Minister kultury Bogdan Zdrojewski

Artykuły - Minister kultury Bogdan Zdrojewski (26)

 • Zdrojewski: Pomnik katastrofy smoleńskiej w następnym roku

  Zdrojewski: Pomnik katastrofy smoleńskiej w następnym roku

  Jeżeli Polska dostanie prawo do terenu pod Smoleńskiem do maja, to w następnym roku pomnik upamiętniający ofiary katastrofy będzie tam stać. Tak zapewnił w radiowej Trójce minister kultury i dziedzictwa narodowego Bogdan Zdrojewski.
 • Twój Ruch domaga się dymisji ministra kultury Bogdana Zdrojewskiego

  Twój Ruch domaga się dymisji ministra kultury Bogdana Zdrojewskiego

  Dymisji ministra kultury Bogdana Zdrojewskiego "w trybie natychmiastowym" - w związku z dotacją dla muzeum w Świątyni Opatrzności Bożej - domagali się na sobotniej manifestacji przedstawiciele Twojego Ruchu. Kardynała Kazimierza Nycza wzywają do zwrotu dotacji.
 • Resort kultury odkrywa karty: Opłata audiowizualna w wysokości 10 zł. Zapłacimy wszyscy

  Resort kultury odkrywa karty: Opłata audiowizualna w wysokości 10 zł. Zapłacimy wszyscy

  Wreszcie poznaliśmy szczegóły dotyczące planów nowelizacji ustawy medialnej. Wczoraj, resort kultury ujawnił 18-stronicowy dokument prezentujący nową koncepcję finansowania mediów publicznych. Zakłada on likwidację abonamentu i zastąpienie go opłatą audiowizualną. Dziś, w Radiu Zet minister kultury Bogdan Zdrojewski po raz kolejny podkreślił, że opłata ta będzie powszechnym obowiązkiem.
 • Zdrojewski: W przyszłym roku wzrosną płace pracowników muzeów

  Zdrojewski: W przyszłym roku wzrosną płace pracowników muzeów

  W przyszłym roku wzrosną płace pracowników instytucji muzealnych - zapowiedział w poniedziałek minister kultury Bogdan Zdrojewski podczas spotkania z pracownikami i nowym dyrektorem wrocławskiego Muzeum Narodowego dr. hab. Piotrem Oszczanowskim.
 • Zdrojewski: Opłata audiowizualna będzie obowiązkowa i powszechna

  Zdrojewski: Opłata audiowizualna będzie obowiązkowa i powszechna

  Opłata audiowizualna nie będzie pobierana za faktyczne korzystanie z programów nadawców publicznych, ale za możliwość odbioru programów. Będzie obowiązkowa i powszechna. Państwo zagwarantuje każdemu obywatelowi usługę, a to czy z niej skorzysta, zależy od niego - mówi Bogdan Zdrojewski.
 • Skandal w krakowskim teatrze. Minister kultury zabrał głos

  Skandal w krakowskim teatrze. Minister kultury zabrał głos

  Minister kultury Bogdan Zdrojewski zapewnił, że - w kontekście ostatnich wydarzeń w krakowskim Starym Teatrze - wspiera jego dyrekcję, ale też zespół. Dodał jednocześnie, że protesty przeciw polityce repertuarowej nie powinny szkodzić życiu artystycznemu.
 • GFF: "Wenus w futrze" i co jeszcze?

  GFF: "Wenus w futrze" i co jeszcze?

  "Wenus w futrze" Romana Polańskiego zostanie pokazana na festiwalu filmowym w Gdyni, który potrwa od 9 do 14 września - poinformowali organizatorzy. Zapowiada się bardzo dobry festiwal - tak o 38. edycji gdyńskiej imprezy powiedział minister kultury Bogdan Zdrojewski.
 • Zdrojewski: Premier dał zielone światło dla prac nad ustawą medialną

  Zdrojewski: Premier dał zielone światło dla prac nad ustawą medialną

  Premier dał zielone światło dla prac nad założeniami do ustawy medialnej - powiedział minister kultury Bogdan Zdrojewski. Założenia do ustawy medialnej trafiły do Kancelarii Sejmu.
 • Zdrojewski: Jesteśmy w stanie spełnić oczekiwania premiera ws. budżetu

  Zdrojewski: Jesteśmy w stanie spełnić oczekiwania premiera ws. budżetu

  - Premier oczekuje, że w tym roku resort kultury będzie dysponował podobną niewykorzystaną kwotą budżetu, co w roku ubiegłym - ok. 100 mln zł - poinformował minister kultury Bogdan Zdrojewski. Jak ocenił, jego resort jest w stanie sprostać tym oczekiwaniom.
 • Dymisja prezesa TVP przez serial?

  Dymisja prezesa TVP przez serial?

  Wyemitowany w TVP niemiecki miniserial "Nasze matki, nasi ojcowie" narusza dobre imię Armii Krajowej i nie ma nic wspólnego z prawdą historyczną - powiedział w piątek, 21 czerwca, w Sejmie minister kultury Bogdan Zdrojewski.