massa

Artykuły - Massa (255)

• Felipe Massa odchodzi z Ferrari

Felipe Massa odchodzi z Ferrari

Kierowca teamu Formuły 1 - Ferrari Brazylijczyk Felipe Massa potwierdził we wtorek, że w nowym sezonie nie będzie już zawodnikiem włoskiego teamu.
  • Massa i Hamilton w objęciach

Massa i Hamilton w objęciach

"Kosa" pomiędzy Lewisem Hamiltonem z McLaren i Felipe Massą zespołu Ferrari jest już historią. Obaj kierowcy, po zakończeniu GP Brazylii, ku uciesze kibiców, publicznie się uściskali puszczając w niepamięć liczne zatargi, jakie mieli w minionym sezonie.
  • Ferrari wciąż zastanawia się nad przyszłością Massy

Ferrari wciąż zastanawia się nad przyszłością Massy

Sezon Formuły 1 jeszcze nie osiągnął półmetka, a już na dobre ruszyła giełda nazwisk, potencjalnych transferów i spekulacje dotyczące nowych umów z kierowcami. Team Ferrari potwierdził, że wciąż nie podjął decyzji co do przyszłości Brazylijczyka Felipe Massy.
  • F1: Trzeci dzień testów pod Walencją

F1: Trzeci dzień testów pod Walencją

Adrian Sutil z zespołu Force India, legitymuje się najlepszym czasem jednego okrążenia uzyskanym do godziny 13, trzeciego dnia wolnych prób na torze Circuit Ricardo Tormo pod Walencją.
  • Domenicali: Ferrari chce zdobyć oba tytuły

Szef Ferrari Stefano Domenicali zapowiedział, że celem jego zespołu na nowy sezon Formuły 1 jest zdobycie obu tytułów. Włoski zespół ogłosił, że zaprezentuje nowy bolid 28 stycznia w Maranello.
  • Sebastian Vettel mistrzem świata Formuły 1

Sebastian Vettel mistrzem świata Formuły 1

Niemiec Sebastian Vettel z Red Bull-Renault zdobył w niedzielę tytuł mistrza świata Formuły 1, zwyciężając w zamykającym sezon wyścigu o Grand Prix Abu Zabi. Piąty na mecie rywalizacji na torze Yas Marina był Robert Kubica z Renault.
  • GP Singapuru: Triumf Alonso, świetny pościg Kubicy

GP Singapuru: Triumf Alonso, świetny pościg Kubicy

Fernando Alonso z Ferrari we wspaniałym stylu wygrał wyścig o GP Singapuru. Hiszpan, który wywalczył pole position obronił je na starcie i pierwszej lokaty nie oddał aż do linii mety. Tuż za nim wyścig ukończył Sebastian Vettel z Red Bulla, depczący mu po piętach przez 61 okrążeń. Robert Kubica zajął 7. miejsce, które wywalczył po fantastycznym, szalonym pościgu z odległej 13. lokaty.
  • Sukces Ferrari, Kubica z punktami

Sukces Ferrari, Kubica z punktami

Robert Kubica z teamu Renault zajął ósme miejsce w niedzielnym wyścigu o Grand Prix Włoch, 14. z 19 eliminacji tegorocznych mistrzostw świata Formuły 1. Zwycięstwo na torze Monza odniósł Hiszpan Fernando Alonso z ekipy Ferrari.
  • GP Włoch: Triumf Alonso, Kubica na 8. miejscu

GP Włoch: Triumf Alonso, Kubica na 8. miejscu

Robert Kubica z zespołu Renault zajął ósme miejsce w Grand Prix Włoch. Polak po świetnym starcie z 9. lokaty awansował na 5. pozycję, ale stracił ją po zbyt długiej wizycie w boksie. Zwyciężył Hiszpan Fernando Alonso z Ferrari, który wyprzedził Jensona Buttona z McLarena i Felipe Massę z Ferrari.
  • Pole position dla Alonso. Kubica z piątej linii

Pole position dla Alonso. Kubica z piątej linii

Robert Kubica z zespołu Renault zajął 9. miejsce w kwalifikacjach do wyścigu o Grand Prix Włoch. Pole position na torze Monza, ku wielkiej radości kibiców Ferrari, wywalczył Fernando Alonso.