miami

Artykuły - Miami (576)

Filmy - Miami (6)

 • Turystka w Miami jedzie otwartym autobusem w rzęsisty deszcz

  Mieszkańcy wysp brytyjskich dla słonecznych wakacji jeżdżą po całym świecie. Miami to jeden z popularniejszych kierunków. Tam również można przejechać się otwartym, turystycznym autokarem. Turystyka z Wysp nie trafiła na najlepszą pogodę. Co prawda na pokład wsiadła w trakcie okienka pogodowego, ale już po chwili zaczął lać rzęsisty deszcz. Zobacz, jaka była jej reakcja.
 • Śnięte jaszczurki na ulicach miast. Czy to kolejna plaga?

  Do niecodziennej sytuacji doszło w ostatnim czasie na Florydzie. Żyją tam iguany zielone. W trakcie wyjątkowo ostrej zimy mają one problem z temperaturą. Iguany przy niskiej temperaturze zastygają w letargu. Można je spotkać leżące bez ruchu na chodnikach, trawnikach a nawet, jak podają służby pogodowe z Miami, spadające z drzew. Ostra zima to w warunkach Florydy temperatura w okolicach zera stopni Celsjusza. Do takich warunków nieprzystosowane są nie tylko iguany, ale także i ludzie, którzy często nie mają w swoich domach odpowiedniego ogrzewania. Co ciekawe, iguany są na Florydzie uznawane za szkodniki. Obwinia się je m.in. o niszczenie chodników czy falochronów. Eksperci ostrzegają przed zabieraniem iguan do domu i ogrzewaniem ich, ponieważ są to dzikie zwierzęta, które mogą zaatakować człowieka.
 • Huragan Irma. Miami pod wodą

  Huragan Irma. Miami pod wodą.
 • Jedno z największych amerykańskich miast zniknie z powierzchni ziemi?

  Miami Beach na Florydzie, należące do zespołu miejskiego Miami, przeżywa boom mieszkaniowy. Każdy chce mieć tutaj apartament na własność, nie bacząc na zawrotne sumy, sięgające kilkudziesięciu milionów dolarów. Ale w Miami rosną nie tylko ceny mieszkań. Niebezpiecznie podnosi się też poziom wody w oceanie. Według federalnego raportu, metropolia należy do miast najbardziej zagrożonych skutkami zmian klimatu. Już dziś ulice Miami Beach są regularnie zalewane. Władze miasta próbują zapobiec ewentualnej katastrofie w przyszłości. Modernizowana jest kanalizacja, opracowywany jest też długofalowy projekt podwyższania ulic i chodników oraz fundamentów ważniejszych budynków. Ale czy to wystarczy? Niektórzy badacze prognozują, że do końca tego stulecia poziom wód Atlantyku wzrośnie nawet o 2 metry! Jeżeli te przewidywania się sprawdzą, 2/3 metropolii znajdzie się pod wodą.