masło

Artykuły - Masło (119)

 • Ceny masła topnieją w oczach! W sklepach jest nawet o 20 proc. taniej niż rok temu

  Ceny masła topnieją w oczach! W sklepach jest nawet o 20 proc. taniej niż rok temu

  Z analizy blisko 2 tys. sklepowych akcji promocyjnych wynika, że od początku roku ceny masła regularnie schodziły w dół. Średni spadek na poziomie 12 proc. dotyczył pierwszych pięciu miesięcy tego roku, porównanych z analogicznym okresem ub.r.
 • Masło z pestek słonecznika

  Masło z pestek słonecznika

  Ziarna słonecznika zawierają mnóstwo zdrowych tłuszczów i choć na co dzień wielu z nas korzysta z oleju słonecznikowego, to już sam słonecznik traktujemy po macoszemu: jako co najwyżej dodatek do sałatek. A szkoda - z ziaren słonecznika możecie przygotować przepyszne, zdrowe masełko. To świetna propozycja nie tylko dla wegan!
 • W sklepach przybywa promocji na masło w mniejszych kostkach. Większe opakowania zaliczają spadki

  W sklepach przybywa promocji na masło w mniejszych kostkach. Większe opakowania zaliczają spadki

  Liczba promocji masła 200g wzrosła w sklepach o prawie 40 proc., porównując pierwszych 10 miesięcy tego i ub. roku. Z kolei opakowania 250g zmniejszyły swój udział w gazetkach o blisko 8 proc. Mniejsza kostka najbardziej poszła w górę w convenience - o niecałe 90 proc., a ta druga miała największy spadek w cash&carry, tj. ok. 88 proc.
 • Analiza: Ceny masła znowu poszły w górę. Najbardziej zdrożały kostki 250g

  Analiza: Ceny masła znowu poszły w górę. Najbardziej zdrożały kostki 250g

  W pierwszych dziesięciu miesiącach br. kostka masła 250g w promocji była droższa niż w analogicznym okresie ub.r. Minimalne ceny wzrosły o blisko 26 proc., średnie - o ponad 12 proc., a maksymalne - o przeszło 4 proc. Z kolei opakowanie 200g potaniało. Najniższy koszt zakupu zmniejszył się o ponad 5 proc., a przeciętny - o prawie 7 proc. W przypadku mniejszej kostki tylko najwyższa cena promocyjna poszła w górę, tj. o niecałe 7 proc. Tak wynika z raportu branżowego opracowanego przez analityków firmy Hiper-Com Poland i Grupy Mobilnej Qpony-Blix.
 • Nie sprawdzają się czarne scenariusze na rynku masła

  Nie sprawdzają się czarne scenariusze na rynku masła

  Średnia cena promocyjna standardowej kostki masła wyniosła 6,32 zł w maju 2018 roku, a dokładnie 12 miesięcy później sięgnęła 6,50 zł. To daje wartość na poziomie niecałych 3 proc. Z kolei maksymalny koszt zakupu produktu w promocji spadł w tym roku o ponad 13 proc. Za to minimalna cena rabatowa poszła w górę o niespełna 9 proc.
 • Analiza: Sieci robią więcej promocji na masło. Ceny, zamiast spadać, częściej rosną

  Analiza: Sieci robią więcej promocji na masło. Ceny, zamiast spadać, częściej rosną

  W latach 2016-2017 masło osiągało absurdalnie wysoką cenę. Spowodowało to spadającą produkcję mleka, swoistą panikę wśród konsumentów i spekulacje dotyczące dostępności produktu w przyszłości. Zdaniem ekspertów wysokie ceny tego produktu spowodowały, ze handel stwierdził, że warto przyciągać klientów masłem.
 • Załamania cen masła w sklepach nie widać

  Załamania cen masła w sklepach nie widać

  Załamania cen masła na aukcji produktów nabiałowych Global Dairy Trade w Polsce nie widać. Jak ocenia Jakub Olipra, ekonomista Credit Agricole, w kolejnych miesiącach możemy spodziewać się spadku cen produktów mlecznych - szczególnie masła. Zdaniem analityków zachowanie sklepów jest zagadkowe, prawdopodobnie handel zdaje sobie sprawę, że klienci przyzwyczaili się do wysokich cen.
 • Przedświąteczne promocje w kostkach. Masło może być kluczowym elementem walki sieci handlowych o klienta

  Przedświąteczne promocje w kostkach. Masło może być kluczowym elementem walki sieci handlowych o klienta

  Masło na światowych rynkach jest już niemal o jedną trzecią tańsze niż przed rokiem. Prędzej czy później obniżki cen zobaczymy również na sklepowych półkach.
 • "Rzeczpospolita": Ponura przyszłość margaryn

  "Rzeczpospolita": Ponura przyszłość margaryn

  Rynek tłuszczów do smarowania definitywnie się kurczy. Przyczynia się do tego m.in. moda na zdrowy tryb życia. Sprzedaż margaryn stopnieje w ciągu czterech lat o prawie 200 mln złotych - czytamy w czwartkowej "Rzeczpospolitej".
 • Za chleb nie zapłacimy 10 zł. Ale masło znowu podrożeje

  Za chleb nie zapłacimy 10 zł. Ale masło znowu podrożeje

  Straszenie konsumentów chlebem za 10 zł to przesada. Ale niemal pewne są duże podwyżki cen masła - uważa Andrzej Gantner, dyrektor generalny Polskiej Federacji Producentów Żywności.

Filmy - Masło (12)

 • Zamiast masła na kanapkach spróbuj czegoś nowego

  Niezależnie od ciągle pojawiających się kolejnych modnych diet, najważniejszą zaletą zdrowego odżywiania pozostaje różnorodność produktów. Zawsze warto spróbować czegoś nowego. Oto kilka pomysłów na zastąpienie masła na kanapkach.
 • Jak zrobić masło w domu? To dziecinnie proste!

  Jak zrobić masło w domu? W ostatnim czasie masło dramatycznie podrożało. Z tego powodu wiele osób zaczęło zadawać sobie pytanie, czy i jak można zrobić masło we własnym domu. Wbrew pozorom nie jest to bardzo trudne. Wystarczy kupić mleko nie UHT i poświęcić na to trochę czasu. Sprawdź nasz przepis i dowiedz się, jak zrobić masło.
 • Francja: W supermarketach brakuje masła

  W ciągu kilku miesięcy cena masła na unijnym rynku wzrosła niemal dwukrotnie. W ojczyźnie chrupiących rogalików masło stało się prawdziwym rarytasem. Nawet w supermarketach trudno je dostać!
 • Kurczak w sosie maślano-marchewkowym

  Zwykłe piersi z kurczaka nie muszą być nudne w swoim smaku! Zamiast po raz kolejny przyrządzać zwykłe drobiowe kotlety, możecie przygotować z nich przepyszne danie w doskonałym sosie maślano-marchewkowym. Marchewkę pokrójcie w plastry lub - jak kto woli - podajcie w formie puree - ten przepis to szybki sposób na sycącą, mięsną potrawkę, która posmakuje każdemu.