Miasto'44

Artykuły - Miasto'44 (17)

 • Gdynia 2014: Zakorzenione w rzeczywistości

  Gdynia 2014: Zakorzenione w rzeczywistości

  Opowiadający o Zbigniewie Relidze "Bogowie", traktujące o powstaniu warszawskim "Miasto 44" i podejmująca wątki katastrofy smoleńskiej "Onirica - Psie Pole" to trzy konkursowe tytuły, które można było zobaczyć w czwartek na Festiwalu Filmowym w Gdyni.
 • "Miasto 44": Trzeba doceniać każdą chwilę

  "Miasto 44": Trzeba doceniać każdą chwilę

  "Ten film przypomina, jak kruchy jest porządek świata; że trzeba doceniać każdą chwilę, dbać o to, co się ma, bo w każdej chwili możemy to stracić" - mówi Jan Komasa. Opowiadające o powstaniu warszawskim "Miasto44" w jego reżyserii trafi do kin 19 września.
 • "Miasto 44": Komasa odpiera atak

  "Miasto 44": Komasa odpiera atak

  W związku z burzą medialną, jaką wywołał Jan Komasa wpisem na swoim prywatnym profilu na facebooku, reżyser "Miasta 44" postanowił wydać oświadczenie.
 • "Miasto 44": "To była wersja stadionowa"

  "Miasto 44": "To była wersja stadionowa"

  Jan Komasa zaskoczył recenzentów i widzów "Miasta 44". Okazuje się, że publiczność zgromadzona 30 lipca na Stadionie Narodowym obejrzała jedynie "wersję stadionową" filmu "Miasto 44".
 • "Miasto 44": Dobrze, że ten film powstał

  "Miasto 44": Dobrze, że ten film powstał

  Dobrze, że ten film powstał - mówili po pokazie "Miasta 44" weterani powstania warszawskiego. Chwalili film, lecz wskazali też jego słabe strony. "Bardzo dobry", "oddaje rzeczywistość powstania", ale "za dużo ukazanej klęski, za mało radości" - to niektóre z opinii.

Zdjęcia - Miasto'44 (2)

Filmy - Miasto'44 (3)

 • Hollywoodzcy eksperci robią efekty specjalne do filmu „Miasto 44”

  Znany z serialu „Prawo Agaty” Michał Mikołajczak zagrał w filmie „Miasto 44” Jana Komasy. Aktor wcielił się w postać Aleksandra, chłopaka z bogatego domu, który organizuje przemyt w czasie okupacji. Według Mikołajczaka, mocną stroną projektu będą efekty specjalne, nad którymi pracują doświadczeni specjaliści z Hollywood.
 • "Miasto 44"

  Akcja filmu rozpoczyna się tuż przed wybuchem powstania warszawskiego 1 sierpnia 1944 roku. Film opowiada o grupie związanych ze sobą przyjaciół, którzy przemierzają stolicę w czasie trwania walk powstańczych. Młodzi szybko przekonają się, że historia zweryfikuje ich marzenia.
 • „Miasto 44” Jana Komasy jedną z najciekawszych tegorocznych premier

  Krytycy jednogłośnie stwierdzają, że w polskim kinie dzieje się coraz lepiej. Ubiegły rok obfitował w ciekawe, różnorodne i autorskie filmy. W tym roku ma być podobnie. Agnieszka Odorowicz, dyrektor Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, szczególnie poleca dzieła młodych twórców. 1 sierpnia, w siedemdziesiątą rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, swoją premierę będzie miał długo wyczekiwany film Jana Komasy „Miasto 44”. – Film zrobił na mnie ogromne wrażenie. Uważam, że wszyscy sprawdzili się znakomicie i te role są fantastycznie zbudowane - mówi Odorowicz.