maseczka

Artykuły - Maseczka (109)

 • Ważny komunikat GIS: Uwaga na maseczki w sklepach!

  Ważny komunikat GIS: Uwaga na maseczki w sklepach!

  GIS przypomina, że sprzedawca ma prawo odmówić obsługi klienta bez maseczki, gdyż chodzi bezpieczeństwo, a gdy maseczki nie ma sprzedawca, mogą reagować klienci. Interweniować może też inspekcja sanitarna.
 • Jaką i jak nosić maseczkę, żeby nie było to uciążliwe?

  Jaką i jak nosić maseczkę, żeby nie było to uciążliwe?

  Konieczność zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej pozostanie z nami na długo, może nawet przez kilkanaście miesięcy. Do momentu aż powstanie powszechna i bezpieczna szczepionka lub skuteczny lek na chorobę wywoływaną przez Sars-CoV-2.
 • Dr Paweł Rajewski: Maseczki i rękawiczki to nie wszystko

  Dr Paweł Rajewski: Maseczki i rękawiczki to nie wszystko

  U pacjenta, który nie ma objawów, nie możemy stwierdzić od kiedy choruje. W takim przypadku po 14 dniach od pierwszego wymazu, musimy zrobić powtórny wymaz - mówi dr n. med. Paweł Rajewski z Wojewódzkiego Szpitala Obserwacyjno-Zakaźnego w Bydgoszczy. - Model włoski pokazał, że jeśli poluzujemy te restrykcje, to możemy się spodziewać dynamicznego wzrostu zachorowań. Czas kwarantanny, stanu epidemicznego czy epidemii jest po to, żeby pozostać w domu, a nie przyjmować gości, lub zamawiać jedzenie i spotykać się z dostawcą twarzą w twarz czy ręka w rękę. Nawet jeśli czujemy się dobrze.
 • Maseczka na koronawirusa - jak ją uszyć w domu?

  Maseczka na koronawirusa - jak ją uszyć w domu?

  Jednym z elementów, który stał się synonimem epidemii koronawirusa, jest maseczka. Maseczki ochronne N95, FFP3/N100 oraz maseczki chirurgiczne są ważną częścią naszego ubioru przy wyjściu na zewnątrz - od 16 kwietnia zakrywanie nosa i ust będzie obowiązkowe w Polsce. Ale nie każdy będzie w stanie zakupić maseczkę z atestem. Jak zrobić maseczkę domową metodą?
 • Pielęgnacja aż po cebulki maski do włosów HERBS

  Pielęgnacja aż po cebulki maski do włosów HERBS

  Maska do włosów, to element pielęgnacji, który często pomijamy. Niesłusznie. Maska pomaga wyraźnie odżywić nasze włosy wnikając nie tylko w głąb ich struktury, ale także w cebulki. Marka HERBS proponuje nam cztery wersje tego kosmetyku stworzone w oparciu o biozgodne cenne oleje roślinne. W maskach nie znajdziemy z kolei olejów mineralnych oraz barwników.
 • Ultra nawilżanie z żelową maską Purederm

  Ultra nawilżanie z żelową maską Purederm

  Luksusowa wersja maseczki w płacie, czyli maska hydrożelowa, to kosmetyk wyróżniający się swoją strukturą. W ofercie marki Purederm znajdziemy wyjątkowa wersję takiej maseczki stworzoną z opatentowanego przez markę materiału.
 • PUREDERM czyli pomidor po koreańsku

  PUREDERM czyli pomidor po koreańsku

  Pommo d’oro, czyli „złote jabłka” – tak kiedyś nazywały się pomidory, w których znajdziemy mnóstwo cennych substancji odżywczych. W przeciwieństwie do nas Koreańczycy nie ograniczają się jedynie do konsumpcji tych pysznych i wartościowych warzyw. Ich potencjał wykorzystują także w kosmetykach, które skutecznie nawilżają cerę, wygładzają ją, redukują zmarszczki oraz chronią przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi np. promieniowaniem UV! Właśnie dlatego w ofercie marki PUREDERM nie mogło zabraknąć maseczki na bazie pomidora i kolagenu.
 • Koreańska mała czarna

