maszyniści

Artykuły - Maszyniści (18)

 • "Gazeta Wyborcza": Pociąg stoi, bo czeka na maszynistów

  "Gazeta Wyborcza": Pociąg stoi, bo czeka na maszynistów

  ​Brakuje tysięcy maszynistów. Przez wyśrubowane przepisy do zawodu trudno się dostać, a drogie pociągi jeżdżą za wolno - informuje "Gazeta Wyborcza" we wtorkowym artykule "Pociąg stoi, bo czeka na maszynistów".
 • "Gazeta Wyborcza": Maszynistę zatrudnię. 2 tys. wakatów

  "Gazeta Wyborcza": Maszynistę zatrudnię. 2 tys. wakatów

  Ponad połowa maszynistów kolejowych w Polsce zbliża się do wieku emerytalnego. Przewoźnicy zgłaszają, że brak im około 2 tys. osób do kierowania pociągami. Bywa więc, że maszynistami muszą się dzielić - pisze "Gazeta Wyborcza".
 • Grecja: Kolejny dzień strajku maszynistów ateńskiego metra

  Sobota jest trzecim z rzędu dniem strajku maszynistów ateńskiego metra, protestujących przeciwko cięciom płacowym. W greckiej stolicy powoduje to chaos komunikacyjny. Tymczasem związek zawodowy maszynistów grozi strajkiem bezterminowym.
 • Nowak chce zabronić maszynistom telefonowania

  Nowak chce zabronić maszynistom telefonowania

  Minister transportu Sławomir Nowak zapowiada skuteczne wdrażanie na kolei zaleceń Państwowej Komisji Badania Wypadków Kolejowych po katastrofie pod Szczekocinami, gdzie 3 marca zginęło 16 osób, a ponad 50 zostało rannych.
 • Zidentyfikowano ostatnią ofiarę katastrofy. To maszynista

  Zidentyfikowano ostatnią ofiarę katastrofy. To maszynista

  Znana jest już tożsamość wszystkich 16 ofiar sobotniej katastrofy kolejowej pod Szczekocinami. Ostatnią zidentyfikowaną osobą jest maszynista pociągu Interregio - poinformował Tomasz Ozimek z prowadzącej śledztwo Prokuratury Okręgowej w Częstochowie.
 • Żurkowski: Maszynista miał 3-4 sekundy na reakcję

  Żurkowski: Maszynista miał 3-4 sekundy na reakcję

  Odległość, z której maszyniści mogli w nocy ocenić, że znajdują się na tym samym torze, to 200, góra 300 metrów. To dużo za późno, żeby próbować uratować życie. Kiedy maszyniści zdali sobie sprawę z zagrożenia, mogli włączyć hamowanie nagłe i rzucić się w przestrzeń wnętrza maszynowni, ale dla nich nie było na to czasu. Pociąg InterRegio zaczął hamować, być może maszynista coś przeczuwał, ale miał tylko 3-4 sekundy, dużo za mało - mówi o katastrofie koło Szczekocin gość Kontrwywiadu RMF FM, szef Instytutu Kolejnictwa Andrzej Żurkowski.
 • Trwa identyfikacja ofiar zderzenia pociągów

  Trwa identyfikacja ofiar zderzenia pociągów

  Akcja poszukiwawcza na miejscu katastrofy potrwa do momentu, w którym służby zyskają pewność, że pod wrakami rozbitych pod Szczekocinami pociągów nikogo już nie ma - poinformował w Katowicach wojewoda śląski Zygmunt Łukaszczyk.
 • Czy maszyniści przeżyli? "To przedwczesne doniesienia"

  Czy maszyniści przeżyli? "To przedwczesne doniesienia"

  Doniesienia o tym, iż maszyniści przeżyli katastrofę kolejową okazały się przedwczesne. - Była to wstępna informacja uzyskana od ratowników medycznych, która po weryfikacji się nie potwierdziła. Mamy wciąż pięć ciał o nierozpoznanej tożsamości - powiedział INTERIA.PL prokurator Romuald Basiński, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Częstochowie.
 • Niemcy: Maszyniści zapowiadają bezterminowy strajk

  Niemcy: Maszyniści zapowiadają bezterminowy strajk

  Związek Zawodowy Niemieckich Maszynistów Kolejowych (GDL) ogłosił w czwartek, że 7 stycznia przystępuje do bezterminowego strajku.
 • Pracownicy kolei zapowiadają strajk

  Pracownicy kolei zapowiadają strajk

  Setki tysięcy Polaków może spędzić święta Bożego Narodzenia z dala od swoich rodzin - przestrzega dziennik "Fakt". Na 22 grudnia maszyniści, konduktorzy i dyżurni ruchu zapowiedzieli strajk.