mikroprzedsiębiorstwa

Artykuły - Mikroprzedsiębiorstwa (12)

 • Firmy wnioskują o 5 tys. pożyczki

  Firmy wnioskują o 5 tys. pożyczki

  Przedsiębiorcy złożyli już ponad 434 tys. wniosków o pożyczkę dla mikroprzedsiębiorców. To pożyczka dla firm dotkniętych skutkami pandemii, na kwotę do 5 tys. zł, a po ostatniej nowelizacji tarczy jeszcze łatwiejsze jest jej umorzenie. Jedynym warunkiem jest kontynuacja działalności gospodarczej.
 • Zapłata podatku VAT na mikrorachunek podatkowy od 2020 r.

  Zapłata podatku VAT na mikrorachunek podatkowy od 2020 r.

  Obecnie w sytuacji, gdy podatnik płaci do urzędu skarbowego zobowiązania w podatku VAT i w podatku dochodowym, musi wykonać dwa przelewy na osobne rachunki bankowe. Wynika to z faktu, że dla każdego typu podatku są prowadzone odrębne rachunki bankowe. Od 1 stycznia 2020 r. ma to ulec zmianie.
 • Składki będą niższe! Rząd przyjął projekt "małego ZUS-u"

  Składki będą niższe! Rząd przyjął projekt "małego ZUS-u"

  Rząd przyjął projekt tzw. małego ZUS-u; drobni przedsiębiorcy zapłacą niższe składki na ubezpieczenie społeczne (zamiast obecnych ponad 1200 zł - ok. 660 zł).
 • Bogata oferta finansowania MŚP. Od kredytów po dotacje

  Bogata oferta finansowania MŚP. Od kredytów po dotacje

  Potrzebujesz pieniędzy na nowe maszyny? Myślisz o rozbudowie linii produkcyjnej, a może planujesz ekspansję międzynarodową bądź wdrożenie innowacji technologicznych? Rozwój firmy można finansować ze środków własnych.
 • Ostatnie tak duże pieniądze na rozwój MŚP w Polsce

  Ostatnie tak duże pieniądze na rozwój MŚP w Polsce

  Myślisz o własnej firmie? A może już zacząłeś swój biznes i zastanawiasz się jak sfinansować rosnące potrzeby rozwojowe? Na rynku jest wiele produktów finansowych dla firm we wczesnej fazie działalności. Nie tylko tradycyjnych biznesów, ale również startupów.
 • Nowy projekt ustawy o działalności gospodarczej

  Nowy projekt ustawy o działalności gospodarczej

  Do konsultacji międzyresortowych i społecznych w ciągu kilku dni trafi projekt nowej ustawy Prawo działalności gospodarczej, który ma zastąpić dotychczasową Ustawę o swobodzie działalności gospodarczej.
 • Nowa ustawa o OZE łamie prawa prosumenta

  Nowa ustawa o OZE łamie prawa prosumenta

  Dziś na posiedzeniu rządu ma być dyskutowany projekt ustawy o odnawialnych źródłach energii (OZE) przygotowany przez Ministerstwo Gospodarki. Zdaniem ekspertów Koalicji Klimatycznej projektowane przepisy nakazujące posiadaczom mikroinstalacji odnawialnych źródeł energii sprzedaż nadwyżek energii za 80 proc. ceny hurtowej energii są niekonstytucyjne.
 • Mikroflota dla mikroprzedsiębiorstw

  PKN Orlen wprowadził do oferty kart paliwowych nowy produkt - kartę MIKROFLOTA. To unikatowe na rynku rozwiązanie skierowane jest przede wszystkim do sektora mikroprzedsiębiorstw, małych firm oraz osób prowadzących działalność gospodarczą, dla których karty paliwowe były do tej pory poza zasięgiem ze względu na limity zakupowe.
 • Na wakacje przedsiębiorca pojedzie do... pracy

  Na wakacje przedsiębiorca pojedzie do... pracy

  Co trzeci mikroprzedsiębiorca w ogóle nie wyjedzie w tym roku na wakacje, a z tych którym się to uda ponad połowa odpocznie zaledwie tydzień w ciągu całego roku - wynika z badania przeprowadzonego przez Grupę Idea Banku. Dla małych przedsiębiorców wakacje to luksus.
 • Informacja o wpływie ostatniej transzy środków pieniężnych w ramach Działania 1.2 "Mikroprzedsiębiorstwa i MSP"

  W nawiązaniu do raportu bieżącego nr 8/2011 z dnia 8 kwietnia 2011 r. oraz do raportu bieżącego nr 21/2011 z dnia 02.09.2011 r. Zarząd Spółki SARE S.A. z siedzibą w Rybniku informuje , iż w dniu 03.11.2011 r. na konto Spółki wpłynęły z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego środki związane z refundacją kosztów poniesionych w kwocie 289 109,08 zł w ramach projektu "Innowacyjne oprogramowanie do e-mail marketingu kluczem do sukcesu rynkowego SARE S.A." w ramach Działania 1.2 "Mikroprzedsiębi