Fakty - mięsa

Artykuły - Mięsa (112)

 • Francja: Polityczne kłótnie o rytualny ubój zwierząt

  Francja: Polityczne kłótnie o rytualny ubój zwierząt

  W centrum debaty przedwyborczej we Francji znalazła się kwestia oznakowania mięsa pochodzącego z uboju rytualnego, która wzburzyła wspólnotę arabską i żydowską. Kłótnie polityczne przesłoniły wstydliwy temat cierpienia zwierząt - pisze "Le Point".
 • Włochy: Proces wytoczony... mięsu

  We Włoszech konsumpcja mięsa na osobę wynosi 92 kilogramy rocznie, czyli 1,7 kilograma tygodniowo; to trzy razy więcej niż zalecają dietetycy. Był to jeden z argumentów "aktu oskarżenia" podczas symbolicznego procesu, wytoczonego... mięsu.
 • Francja: 7 dzieci zatruło się mięsem z bakterią E.coli

  Siedmioro dzieci w Lille na północy Francji zatruło się mięsem zawierającym bakterię pałeczki okrężnicy (E.coli) - podało radio Europe 1. Zapewne nie jest to jednak szczep EHEC, który spowodował epidemię w Niemczech.
 • Czechy: Mięso z Niemiec jest badane pod kątem EHEC

  Ze względu na szerzące się w Europie zakażenia pałeczką okrężnicy EHEC czeskie służby weterynaryjne badają mięso importowane z Niemiec - poinformował czeski dziennik ekonomiczny "Hospodarzske noviny".
 • W Czechach będzie możliwy chów krokodyli na ubój

  W Czechach wkrótce możliwy będzie chów krokodyli na ubój. O pozwolenie na produkcję krokodylego mięsa stara się jeden z najbogatszych czeskich przedsiębiorców, właściciel holdingu agrochemicznego Agrofert Andrej Babisz.
 • Rosja: Rozbito gang przemytników mięsa

  Rosyjskie służby policyjne rozbiły gang, który od 2005 roku sprowadził nielegalnie do Rosji mięso i produkty mięsne łącznej wartości ponad 10 mld rubli (350 mln dolarów) - poinformował w środę komitet śledczy przy MSW Rosji.
 • Bez mięsa da się żyć

  Bez mięsa da się żyć

  20 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Bez Mięsa. Jego celem jest propagowanie jadłospisu na bazie warzyw, owoców, zbóż i diety wegetariańskiej, jako zdrowej dla organizmu człowieka. Jest to również okazja do tego, aby choć raz w roku zrezygnować z jedzenia mięsa, a przy tym zabijania zwierząt. - Najtrudniej było mi zrezygnować z gołąbków i pierogów z mięsem. Ciasto marchewkowe też jest pyszne - przyznaje w rozmowie z INTERIA.PL Jola, 23-letnia studentka z Krakowa, która na wegetarianizm przeszła dziewięć lat temu.
 • Życie na kartki

  W PRL były krowy i świnie, ale nie było mięsa. Mięso było na kartki, tak jak cukier czy buty. Nawet kartki były na kartki. Aż chłop komunę obalił - wspomina "Gazeta Wyborcza".
 • Sierpniowe strajki i powstanie NSZZ "Solidarność"

  Pierwsze strajki latem 1980 roku były reakcją na podwyżki cen mięsa i wędlin, wprowadzone przez ówczesną ekipę rządzącą Edwarda Gierka.
 • Egipt: Dyplomata udomowił lwy i karmił je mięsem osłów

  Egipskie władze postawiły zarzuty czterem osobom, w tym dyplomacie z ambasady Uzbekistanu w Kairze, które trzymały w domy lwy i karmiły je mięsem osłów - poinformowały źródła sądowe.