minister pracy

Artykuły - Minister pracy (353)

 • Zakaz handlu w co drugą niedzielę dopiero do nowego roku

  Zakaz handlu w co drugą niedzielę dopiero do nowego roku

  - Zakaz niedzielnego handlu nie zostanie wprowadzony w tym roku - ogłosiła minister pracy Elżbieta Rafalska. Najbardziej prawdopodobna data to pierwszy stycznia przyszłego roku - dodaje jej zastępca Stanisław Szwed. Zakazany miałby zostać handel w co drugą niedzielę. Te rozstrzygnięcia są zaledwie namiastką sukcesu dla pomysłodawców całkowitego zakazu handlu w niedziele.
 • Kosiniak-Kamysz: Znosimy wiek emerytalny

  Kosiniak-Kamysz: Znosimy wiek emerytalny

  - Propozycje zmian w systemie emerytalnym wymusza rzeczywistość. Zdaniem ministra pracy nie tworzy to atmosfery dowolności ruchów i nie pozbawia państwa wiarygodności - mówi w rozmowie z "Dziennikiem Gazetą Prawną" minister Kosiniak-Kamysz.
 • ​Kosiniak-Kamysz: PSL zgłosi w poniedziałek projekt dotyczący emerytur

  ​Kosiniak-Kamysz: PSL zgłosi w poniedziałek projekt dotyczący emerytur

  Klub PSL złożył w Sejmie projekt ustawy umożliwiający przejście na emeryturę po 40 latach stażu pracy - poinformował w poniedziałek minister pracy Władysław Kosiniak-Kamysz. Jak dodał, projekt dotyczy ubezpieczonych w ZUS i KRUS.
 • Bezrobocie: Jesteśmy wiceliderem w Europie!

  Bezrobocie: Jesteśmy wiceliderem w Europie!

  Stopa bezrobocia spadła z 12 proc. w lutym do 11,7 proc w marcu - poinformował minister pracy i polityki społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz. Jak przypomniał, w marcu 2014 r. stopa bezrobocia wynosiła 13,5 proc. - Jesteśmy wiceliderem w spadku bezrobocia w Europie, tylko Niemcy miały większą stopę spadku bezrobocia - ocenił minister.
 • Zaczyna się wielka batalia o ZUS

  Zaczyna się wielka batalia o ZUS

  - Najprawdopodobniej jeszcze w tym tygodniu zostanie rozpisany konkurs na nowego prezesa Zakładu Ubezpieczeń Społecznych - poinformował we wtorek minister pracy Władysław Kosiniak-Kamysz. Na początku lutego do dymisji ze stanowiska prezesa ZUS podał się Zbigniew Derdziuk.
 • Kosiniak-Kamysz: Emigracja zarobkowa Polaków to problem na dekady, nie lata

  Kosiniak-Kamysz: Emigracja zarobkowa Polaków to problem na dekady, nie lata

  Donald Tusk odchodzi, a co z obietnicami, które składał w czasie swojej kadencji? Co z podatkiem dochodowym dla rolników? - PSL nie jest entuzjastą tej propozycji - mówi Władysław Kosiniak-Kamysz w Kontrwywiadzie RMF FM. Gość Konrada Piaseckiego tłumaczy też, co z obietnicą premiera, że Polacy zaczną wracać z emigracji. - Nie powiększyła się grupa osób, które wyjeżdżają- mówi i zaznacza, że emigracja zarobkowa w dużej mierze jest efektem otwarcia granic. - Gdybyśmy naszym rodzicom dali paszporty, wyjechałoby nie dwa miliony a dwadzieścia milionów osób - twierdzi. Jak dodaje, rozwiązanie problemu emigracji to kwestia dekad, a nie lat. Gość RMF FM odnosi się też do oczekiwań Polaków, by minimalna stawka za godzinę pracy wynosiła 15 zł. - Realna kwota to ok. 10 zł - stwierdza. Minister pracy zapowiada, że zapowiedzi z ostatniego expose Donalda Tuska, w sprawie waloryzacji emerytur, 36 zł i ulgi na dzieci pozostają aktualne, mimo zmiany premiera.
 • Teraz będziesz w pracy elastyczny jak Niemiec i Anglik

  Teraz będziesz w pracy elastyczny jak Niemiec i Anglik

  ​MPiPS: W 901 firmach - elastyczny czas pracy
 • Ukraina znosi embargo na polską wieprzowinę

  Ukraina znosi embargo na polską wieprzowinę

  28 maja zostanie zniesione ukraińskie embargo na polską wieprzowinę. Informację potwierdza minister pracy Władysław Kosiniak-Kamysz.
 • Kosiniak-Kamysz: Wyrok TK będzie pozytywny dla ustawy o OFE

  Kosiniak-Kamysz: Wyrok TK będzie pozytywny dla ustawy o OFE

  Minister pracy Władysław Kosiniak-Kamysz uważa, że wyrok Trybunału Konstytucyjnego w sprawie ustawy o zmianach dotyczących Otwartych Funduszy Emerytalnych będzie "pozytywny dla tej inicjatywy legislacyjnej".
 • Bezrobocie w górę!

  Bezrobocie w górę!

  Stopa bezrobocia w grudniu wyniosła 13,4 proc. - poinformował minister pracy i polityki społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz w czwartek na konferencji prasowej.

Filmy - Minister pracy (5)

 • Ostatnie 2 miesiące ciąży na L4? Są wątpliwości

  Zdaniem ministra pracy i polityki społecznej, pomysł PKPP Lewiatan, by każda kobieta w ciąży miała zagwarantowane w dwóch ostatnich miesiącach ciąży świadczenia chorobowe, trzeba wnikliwie przeanalizować. - Ciąża jest stanem fizjologicznym (...) Jeżeli są wskazania medyczne, to oczywiście kobiecie należy się zwolnienie - mówi Władysław Kosiniak-Kamysz (źródło: Newseria).
 • Jolanta Fedak: Chcę zostać w rządzie

  Chcę pozostać w rządzie, jeśli tylko padnie taka propozycja - deklaruje Jolanta Fedak, minister pracy i gość Kontrwywiadu RMF FM. Rozmowy trwają. - Myśmy się z Tuskiem na chemię nie umawiali, umawialiśmy się na pracę i to wychodziło całkiem nieźle - dodaje.
 • Emerytalny projekt minister pracy

  Rząd znowu chce zabrać pieniądze z Otwartych Funduszy Emerytalnych. Już w przyszłym tygodniu taki projekt chce ogłosić minister pracy. Zgodnie z planami Jolanty Fedak, nasze składki miałyby być przenoszone w całości z OFE do ZUS-u na dziesięć lat przed emeryturą.
 • Ponad 3 tys. nowych miejsc w żłobkach

  Blisko 3,2 tys. miejsc w żłobkach, klubach dziecięcych i u opiekunów dziennych powstanie dzięki dotacjom z programu "Maluch", który ma wspierać gminy w tworzeniu placówek dla dzieci do lat 3 - poinformowała minister pracy i polityki społecznej Jolanta Fedak.