Miasto 44

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Miasto 44 (Film (2014) Reż.Jan Komasa) ,

Artykuły - Miasto 44 (26)

 • Anna Próchniak: Najlepsza

  Anna Próchniak: Najlepsza

  Zaczynała jako tancerka baletowa, jednak później wybrała karierę aktorską. Popularność przyniosły jej występy w "Mieście 44" i "Najlepszym". Jest jedną z najbardziej obiecujących polskich gwiazd młodego pokolenia. W sobotę, 22. grudnia, Anna Próchniak skończy 30 lat.
 • "Miasto 44" za darmo w internecie

  "Miasto 44" za darmo w internecie

  Jedna z ważniejszych rodzimych produkcji filmowych ostatnich lat trafiła do oferty serwisu VOD.tvp.pl. Po raz pierwszy w internecie widzowie mogą obejrzeć za darmo "Miasto 44" Jana Komasy.
 • "Miasto 44" najlepsze na Polish Film Festival

  "Miasto 44" najlepsze na Polish Film Festival

  Film w reżyserii Jana Komasy "Miasto 44" otrzymał główną nagrodę Hollywood Eagle na rozpoczętym w środę, 14 października, 16. Polish Film Festival w Los Angeles, największym festiwalu polskich filmów w Stanach Zjednoczonych. Na imprezie wyświetlonych zostanie ponad 60 produkcji.
 • "Miasto 44" w niemieckiej telewizji

  "Miasto 44" w niemieckiej telewizji

  Głośny film Jana Komasy "Miasto 44" został wyświetlony w niedzielę, 2 sierpnia, wieczorem w niemieckiej telewizji publicznej ZDF - pisze "Gazeta Polska Codziennie".
 • "Miasto 44": Dobrze, że ten film powstał

  "Miasto 44": Dobrze, że ten film powstał

  Dobrze, że ten film powstał - mówili po pokazie "Miasta 44" weterani powstania warszawskiego. Chwalili film, lecz wskazali też jego słabe strony. "Bardzo dobry", "oddaje rzeczywistość powstania", ale "za dużo ukazanej klęski, za mało radości" - to niektóre z opinii.
 • "Miasto 44": Pokaz specjalny filmu Jana Komasy

  "Miasto 44": Pokaz specjalny filmu Jana Komasy

  Ponad 10 tys. osób, wśród nich prezydent Bronisław Komorowski oraz weterani powstania warszawskiego, wzięło udział w pokazie specjalnym filmu fabularnego "Miasto 44" na Stadionie Narodowym w Warszawie. Reżyserem filmu jest Jan Komasa.
 • Największy pokaz filmu w historii Polski!

  Największy pokaz filmu w historii Polski!

  Już dziś na Stadionie Narodowym w Warszawie, w ramach oficjalnych obchodów 70. rocznicy Powstania Warszawskiego, odbędzie się uroczysty pokaz specjalny filmu fabularnego "Miasto 44" w reżyserii Jana Komasy. Jedną z najbardziej oczekiwanych i największych polskich produkcji ostatnich lat zobaczy na Narodowym ponad 10 tys. osób.
 • "Miasto 44" chwyta za serce

  "Miasto 44" chwyta za serce

  Widowiskowe, przejmujące kino, które chwyta za serce - chwali opowiadające o Powstaniu Warszawskim "Miasto 44" dyrektor Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej Agnieszka Odorowicz. Uroczysty pokaz filmu Jana Komasy odbędzie się 30 lipca na Stadionie Narodowym.
 • Powstanie Warszawskie w kinie

  Powstanie Warszawskie w kinie

  "Zakazane piosenki" Leonarda Buczkowskiego, "Kanał" Andrzeja Wajdy, "Godzina 'W'" Janusza Morgensterna - to niektóre z filmów podejmujących temat powstania warszawskiego. Najnowszy, "Miasto 44" autorstwa 32-letniego Jana Komasy, trafi do kin 19 września.
 • "Miasto 44": Miłość w czasach apokalipsy! [drugi zwiastun]

  "Miasto 44": Miłość w czasach apokalipsy! [drugi zwiastun]

  Muzyka Lany Del Rey w zwiastunach, efekty specjalne współpracownika Petera Jacksona i Christophera Nolana, wielomilionowy budżet, tysiące statystów i osób zaangażowanych. Wszystko to czyni z "Miasta 44" produkcję o niespotykanym dotąd w Polsce rozmachu.

Filmy - Miasto 44 (1)

 • Zofia Wichłacz: Wszyscy wypruliśmy z siebie flaki

  - To ogromny zaszczyt. Cieszę się, że moja ciężka praca została w ten sposób doceniona – mówi Zofia Wichłacz. Na 39. festiwalu w Gdyni aktorka odebrała nagrodę za najlepszą rolę pierwszoplanową. - Najtrudniejsza była praca na planie, nad poszczególnymi scenami. Wszyscy wypruliśmy z siebie flaki – powiedziała Wichłacz, odbierając statuetkę.