metoda na wnuczka

Artykuły - Metoda na wnuczka (17)

 • Mężczyzna werbujący do oszustw metodą "na policjanta" zatrzymany

  Mężczyzna werbujący do oszustw metodą "na policjanta" zatrzymany

  Pięć zarzutów dotyczących oszustw metodą na policjanta w kilku miastach usłyszał młody mężczyzna, zatrzymany przez policjantów z Gliwic. Według śledczych, podejrzany zajmował się werbowaniem innych przestępców i w strukturze szajki oszustów zajmował wysoką pozycję.
 • Śląskie. Metodą na policjanta wyłudził ćwierć mln zł

  Śląskie. Metodą na policjanta wyłudził ćwierć mln zł

  Co najmniej cztery razy oszukał starszych gliwiczan zatrzymany przez policjantów mieszkaniec Sosnowca. Mężczyzna wyłudził od nich pieniądze podając się za policjanta. Ofiary, przekonane, że uczestniczą w tajnej akcji, straciły w sumie ćwierć miliona złotych.
 • Oszust wyłudził od emerytki blisko 110 tys. zł

  Oszust wyłudził od emerytki blisko 110 tys. zł

  Policjanci zatrzymali 39-latka, który wyłudził od emerytki 9,5 tys. zł w gotówce. Następne 100 tys. zł wybrał przy użyciu karty bankomatowej, którą mu dała - poinformował we wtorek asp. szt. Robert Koniuszy z mokotowskiej komendy.
 • ​Uaktywnili się oszuści; 30 prób wyłudzeń w Wadowicach

  ​Uaktywnili się oszuści; 30 prób wyłudzeń w Wadowicach

  Tylko w poniedziałek dyżurny wadowickiej komendy policji odebrał blisko 30 zgłoszeń dotyczących prób wyłudzenia pieniędzy od osób starszych w tym powiecie - podała rzecznik wadowickiej policji mł. asp. Agnieszka Petek. Zaapelowała do seniorów o ostrożność.
 • Oszuści nie próżnują! Kolejni oszukani seniorzy

  Oszuści nie próżnują! Kolejni oszukani seniorzy

  67-letnia mieszkanka Chodzieży (wielkopolskie) w wyniku działań oszustów straciła ponad 60 tys. zł. Policja apeluje, szczególnie do seniorów, o zachowanie czujności, a w razie podejrzanych sytuacji o powiadomienie bliskich lub odpowiednich służb.
 • Epidemia. Uaktywnili się oszuści działający metodą "na wnuczka"

  Epidemia. Uaktywnili się oszuści działający metodą "na wnuczka"

  Uaktywnili się oszuści działający metodą "na wnuczka" - ostrzega podlaska policja, od kilku dni notująca dziennie nawet po kilkadziesiąt zgłoszeń od mieszkańców, do których dzwoniły osoby podające się np. za członka rodziny potrzebującego pomocy finansowej.
 • Pomorskie. Trzech mężczyzn zatrzymanych podczas oszustwa na tzw. policjanta

  Pomorskie. Trzech mężczyzn zatrzymanych podczas oszustwa na tzw. policjanta

  Trzej mężczyźni zostali zatrzymani w Starogardzie Gdańskim podczas próby oszustw seniorów na tzw. policjanta. We wtorek prokuratura będzie wnioskowała do sądu o tymczasowe aresztowanie podejrzanych.
 • Złota pościel i dzieła sztuki: Tak żył boss wnuczkowej mafii

  Złota pościel i dzieła sztuki: Tak żył boss wnuczkowej mafii

  Arkadiusz Ł.., pseudonim Hoss, wyrokiem Sądu Okręgowego w Poznaniu został skazany na 7 lat więzienia za wyłudzenie milionów złotych. Jego przestępcza działalność w Polsce stała się tematem dokumentu „Wnuczkowa mafia. Powiedz im, co masz, a zabiorą Ci wszystko” Hanny Dobrowolskiej. Poniżej publikujemy jej fragment.
 • Uwaga na oszustów! Trzeba czytać umowy

  Uwaga na oszustów! Trzeba czytać umowy

  Nawet 19 mln zł mogli stracić seniorzy, którzy zawarli niekorzystne umowy o świadczenie usług (np. telekomunikacyjnych) i zaciągnęli drogie pożyczki. Eksperci radzą: nie czytałeś umowy, nie podpisuj jej.
 • Policja ostrzega babcie i dziadków przed oszustami

  Nigdy nie wolno przekazywać pieniędzy osobom obcym, nawet, jeśli pokażą policyjną legitymację - ostrzega policja w związku z Dniem Babci i Dziadka. Apeluje do seniorów, aby w takiej sytuacji jak najszybciej zawiadomili policję, telefonując pod numer 997 lub 112.