mentolowe papierosy

Artykuły - Mentolowe papierosy (12)

 • 100 dni zakazu sprzedaży "mentoli"

  100 dni zakazu sprzedaży "mentoli"

  Mija sto dni od momentu wprowadzenia zakazu sprzedaży papierosów mentolowych i z kapsułką smakową na terenie Unii Europejskiej. Palacze powoli przyzwyczajają się do mentolowej prohibicji i szukają alternatyw, a tych nie brakuje, bo rynek wyszedł naprzeciw potrzebom konsumentów.
 • Nowy trend wśród palaczy papierosów

  Nowy trend wśród palaczy papierosów

  Od 20 maja na ternie całej Unii Europejskiej obowiązuje zakaz sprzedaży papierosów mentolowych i z kapsułką smakową. Palacze "mentoli" szukają alternatyw, a rynek stara się nadążyć za zapotrzebowaniem wśród konsumentów. W sklepach pojawiły się karty do aromatyzowania, które mogą służyć do "mentolizowania" tradycyjnych papierosów.
 • Wycofano papierosy mentolowe. Polacy sięgną po towar z czarnego rynku?

  Wycofano papierosy mentolowe. Polacy sięgną po towar z czarnego rynku?

  Nie wszystkie mentolowe wyroby tytoniowe zostały wycofane. Sklepy nie mogą jednak o tym informować klientów.
 • Papierosy mentolowe znikają z rynku

  Papierosy mentolowe znikają z rynku

  Dzisiaj na terenie całej Unii Europejskiej wszedł w życie zakaz sprzedaży papierosów mentolowych i z kapsułką "smakową". W żadnym innym europejskim kraju udział procentowy osób palących takie wyroby w ogólnej liczbie palaczy nie jest tak wysoki, jak w Polsce. Nad Wisłą "mentole" wybiera 42 proc. wszystkich palaczy, co przekłada się na ponad 3 mln ludzi. Co w praktyce może oznaczać nowy zakaz?
 • PIH: zakaz sprzedaży "mentoli" uderzy w małe sklepy

  PIH: zakaz sprzedaży "mentoli" uderzy w małe sklepy

  20 maja wchodzi w życie zakaz sprzedaży papierosów mentolowych oraz tych z kapsułką smakową. To efekt unijnej dyrektywy tytoniowej. "Mentole" odpowiadają za od ok. 5 do 15 proc. obrotów małych i średnich sklepów. Polska Izba Handlu ostrzega przed negatywnymi zjawiskami, które może spowodować zakaz sprzedaży tych produktów.
 • Za dwa tygodnie "mentole" znikną ze sklepowych półek

  Za dwa tygodnie "mentole" znikną ze sklepowych półek

  Od 20 maja, czyli dokładnie od środy za dwa tygodnie, na terenie całej Unii Europejskiej wchodzi w życie zakaz sprzedaży papierosów mentolowych i z kapsułką smakową. To efekt implementacji dyrektywy tytoniowej, która wprowadziła prohibicję na część aromatyzowanych wyrobów tytoniowych. Jak na zakaz reagują Polacy?
 • Co dziesiąty papieros wypalany w Polsce pochodzi z czarnego rynku

  Co dziesiąty papieros wypalany w Polsce pochodzi z czarnego rynku

  Szara strefa obrotu papierosami w Polsce to 10,4 proc. całego rynku wyrobów tytoniowych w kraju. Najwięcej papierosów z nielegalnego źródła pali się na ścianie wschodniej. Czy zbliżający się wielkimi krokami zakaz sprzedaży papierosów mentolowych przyczyni się do rozszerzenia czarnego rynku?
 • Zakaz sprzedaży "smakowych" papierosów boleśnie odczują palacze w Unii

  Zakaz sprzedaży "smakowych" papierosów boleśnie odczują palacze w Unii

  7,4 proc. konsumentów tytoniu w badanych krajach wybiera papierosy mentolowe, a 2,9 proc. inny tytoń aromatyzowany. Między poszczególnymi państwami występują duże różnice, jeżeli chodzi o udział osób palących "mentole" i inne papierosy smakowe wśród ogólnej liczby palaczy. Papierosy mentolowe są najpopularniejsze w Anglii i w Polsce.
 • Za cztery miesiące "mentole" znikną ze sklepowych półek

  Za cztery miesiące "mentole" znikną ze sklepowych półek

  Od 20 maja 2020 roku na terenie całej Unii Europejskiej zakazana będzie sprzedaż papierosów z kapsułką smakową i mentolowych. To wynik wejścia w życie przepisów, które wprowadzają do krajowych porządków prawnych unijną dyrektywę tytoniową.
 • ​Rok wyzwań dla branży tytoniowej

  ​Rok wyzwań dla branży tytoniowej

  Polska należy do światowej czołówki eksporterów wyrobów tytoniowych. W pierwszych dziesięciu miesiącach 2019 roku, sprzedaż zagraniczna tych produktów wzrosła o ok. 10 proc. w stosunku do analogicznego okresu w 2018 roku. Trend wzrostowy może być jednak trudny do utrzymania - ostrzegają eksperci.

Filmy - Mentolowe papierosy (2)

 • Zakaz papierosów mentolowych może wejść w życie wcześniej

  Po miesiącach prac nad dyrektywą tytoniową Parlament Europejski na początku października br. zadecydował, że papierosy typu slim pozostaną na unijnym rynku bez ograniczeń, natomiast mentolowe znikną z niego w ciągu ośmiu lat. - W tej chwili najbardziej obawiamy się drastycznego skrócenia okresu przejściowego na papierosy mentolowe, bo dochodzą nas takie głosy – mówi agencji informacyjnej Newseria Biznes Maciej Ptaszyński, dyrektor generalny Polskiej Izby Handlu.
 • Europejski protest przeciwko dyrektywie tytoniowej

  Organizacje handlowe z dziesięciu państw UE, w tym z Polski, protestują przeciwko wprowadzeniu dyrektywy tytoniowej, która ma zakazać handlu papierosami mentolowymi oraz slim na terenie Unii Europejskiej. – Kluczowym tygodniem dla dyrektywy tytoniowej jest 17-21 czerwca, bo to wtedy mają odbyć się głosowania Komisji Europejskiej w tej sprawie oraz spotkanie Rady Europy – mówi Agencji Informacyjnej Newseria Joanna Chilicka, rzecznik prasowy Polskiej Izby Handlu.