Mazda

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Mazda (producent samochodów) ,

Artykuły - Mazda (194)

 • Japońskie auta – zestawienie popularnych modeli

  Japońskie auta – zestawienie popularnych modeli

  Dlaczego ludzie na całym świecie kochają japońskie samochody? Japońskie auta od lat słyną z niezawodności, która przekłada się na niskie koszty ich utrzymania. Mogą też pochwalić się bardzo funkcjonalnymi wnętrzami. Marki samochodów japońskich są prekursorami wielu przełomowych rozwiązań technicznych. Zapisały się na trwałe w historii motoryzacji, tworząc wiele kultowych modeli sportowych (np. Mazdę RX-7, Nissana Skyline, Subaru Impreza), użytkowych (Toyotę Land Cruiser), a także promując pierwsze SUV-y (Toyotę RAV4), kultowe roadstery (Mazdę MX-5), silniki Skyactiv i zastosowania silnika Wankla. Wiele japońskich samochodów było produkowanych w milionach egzemplarzy, jako modele globalne. W ostatnich latach japońskie samochody zaskakują również niesamowitymi liniami nadwozia, w czym bezsprzecznie, prym wiedzie Mazda.
 • Złe wiadomości dla fanów Mazdy. Nie ma szans na Wankla!

  Złe wiadomości dla fanów Mazdy. Nie ma szans na Wankla!

  Na zeszłorocznym salonie motoryzacyjnym w Tokio Mazda zaprezentowała ciekawy prototyp o nazwie RX-Vision. Samochód rozbudził nadzieje fanów sportowych, japońskich aut z silnikami Wankla.
 • Nowy system Mazdy walczy z prawami fizyki

  Nowy system Mazdy walczy z prawami fizyki

  ​Dzięki zastosowaniu technologii kompensującej grawitacyjne siły przeciążenia jakie działają na samochód np. podczas hamowania czy skręcania udało się poprawić stabilność i przyczepność pojazdu - powiedział inżynier Mazdy Alexander Fritsche.
 • Mazda GVC - nowy system poprawiający komfort

  Mazda GVC - nowy system poprawiający komfort

  Japońscy inżynierowie chcą jeszcze w tym roku wprowadzić do swoich modeli system, poprawiający zachowanie auta na drodze.
 • Mazda ogłosiła świetne wyniki sprzedaży

  Mazda ogłosiła świetne wyniki sprzedaży

  W 2015 roku japońskiemu producentowi udało się sprzedać w Europie o 21 procent więcej samochodów, niż w roku ubiegłym.
 • Sportowe Mazdy na Tokio Motor Show

  Sportowe Mazdy na Tokio Motor Show

  Mazda robi ostry zwrot w stronę młodszych nabywców. Na zbliżający się wielkimi krokami salon motoryzacyjny w Tokio producent przygotował kilka modeli w usportowionych odmianach.
 • Mazda wciąż rozwija wankle! Oto Mazda RX-Vision

  Mazda wciąż rozwija wankle! Oto Mazda RX-Vision

  W Tokio rozpoczął się tamtejszy salon motoryzacyjny. Na imprezie debiutuje liczne grono pojazdów koncepcyjnych. Do tej grupy zaliczyć można Mazdę RX-Vision - zapowiedź kolejnej generacji kultowego modelu z silnikiem Wankla.
 • Nowa Mazda konkurentem Subaru BRZ i Toyoty GT86?

  Nowa Mazda konkurentem Subaru BRZ i Toyoty GT86?

  Mazda opublikowała właśnie pierwszą grafikę zapowiadającą nowy, koncepcyjny model o sportowym zacięciu, który zadebiutować ma na zbliżającym się salonie motoryzacyjnym w Tokio.
 • Potrójne zwycięstwo Mazdy w Automotive Brand Contest

  Potrójne zwycięstwo Mazdy w Automotive Brand Contest

  Japoński producent został wyróżniony za wyjątkowy design swoich modeli, a także za stworzenie dość nietypowego... roweru.
 • Mazda BT-50 po liftingu

  Mazda BT-50 po liftingu

  Mazda zaprezentowała model BT-50 po kuracji odmładzającej. Co zmieniło się w produkowanym w Tajlandii i RPA pickupie?

Filmy - Mazda (12)

 • Mazda 6

  Mazda 6 to jeden z najładniejszych samochodów klasy średniej dostępnych obecnie na rynku. Jednak piękne linie to niejedyne atuty tego pojazdu.
 • Mazda 6

  Mazda 6 to jeden z najładniejszych samochodów segmentu D. Czy model ten będzie miał szansę zagrozić pozycji Volkswagena Passata?
 • Skoda czy Mazda?

  Dwa różne auta. Skoda octavia RS kombi i Mazda 6 sedan. Skoda z silnikiem benzynowym, Mazda - wysokoprężnym. Który samochód wybierasz?
 • Nowa Mazda 3

  Po wakacjach do salonów trafi trzecia generacja Mazdy3. Jaki jest nowy model?