michael moore

Artykuły - Michael moore (56)

 • Najbardziej zaskakujące momenty oscarowych ceremonii

  Najbardziej zaskakujące momenty oscarowych ceremonii

  W nocy z 28 na 29 lutego odbędzie się 88. ceremonia rozdania Oscarów. Uroczyste gale obfitowały zawsze w chwile zabawne i wzruszające, nie brakowało także wpadek i niespodzianek. Oto 10 najbardziej zaskakujących momentów z oscarowych ceremonii ostatnich 15 lat.
 • Michael Moore krytykuje USA

  Michael Moore krytykuje USA

  Amerykański reżyser Michael Moore, zaangażowany w ruch przeciwko dostępności broni, ocenił w piątek po strzelaninie w szkole w Connecticut, że "jedynym sposobem upamiętnienia tych dzieci byłaby ścisła reglamentacja dostępu do broni". Napisał o tym na Twitterze.
 • Michael Moore o zabójstwie bin Ladena

  Michael Moore o zabójstwie bin Ladena

  Amerykański reżyser filmów dokumentalnych Michael Moore uważa, że zabicie Osamy bin Ladena przez amerykańskie siły specjalne od początku było planowane jako egzekucja, a władze USA, twierdząc, że było inaczej, traktują ludzi "jak dzieci".
 • Moore królem festiwali

  Moore królem festiwali

  Kontrowersyjny dokumentalista Michael Moore planuje stworzyć nowy festiwal filmowy w Traverse City.
 • Michael Moore o Wall Street

  Michael Moore o Wall Street

  Amerykański dokumentalista Michael Moore zapowiedział, że nakręci film o potentatach z Wall Street, oskarżanych o wywołanie światowego kryzysu gospodarczego - podała agencja AFP.
 • "Fahrenheit 9/11" część druga

  "Fahrenheit 9/11" część druga

  Michael Moore rozpoczął prace nas kontynuacją swojego dokumentu o administracji George'a Busha w USA.
 • Michael Moore triumfuje

  Michael Moore triumfuje

  "Sicko" - najnowszy dokument kontrowersyjnego reżysera Michaela Moore'a stał się trzecim najlepiej zarabiającym dokumentem wszech czasów.
 • W USA też źle leczą

  W USA też źle leczą

  Reżyser Michael Moore ("Fahrenheit 9.11") odpiera krytykę, jakoby jego najnowszy film "Sicko" o amerykańskiej służbie zdrowia, nie miał zainteresować widzów poza Stanami Zjednoczonymi.
 • Dyscyplina Michaela Moore'a

  Dyscyplina Michaela Moore'a

  Reżyser Michael Moore w ciągu trzech miesięcy stracił na wadze 13,6 kilogramów. Moore podjął postanowienie zrzucenia wagi w trakcie pracy nad dokumentem opowiadającym o amerykańskiej służbie zdrowia "Sicko".
 • Spiratowany Michael Moore

  Spiratowany Michael Moore

  Piracka wersja najnowszego dokumentu Michaela Moore'a "Sicko", który swą światową premierę miał w maju na festiwalu w Cannes, pojawiła się w weekend na YouTube. W poniedziałek linki kierujące do filmu zostały już zablokowane.