miliardy

Artykuły - Miliardy (587)

 • Cyfrowa rewolucja przyniesie firmom miliardy

  Cyfrowa rewolucja przyniesie firmom miliardy

  Polskie firmy są coraz bardziej cyfrowe i nastawione na wdrażanie nowych technologii. Cyfrowa rewolucja do 2025 roku może wzbogacić PKB o 275 mld zł.
 • KGHM z chińskim kontraktem na blisko 4 miliardy dolarów

  KGHM z chińskim kontraktem na blisko 4 miliardy dolarów

  KGHM Polska Miedź SA - po raz kolejny potwierdził swoją strategiczną pozycję w handlu z Państwem Środka. 6 listopada nad ranem, podczas China International Import Expo 2018 doszło do uroczystego podpisania nowego, wieloletniego kontraktu na dostawy katod miedzianych. KGHM będzie dostarczał firmie China Minmetals produkty, których wartość w ciągu 5 lat może sięgnąć 4 miliardów dolarów.
 • Miliardy w sieci. Run na kable coraz większy

  Miliardy w sieci. Run na kable coraz większy

  Jednym ze sposobów unowocześniania sektora dystrybucji energii elektrycznej i zwiększania niezawodności dostaw energii jest zastępowanie napowietrznych linii energetycznych liniami kablowymi.
 • Miliardy strat na blokadzie morza

  Miliardy strat na blokadzie morza

  Ukraińskie porty straciły około miliarda hrywien na rosyjskiej blokadzie Morza Azowskiego. Takie dane przekazał ukraiński minister infrastruktury. Rosjanie od kilku miesięcy zatrzymują do szczegółowych kontroli statki płynące do ukraińskich portów. Ostatnio w tej sprawie wypowiedział się Parlament Europejski.
 • Dodatkowe miliardy na administrację skarbową

  Dodatkowe miliardy na administrację skarbową

  Minister finansów Teresa Czerwińska zapowiada plan inwestycji w administrację skarbową na lata 2020-2022 o wartości 1,9 mld zł, z czego 0,66 mld zł ma pójść na wyższe wynagrodzenia pracowników. KAS otrzyma nawet więcej środków, bo już w 2019 - dzięki przesunięciom środków własnych ministerstwa - do administracji trafią dodatkowe pieniądze.
 • Gra o miliardy, czyli co oznacza władza w sejmikach

  Gra o miliardy, czyli co oznacza władza w sejmikach

  Od powyborczej układanki może zależeć, ile pieniędzy rząd odda w zarząd regionom. W tym roku stawka w walce o miejsca w sejmikach jest podwójna. Nowe władze będą wydawać eurofundusze jeszcze z obecnego rozdania, a potem sięgną po pieniądze z nowej perspektywy unijnej na lata 2021-2027.
 • Miliardy stracone na kontach

  Miliardy stracone na kontach

  Polacy są już tak znudzeni niskimi zyskami z lokat, że coraz częściej zostawiają pieniądze na nieoprocentowanych depozytach. Tracą przez to miliardy i jednocześnie ułatwiają bankom osiąganie wyższych zysków - pisze czwartkowa "Rzeczpospolita".
 • "DGP": Osiem miliardów luzu

  "DGP": Osiem miliardów luzu

  Dotacja budżetu dla ZUS będzie sporo mniejsza, niż zakładano. To daje komfort w zarządzaniu finansami państwa - informuje we wtorek "Dziennik Gazeta Prawna".
 • Michael Kors kupuje Versace za 2,1 miliarda dolarów

  Michael Kors kupuje Versace za 2,1 miliarda dolarów

  Amerykańska firma modowa Michael Kors przejmie za 2,1 miliarda dolarów włoski dom mody Versace - poinformowano we wtorek.
 • Miliardy długów w ZUS mimo prosperity

  Miliardy długów w ZUS mimo prosperity

  Od początku roku pół miliona firm nie wpłaciło 3,5 mld zł składek. Kolejne 2,8 mld zł ZUS potrącił z bieżących wpłat na pokrycie długów sprzed lat - informuje poniedziałkowa "Rzeczpospolita".