miasto

Artykuły - Miasto (57)

 • Chiny już budują "leśne miasto"

  Chiny już budują "leśne miasto"

  Ruszyła budowa pierwszego na świecie "leśnego miasta". Projekt opracowany z myślą o walce z zanieczyszczeniami jest realizowany w Liuzhou, chińskiej prowincji Guangxi.
 • Ruszyła budowa Bramy Miasta Łodzi

  Ruszyła budowa Bramy Miasta Łodzi

  W Łodzi ruszyła budowa Bramy Miasta - kompleksu dwóch biurowców o łącznej powierzchni najmu 40 tys. m kw., w których znajdzie się 4 tys. miejsc pracy oraz otwarta przestrzeń dla mieszkańców i turystów. O rozpoczęciu prac poinformował inwestor, firma Skanska.
 • Polskie miasta się wyludniają. Które najbardziej?

  Polskie miasta się wyludniają. Które najbardziej?

  Polskie miasta się wyludniają. Obecnie niespełna 61 proc. Polaków mieszka w miastach, a ośrodków powyżej 100 tys. mieszkańców jest mniej niż było - powiedziała PAP geograf prof. Daniela Szymańska z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.
 • Jak zbudujemy miasto na Marsie?

  Jak zbudujemy miasto na Marsie?

  ​Jeżeli chcemy kiedyś zamieszkać na Marsie, statki kosmiczne nie wystarczą. Będziemy musieli zbudować na Czerwonej Planecie miasto - oto, jak tego dokonamy.
 • Miasto Wisła pobiera opłatę klimatyczną niezgodnie z prawem i chce to robić nadal

  Miasto Wisła pobiera opłatę klimatyczną niezgodnie z prawem i chce to robić nadal

  Samorząd Wisły pobiera opłatę klimatyczną niezgodnie z prawem - uznał Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gliwicach (WSA). Po skardze obywatela sąd stwierdził nieważność uchwały z 2008 r. ws. opłat miejscowych. Wisła zapowiedziała, że nadal będzie je pobierać.
 • Gmina zmieniła plan miejscowy? Masz prawo do odszkodowania

  Gmina zmieniła plan miejscowy? Masz prawo do odszkodowania

  Zgodnie z prawem jeśli na skutek wprowadzenia do planu miejscowego pewnych zmian wartość nieruchomości spada, jej właściciel ma prawo do odszkodowania lub wysunięcia innych roszczeń. Jeśli natomiast na skutek zmiany treści planu wartość nieruchomości wzrasta, gmina może żądać uiszczenia odpowiedniej opłaty z tego tytułu.
 • GUS:Spada liczba mieszkańców Polski

  GUS:Spada liczba mieszkańców Polski

  Jak podał GUS, w porównaniu z 2014 rokiem liczba mieszkańców naszego kraju zmniejszyła się o 17 tys. 57 osób - wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego pt. Najwięcej mieszkańców przybyło w Zielonej Górze i Warszawie.
 • Powstanie miasto przyszłości?

  Na obrzeżach hrabstwa Kings (Kalifornia), przy drodze I-5, leży kraina marzeń. 30 km kw. ziemi uprawnej... przeznaczone pod budowę miasta przyszłości - przynajmniej zdaniem Quaya Haysa.
 • Inteligentne miasta w Polsce - Smart City Forum

  Inteligentne miasta w Polsce - Smart City Forum

  18 i 19 lutego 2015 roku w Hotelu Westin w Warszawie odbyło się Smart City Forum - nowa inicjatywa, poświęcona inteligentnym miastom w Polsce. Konferencja zgromadziła ponad 500 uczestników, w tym wybitnych ekspertów, prezydentów polskich miast, licznych przedstawicieli urzędów marszałkowskich, administracji lokalnej i biznesu.

Filmy - Miasto (2)

 • Nietypowy kulig. Na nartach po stolicy Szkocji

  Jeden z amatorów białego szaleństwa postanowił wykorzystać zaśnieżone ulice Edynburga po ataku "Bestii ze wschodu". Przypiął się liną do vana swojego znajomego i w taki sposób wziął udział w nietypowym kuligu arteriami szkockiej stolicy. (STORYFUL/x-news)
 • Miasto-widmo w Syrii

  Choć wojska reżimu Baszara el-Asada opuściły miasto Atarib, odcisnęły na nim piętno w postaci gruzów i zgliszczy. Przed wybuchem wojny domowej mieścił się tu jeden z największych targów w północno-zachodniej Syrii. Dziś Atarib to miasto widmo (CNN Newsource/x-news).