  Koreańska mała czarna

  Nie wyobrażacie sobie dnia bez aromatycznej małej czarnej, która stawia Was na nogi? Dzięki koreańskiej marce Purederm zastrzyk kofeiny możecie zafundować także swojej… twarzy!
 • Kolagenowa pielęgnacja w płatkach

  Kolagenowa pielęgnacja w płatkach

  Delikatna skóra pod oczami wymaga odpowiedniej pielęgnacji, o czym doskonale wiedzą Koreanki. Dlatego dbają o nią w wyjątkowy sposób stosując kolagenowe płatki pod oczy. My znajdziemy je w ofercie PUREDERM gdzie, podobnie jak maski w płachcie, doskonale przylegające do skóry płatki nasączone zostały cenną esencją. W ten sposób zwiększają wchłanianie składników aktywnych i tym samym maksymalizują osiągany efekt. Co więcej zapas płatków PUREDERM wystarczy nam aż na dwa tygodnie.
 • Nowość! Produkty marki AT FOX

  Nowość! Produkty marki AT FOX

  Wyciągi z cennych odmian herbat wpływające na wyjątkową skuteczność kosmetyków, żelowe formuły ampułek idealnie przygotowujących skórę do dalszej pielęgnacji, do tego wyjątkowe kremy zamknięte z przepięknych pudełeczkach w kształcie... apetycznych muffinek. A na deser ślicznie opakowane maseczki do twarzy w płachcie, bez których dbania o urodę nie wyobraża sobie żadna Koreanka. Tak wygląda oferta wyjątkowej koreańskiej marki at;fox, która właśnie weszła na polski rynek.

Filmy - Maseczka (16)

 • Jak radzić sobie z zaparowanymi od maseczek okularami? Ten japoński artysta znalazł na to zabawny sposób

  Japoński artysta wymyślił zabawny sposób na zaparowane od maseczki okulary. Takahiro Shibata postanowił przerobić kawałek materiału na ramen. Pysznie wyglądające danie stworzył z filcu i gliny. Teraz patrząc mu w oczy można pomyśleć, że para unosi się znad zupy. Shibata jest uznanym w Japonii artystą, tworzącym przede wszystkim rzeźby i biżuterię.
 • Naukowcy zbadali, jak daleko wędruje powietrze z maseczką i bez

  Pewna niemiecka firma wykorzystała swoją technologię do zbadania, jak daleko wędruje powietrze wydychane przez człowieka. Starano się sprawdzić, jak to wygląda w przypadku gdy człowiek ma i gdy nie ma założonej maseczki. W badaniu pomogła technika zwana "schlieren". Pokazuje ona przepływ powietrza wokół przedmiotów i jest wykorzystywana np. w wizualizacji gazów odrzutowych broni palnej czy wykrywaniu nieszczelności. W tym przypadku chodziło oczywiście o badania ukierunkowane na koronawirusa.
 • Mężczyzna używa swojej długiej brody jako... maseczki

  Okazuje się, że nie wszyscy mają idealne warunki do noszenia maseczki. Część narzeka na parujące okulary, innym przeszkadza bujna broda. Co robić? Pewne nowatorskie rozwiązanie zaproponował mieszkaniec Nowej Zelandii. Nie chcąc, w myśl sugestii żony, pożegnać się na dobre z dumnym zarostem, postanowił zrobić z niego maseczkę! Jak mówi — Broda przetrwała ze mną ślub i wesele, przetrwa i koronawirusa.
 • Odmładzające maseczki z marchwi

  Marchew to warzywo nie tylko do kuchni. Jest niedrogim, łatwo dostępnym i naturalnym składnikiem wielu kosmetyków. Maseczki, w których jest bazą, poprawiają koloryt skóry oraz pomagają leczyć drobne otarcia i urazy. Do przygotowania odmładzającej maseczki z tego warzywa potrzebujemy jeszcze miodu, cytryny i oliwy. Doskonale nadaje się dla każdego typu cery! (x-news)