maturzyści

Artykuły - Maturzyści (99)

 • ETPC zajął się skargami polskich maturzystów

  ETPC zajął się skargami polskich maturzystów

  Trybunał w Strasburgu zajął się skargami maturzystów z 2011 r., którym unieważniono prace uznane za niesamodzielnie - poinformowała Helsińska Fundacja Praw Człowieka. Według skarżących, ich prawa naruszył brak możliwości zaskarżenia tego unieważnienia do sądu.
 • Zestawienie wynagrodzeń absolwentów wybranych uczelni wyższych w Polsce w 2014 roku

  Zestawienie wynagrodzeń absolwentów wybranych uczelni wyższych w Polsce w 2014 roku

  W bieżącym roku do egzaminu maturalnego przystępuje około 311 tys. maturzystów. Większość z nich staje przed wyborem uczelni, na której będą kontynuować edukację. Decyzja podejmowana jest z uwzględnieniem przede wszystkim zainteresowań przyszłych studentów oraz posiadanych umiejętności. Często również dalsza edukacja oraz kariera zawodowa planowana jest w oparciu przyszłe zarobki. Rodzaj uczelni, jak również miejsce jej ukończenia są ważnymi determinantami wysokości wynagrodzenia.
 • Niż demograficzny uderza w uczelnie

  Niż demograficzny uderza w uczelnie

  Skutki niżu demograficznego w tym roku były co prawda mniej dotkliwe dla uczelni, ale spadająca liczba maturzystów, którzy rozpoczynają starania o zdobycie wyższego wykształcenia, nadal stanowi problem.
 • Bezpłatne studia dla każdego

  Bezpłatne studia dla każdego

  Demografia zachwieje szkolnictwem: najpóźniej w 2017 r. liczba maturzystów zrówna się z liczbą miejsc na pierwszym roku kierunków dziennych.
 • Niech maturzyści pośpią dłużej

  W ponad stu państwowych gimnazjach w Anglii przeprowadzony zostanie eksperyment ze zmianą godzin lekcyjnych. Chodzi o to, by sprawdzić, czy dobrze wyspani nastolatkowie uczą się lepiej, niż poderwani rano przez budzik.
 • Nietypowe kierunki studiów

  Nietypowe kierunki studiów

  Uczelnie dwoją się i troją, by przyciągnąć do siebie kandydatów, zwłaszcza w czasach nadchodzącego niżu demograficznego. Na przyszłych studentów jak magnes mają działać oryginalne kierunki studiów.
 • Polonez maturzystów w plenerze

  Polonez maturzystów w plenerze

  Ponad 800 maturzystów z 21 szkół ponadgimnazjalnych w Zabrzu (woj. śląskie) odtańczyło w czwartek poloneza na Placu Warszawskim w centrum miasta. Zwyczaj rodem ze studniówek jest w Zabrzu kultywowany w plenerze od siedmiu lat.
 • Maturzyści modlą się na Jasnej Górze o pomyślny wynik egzaminu

  Maturzyści modlą się na Jasnej Górze o pomyślny wynik egzaminu

  Grupy maturzystów z całej Polski modlą się na Jasnej Górze o pomyślny wynik egzaminu dojrzałości. Od poniedziałku do środy częstochowskie sanktuarium wypełnili uczniowie z Warszawy i okolic. W kolejnych dniach przyjadą m.in. maturzyści z Białegostoku i Lublina.
 • Maturzyści poznają dziś wyniki!

  Maturzyści poznają dziś wyniki!

  To już ostatnie chwile niepewności dla tegorocznych maturzystów. Już dzisiaj zapoznają się bowiem z wynikami egzaminów, które zadecydują o ich "być albo nie być" na wymarzonych kierunkach.
 • Maturzyści z całej Europy zostawiają tam karteczki...

  Maturzyści z całej Europy zostawiają tam karteczki...

  Maturzyści z całej Europy pielgrzymują przed egzaminami dojrzałości do grobów wielkich poetów, Wergiliusza i Giacomo Leopardiego w Neapolu, i zostawiają tam karteczki z prośbami o wsparcie. Obaj pochowani są obok siebie na wzgórzu Posillipo.

Filmy - Maturzyści (2)