matki

Artykuły - Matki (600)

 • Fit mamy

  Fit mamy

  Instamatka to w internetowej nowomowie kobieta, która postanowiła urynkowić swoje macierzyństwo i dobrze na tym zarobić. Słowem, zrobić z niego biznes, kasować okrągłe sumy za sponsorowane wpisy na Instagramie. Na szczęście przeglądając ów serwis można natknąć się na profile młodych mam, które niosą wartościową i konkretną treść.
 • Matki niezadowolone ze swoich partnerów mówią więcej do nowo narodzonych synów

  Matki niezadowolone ze swoich partnerów mówią więcej do nowo narodzonych synów

  Kobiety, które nie są zadowolone z jakości związku z mężczyzną, spędzają więcej czasu, mówiąc do swoich nowonarodzonych dzieci, lecz tylko do chłopców - zaobserwowali naukowcy z Uniwersytety Cambridge. Ich wnioski publikuje "Journal of Family Psychology".
 • Szydło: Po wakacjach do Sejmu trafi projekt dotyczący emerytur dla matek

  Szydło: Po wakacjach do Sejmu trafi projekt dotyczący emerytur dla matek

  Po wakacjach do Sejmu trafią projekty ustaw dotyczących emerytur dla matek i premii za szybsze urodzenie drugiego dziecka - zapowiedziała wicepremier Beata Szydło. Wyraziła nadzieję, że zostaną one uchwalone do końca roku tak, by mogły obowiązywać od 2019 r.
 • Posłanka PiS zrezygnowała z funkcji matki chrzestnej statku PŻM

  Posłanka PiS zrezygnowała z funkcji matki chrzestnej statku PŻM

  Posłanka Prawa i Sprawiedliwości Dorota Arciszewska-Mielewczyk zrezygnowała z tytułu matki chrzestnej statku Polskiej Żeglugi Morskiej m/s Tczew. Wyjaśniła, że nie chce "stawać w konkury" z Magdaleną Kubicką-Netką, której tytuł zaproponowano wcześniej.
 • "Rzeczpospolita": Dziecko przeszkodą dla kobiet?

  "Rzeczpospolita": Dziecko przeszkodą dla kobiet?

  Kobiety wychowujące dzieci do szóstego roku życia przeważają w rejestrach bezrobotnych - informuje "Rzeczpospolita".
 • Mama na rynku pracy

  Mama na rynku pracy

  Jak wynika z badania Pracuj.pl „Specjaliści na rynku pracy” dla niemal 40 proc. aktywnych zawodowo kobiet równowaga między pracą a życiem osobistym jest istotna przy wyborze nowego pracodawcy, a dla 13 proc. brak takiej równowagi jest powodem dla którego poszukują nowej pracy. Pracuj.pl sprawdził czego jeszcze kobiety oczekują od pracodawcy i na jakie udogodnienia mogą liczyć pracujące mamy.
 • Raport: Norwegia najlepszym miejscem dla matek

  Raport: Norwegia najlepszym miejscem dla matek

  Najlepszym miejscem dla matek jest Norwegia, a najgorszym - Somalia - wynika z opublikowanego w poniedziałek rankingu organizacji Save the Children. Spośród 25 najbogatszych stolic najwyższy współczynnik umieralności niemowląt odnotowano w Waszyngtonie.
 • Więcej wolnego czasu dla pracujących matek

  Więcej wolnego czasu dla pracujących matek

  Już od roku rodzice mogą cieszyć się większymi przywilejami. Zwłaszcza młode matki, które dzięki nowelizacji Kodeks Pracy mogą przebywać na urlopie macierzyńskim przez 57 tygodni. Co więcej, jak pokazują najnowsze statystyki ZUS, roczne urlopy cieszą się coraz większa popularnością.
 • Para prezydencka życzy wszystkim matkom szczęścia i dumy z dzieci

  Para prezydencka życzy wszystkim matkom szczęścia i dumy z dzieci

  Życzenia zdrowia, dumy ze swoich dzieci oraz matczynego szczęścia złożyła w Dniu Matki wszystkim mamom w Polsce para prezydencka - Anna i Bronisław Komorowscy.
 • Matka Polka i rodzinne finanse

  Matka Polka i rodzinne finanse

  Dzień Matki to wyjątkowe święto. Jego początki sięgają czasów starożytnych Greków i Rzymian, którzy szczególnym kultem otaczali matki-boginie, symbole płodności i urodzaju.

Filmy - Matki (3)

 • Kiedy mama nie może doczekać się dziecka…

  Mama niemogąca doczekać się swojego dziecka podbija internet. Kiedy wyznaczony przez lekarza termin porodu minął, Victoria Weller z Kent (Wielka Brytania) postanowiła nieco przyśpieszyć opóźniające się rozwiązanie. Wypróbowała wszystkich mniej lub bardziej znanych naturalnych sposobów, żaden jednak nie okazał się skuteczny. Jej dziecku widocznie nie śpieszyło się na ten świat. Zrezygnowana postanowiła poćwiczyć z piłką. Jej gimnastyka przemieniła się w szalony, skoczny taniec. Victoria podskakiwała i wymachiwała rękami ku radości jej chichoczących dzieci i męża, nagrywającego całe to zdarzenie. Nietypowa technika najwidoczniej poskutkowała – już następnego dnia kobieta zaczęła rodzić. Wydała na świat zdrową córeczkę.
 • Bunt matek w stolicy!

  W Warszawie odbył się nietypowy happening z okazji Dnia Mamy - "Bunt Matek". Celem akcji było zwrócenie uwagi na bariery architektoniczne, z którymi muszą borykać się mamy ze swoimi dziećmi w wózkach. Są to m.in. schody, wysokie krawężniki i krótko działające światła na przejściach dla pieszych.
 • "Nie jestem typem matki Polki"

  Nie jestem typem kobiety, której poczucie spełnienia zapewnia samo macierzyństwo. Muszę realizować się poza domem - mówi Ilona Felicjańska.