miasto

Artykuły - Miasto (74)

 • Praktyczny samochód do miasta - na jaki model postawić?

  Praktyczny samochód do miasta - na jaki model postawić?

  Jaki samochód miejski wybrać? Miasto stawia przed samochodem konkretne wyzwania. A kiedy pojazd ma dodatkowo pełnić funkcję auta rodzinnego, wymagania stają się jeszcze bardziej wyśrubowane. Coraz częściej za praktyczne auto rodzinne, które sprawdzi się w mieście są uznawane kompaktowe crossovery. Sprawdźmy, skąd bierze się ich rosnąca popularność i co mogą nam zaoferować. Sprawdzone auto dla rodzica
 • Tylko sześć polskich miast ma szanse na rozwój

  Tylko sześć polskich miast ma szanse na rozwój

  Depopulacja doprowadza do walki pomiędzy miastami o pracowników i mieszkańców. Wygranymi będzie sześć metropolii, pozostałe polskie miasta będą w coraz poważniejszych opałach.
 • Czy miasta przyszłości będą bezpieczne?

  Czy miasta przyszłości będą bezpieczne?

  W listopadowym marszu w Warszawie wzięło udział ponad 250 tys. osób, a za złamanie przepisów policja wciąż szuka kilkudziesięciu uczestników. W 2017 roku zarejestrowano już prawie 8000 imprez masowych, a ich liczba rośnie z roku na rok - podobnie jak związane z nimi zagrożenia. Miasta wciąż zmagają się z aktami wandalizmu, zakłócaniem porządku czy kradzieżami samochodów, których sprawcy są identyfikowani jedynie w co piątym przypadku. Czy smart city mogą stać się safe city?
 • Chiny już budują "leśne miasto"

  Chiny już budują "leśne miasto"

  Ruszyła budowa pierwszego na świecie "leśnego miasta". Projekt opracowany z myślą o walce z zanieczyszczeniami jest realizowany w Liuzhou, chińskiej prowincji Guangxi.
 • Ruszyła budowa Bramy Miasta Łodzi

  Ruszyła budowa Bramy Miasta Łodzi

  W Łodzi ruszyła budowa Bramy Miasta - kompleksu dwóch biurowców o łącznej powierzchni najmu 40 tys. m kw., w których znajdzie się 4 tys. miejsc pracy oraz otwarta przestrzeń dla mieszkańców i turystów. O rozpoczęciu prac poinformował inwestor, firma Skanska.
 • Polskie miasta się wyludniają. Które najbardziej?

  Polskie miasta się wyludniają. Które najbardziej?

  Polskie miasta się wyludniają. Obecnie niespełna 61 proc. Polaków mieszka w miastach, a ośrodków powyżej 100 tys. mieszkańców jest mniej niż było - powiedziała PAP geograf prof. Daniela Szymańska z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.
 • Jak zbudujemy miasto na Marsie?

  Jak zbudujemy miasto na Marsie?

  ​Jeżeli chcemy kiedyś zamieszkać na Marsie, statki kosmiczne nie wystarczą. Będziemy musieli zbudować na Czerwonej Planecie miasto - oto, jak tego dokonamy.
 • Miasto Wisła pobiera opłatę klimatyczną niezgodnie z prawem i chce to robić nadal

  Miasto Wisła pobiera opłatę klimatyczną niezgodnie z prawem i chce to robić nadal

  Samorząd Wisły pobiera opłatę klimatyczną niezgodnie z prawem - uznał Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gliwicach (WSA). Po skardze obywatela sąd stwierdził nieważność uchwały z 2008 r. ws. opłat miejscowych. Wisła zapowiedziała, że nadal będzie je pobierać.
 • Gmina zmieniła plan miejscowy? Masz prawo do odszkodowania

  Gmina zmieniła plan miejscowy? Masz prawo do odszkodowania

  Zgodnie z prawem jeśli na skutek wprowadzenia do planu miejscowego pewnych zmian wartość nieruchomości spada, jej właściciel ma prawo do odszkodowania lub wysunięcia innych roszczeń. Jeśli natomiast na skutek zmiany treści planu wartość nieruchomości wzrasta, gmina może żądać uiszczenia odpowiedniej opłaty z tego tytułu.

Filmy - Miasto (5)

 • Miasteczko pochłonięte przez ogień. To trzeba zobaczyć

  W ostatnim czasie dochodzą do nas relacje z Kalifornii, przez którą przetacza się fala pożarów. Płoną nie tylko lasy, ale i miasteczka. Zobaczcie, jak wygląda takie miejsce po przejściu żywiołu.
 • Niedźwiedź chodził po mieście. Nagranie z bliska!

  Od czasu do czasu w internecie możemy zobaczyć filmy ze spacerującymi po miastach niedźwiedziami. Taka sytuacja zdarzyła się ostatnio w Kalifornii. Niedźwiedź był wyjątkowo spokojny. Ludzie nagrywali go z bliskiej odległości. Brakowało tylko przyjaznego uścisku dłoni.
 • Porto: Miasto pięknych mostów i najpyszniejszych kanapek

  Kuchnia portugalska to oczywiście ryby, owoce morza i uzależniające, słodkie wypieki ze słynnymi pastéis de nata na czele. Wszystkie te przysmaki znajdziemy w... Porto mieście, które może pochwalić się nie tylko świetną kuchnią, ale także licznymi atrakcjami turystycznymi.
 • Pszczyna bez tajemnic

  W mieście można podziwiać nie tylko piękną przyrodę, ale także legendarną rezydencję księżnej Daisy.