turystyka - Mieszkanie+

Synonimy:
program Mieszkanie+,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Mieszkanie+ (13)

 • Wenecja: Kup sobie dom Tycjana

  Wenecja: Kup sobie dom Tycjana

  13 tysięcy euro za metr kwadratowy - to cena wystawionego na sprzedaż w Wenecji mieszkania Tycjana. Artysta mieszkał tam, gdy objął funkcję oficjalnego malarza Republiki Weneckiej.
 • Muzeum w mieszkaniu bohatera

  Muzeum w mieszkaniu bohatera

  W kamienicy w al. Niepodległości 159 w Warszawie mieszkał Jan Bytnar "Rudy", bohater "Kamieni na szaniec". 86-metrowe mieszkanie i pamiątki po nim chce teraz odkupić miasto.
 • Budują mieszkanie dla nietoperzy

  Budują mieszkanie dla nietoperzy

  50 specjalnych budek dla nietoperzy ustawili mieszkańcy Suwalszczyzny w Suwalskim Parku Krajobrazowym (Podlaskie). Miłośnicy tych ssaków wyremontowali też kilka piwniczek, gdzie nietoperze hibernują.
 • Nie namawiam do mieszkania w jaskini

  Nie namawiam do mieszkania w jaskini

  Fotografowanie zwierząt to szpiegostwo. Trzeba się dobrze zamaskować. Bobry i wydry da się podejść w białym prześcieradle, żubry tego koloru nienawidzą - rozmowa z Adamem Wajrakiem, ekologiem.
 • Skansen komunizmu

  Skansen komunizmu

  Bohaterowie filmu "Good bye, Lenin!" mieli sporo kłopotów z podtrzymywaniem iluzji istnienia NRD i zdobywaniem produktów rodem ze wschodnioniemieckiego komunizmu. Gdyby więc udało im się natrafić na mieszkanie choć trochę przypominające to odkryte ostatnio w Lipsku, z pewnością nie posiadaliby się ze szczęścia.
 • Neandertalczyk mieszkał we... Wrocławiu

  Neandertalczyk mieszkał we... Wrocławiu

  Od 2006 roku wrocławscy naukowcy badają pozostałości po obozowiskach neandertalczyka, które znajdują się przy alei Hallera we Wrocławiu. Człowiek neandertalski przybywał w tym miejscu co najmniej dwukrotnie podczas zlodowacenia Wisły.
 • Mieszkanie, winiarnia czy... dom publiczny?

  Mieszkanie, winiarnia czy... dom publiczny?

  W klasycznych dziełach greckich dość często wspomina się o tawernach, żadnemu archeologowi nie udało się jednak natknąć na pozostałości po takim przybytku.
 • Mieszkanie jak filiżanka

  Mieszkanie jak filiżanka

  Twórcą niezwykłego budynku w mieście Tianjin jest chiński kolekcjoner i biznesmen Zhang Lianzhi. Dom w stylu francuskim ozdobił niewyobrażalną liczbą - 400 milionów fragmentów porcelany.
 • Mieszkaj za darmo w... USA

  Mieszkaj za darmo w... USA

  Już ponad 50 polskich rodzin zdecydowało się na czasową wyprowadzkę z domu, by przenieść się w inne regiony, do innych krajów, a nawet na inne kontynenty.
 • Tu mieszkają bogowie

  Tu mieszkają bogowie

  Wielu z nas Olimp kojarzy się zapewne z zalesionymi sielskimi wzgórzami pełnymi gajów oliwnych, między którymi wznoszą się kolumny - pozostałości antycznych świątyń. W rzeczywistości jednak jest to widok typowy dla miasta Olimpia, w którym to w 776 r p.n.e. odbyły się pierwsze igrzyska olimpijskie. Obecnie w Olimpii bierze swój początek sztafeta niosąca ogień do miasta będącego gospodarzem igrzysk.