Matura 2014

Artykuły - Matura 2014 (111)

 • Egzamin maturalny 2015. Jak zdać egzaminy?

  Egzamin maturalny 2015. Jak zdać egzaminy?

  Czas studniówek, przepełniony dobrą zabawą i beztroską już za nami. Nie sposób zapomnieć, że matura zbliża się wielkimi krokami. Podpowiadamy, jak efektywnie wykorzystać najbliższy czas i zdać maturę!
 • Natalia Szroeder: Z muzyką bywa różnie

  Natalia Szroeder: Z muzyką bywa różnie

  Natalia Szroeder czeka na wyniki matury, które są dla niej bardzo ważne. Wokalistka w październiku chce iść na studia. Nie zamierza jednak wybierać kierunków związanych z muzyką, a takie, które dałyby jej konkretny zawód. - Aktorstwo, dziennikarstwo, psychologia, może filologia, fotografia, żebym miała z czego żyć, bo z muzyką bywa różnie - mówi 18-latka.
 • Na maturze egzamin z języka hiszpańskiego

  Maturzyści w środę przystąpią do pisemnego egzaminu z języka hiszpańskiego. Egzamin pisemny na poziomie podstawowym z wybranego języka obcego nowożytnego jest jednym z obowiązkowych egzaminów na maturze.
 • Litania maturalna

  Nerwowo przygotowujecie się do kolejnych egzaminów, kursujecie do szkoły w eleganckich mundurkach z nadzieją, że jakoś to będzie i przy odrobinie szczęścia dostaniecie się na wymarzone studia. Oto kończy się dzieciństwo i zaczyna dorosłość. Prawdziwe życie. Nie mając matury, nie wyobrażacie sobie życia bez niej. A co jeśli...? No właśnie.
 • Matura z niemieckiego 2014. Poziom podstawowy - arkusz i rozwiązania

  Matura z niemieckiego 2014. Poziom podstawowy - arkusz i rozwiązania

  37 tys. maturzystów przystąpiło dzisiaj do egzaminu z języka niemieckiego. Prezentujemy arkusz i zaproponowane przez eksperta INTERIA.PL rozwiązania. Strona nie odświeża się automatycznie, użyj F5!
 • Matura 2014. Egzamin z niemieckiego

  Matura 2014. Egzamin z niemieckiego

  Maturzyści o 9:00 przystąpili do egzaminu z języka niemieckiego na poziomie podstawowym. W tym roku wybrało go 37 tysięcy absolwentów. Już ok. 15 zamieścimy arkusz i zaproponowane przez eksperta INTERIA.PL odpowiedzi. Bądźcie z nami!
 • Nowe prawo dla maturzystów? "To sprzeczne z konstytucją"

  Nowe prawo dla maturzystów? "To sprzeczne z konstytucją"

  Według Jarosława Gowina ograniczanie maturzystom pełnego wglądu w ocenione prace maturalne jest sprzeczne z konstytucją. Polska Razem ruszyła z akcją zbierania podpisów pod petycją do rządu w tej sprawie.
 • Egzamin maturalny z biologii - poziom podstawowy. Arkusz i odpowiedzi

  Egzamin maturalny z biologii - poziom podstawowy. Arkusz i odpowiedzi

  Maturzyści napisali dzisiaj egzamin z biologii na poziomie podstawowym. To jeden z najchętniej wybieranych przedmiotów. Zdecydowało się na niego prawie 60 tysięcy absolwentów, którzy zgodnie twierdzili, że pytania nie były w tym roku trudne. Publikujemy arkusz i zaproponowane przez naszego eksperta rozwiązania. Pamiętaj, że strona nie odświeża się automatycznie, użyj F5!
 • Egzamin maturalny z biologii - poziom rozszerzony. Arkusz i odpowiedzi

  Egzamin maturalny z biologii - poziom rozszerzony. Arkusz i odpowiedzi

  Prezentujemy arkusz i rozwiązania z egzaminu maturalnego z biologii na poziomie rozszerzonym. Biologia co roku jest wśród najchętniej wybieranych przedmiotów. W tym roku zamierzyło się z nią prawie 60 tys. maturzystów, z czego 28 185 wybrało poziom rozszerzony.

Filmy - Matura 2014 (2)

 • Czego boją się maturzyści?

  Zapytaliśmy tegorocznych maturzystów jakich tematów spodziewają się na maturze, co chcieliby pisać, a czego najbardziej się boją. Zobaczcie, co nam powiedzieli.
 • Polonista: Ta matura zaskoczyć nie może

  Niebawem, bo już 5 maja, rozpoczną się egzaminy maturalne. Licealiści, do egzaminu dojrzałości, przygotowywali się cały rok, więc Ci, którzy solidnie pracowali, nie muszą się martwić. Podobnego zdania jest mgr Dariusz Pasieka, polonista w V LO im. Augusta Witkowskiego w Krakowie. – Myślę, że moi uczniowie są dobrze przygotowani, zresztą ta matura zaskoczyć nie może – mówi nauczyciel. – Nie spodziewam się jakichś niespodzianek. To jest ostatnia taka matura, politycznie musi się udać – dodaje.