwokupu prywatnych lasów - Szyszko

  Lasy Państwowe powinny mieć prawo pierwokupu prywatnych lasów - Szyszko

  - Po 1 maja Skarb Państwa, czyli Lasy Państwowe powinny mieć prawo pierwokupu prywatnych gruntów leśnych - poinformował minister środowiska Jan Szyszko. Dodał, że projekt ustawy w tej sprawie trafił do konsultacji międzyresortowych.
 • Szyszko: nie będę pracował w szkole o. Rydzyka

  Szyszko: nie będę pracował w szkole o. Rydzyka

  Były minister środowiska Jan Szyszko przyznał w czwartek, że poparł wniosek o dotację z NFOŚ na uruchomienie studiów podyplomowych w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, ale zaprzeczył, jakoby miał tam podjąć pracę.
 • Rydzyk daje ministrowi posadę

  Rydzyk daje ministrowi posadę

  Były minister środowiska Jan Szyszko, który skwapliwie naciskał na przyznanie państwowych dotacji dla imperium ojca Rydzyka, miał w tym osobisty interes. Jak się dowiaduje "Dziennik", Szyszko w ostatnich tygodniach istnienia rządu Jarosława Kaczyńskiego wsparł nowy kierunek na uczelni szefa Radia Maryja, wiedząc, że ma tam zapewnioną dobrze płatną posadę.
 • Odwierty Rydzyka zgodne z prawem

  Były minister środowiska Jan Szyszko powiedział w środę w Radiu Maryja, że nie przypuszcza, aby doszło do uchybień resortu środowiska przy przyznawaniu unijnej dotacji na odwierty geotermalne w Toruniu.
 • BOŚ: dla inwestorów zagranicznych

  Zakupem akcji Banku Ochrony Środowiska (BOŚ), oprócz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska (NFOŚ), zainteresowani są inwestorzy zagraniczni i krajowi, w dużej mierze pasywni - poinformował Kazimierz Kujda p.o. prezesa Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska.
 • Wielu chętnych na BOŚ

  Zakupem akcji Banku Ochrony Środowiska (BOŚ), oprócz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska (NFOŚ), zainteresowani są inwestorzy finansowi, jak i branżowi - poinformował w czwartek Kazimierz Kujda - p.o. prezesa Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska.