maseczka

Artykuły - Maseczka (117)

 • Przepis na domową maseczkę z miodem

  Przepis na domową maseczkę z miodem

  Szukasz ukojenia dla skóry suchej, zmęczonej, która wykazuje silną potrzebę regeneracji? Wykorzystaj naturalny miód pszczeli! Poznaj przepis na wiosenną maseczkę regenerująco-nawilżającą, którą zrobisz w kilka minut.
 • Maska ochronna pod mikroskopem – dlatego chroni tak dobrze

  Maska ochronna pod mikroskopem – dlatego chroni tak dobrze

  Zespół naukowców z National Institute Standards and Technology w USA postanowił sprawdzić strukturę maseczek ochronnych, wykorzystywanych w trakcie trwającej pandemii. Wyniki eksperymentu nie pozostawiają złudzeń.
 • Coraz więcej ludzi robi to z maseczką

  Coraz więcej ludzi robi to z maseczką

  Noszenie dwóch maseczek ochronnych jednocześnie to coraz częstszy widok. Eksperci ocenili, czy dzięki temu jesteśmy rzeczywiście lepiej zabezpieczeni.
 • Czy maseczka może sprzyjać powstawaniu próchnicy?

  Czy maseczka może sprzyjać powstawaniu próchnicy?

  Choć noszenie maseczek ochronnych, zakrywających usta i nos, pomaga ograniczać rozprzestrzenianie się wirusa SARS-CoV-2, to jednak ma ono też swoje minusy. Stomatolodzy ostrzegają, że maseczki sprzyjają powstawaniu nadmiernej suchości w ustach, co z kolei może się przyczyniać do zmian flory bakteryjnej i namnażania niektórych patogenów, np. tych powodujących próchnicę. Sprawdź, jak można temu przeciwdziałać.
 • Ważny komunikat GIS: Uwaga na maseczki w sklepach!

  Ważny komunikat GIS: Uwaga na maseczki w sklepach!

  GIS przypomina, że sprzedawca ma prawo odmówić obsługi klienta bez maseczki, gdyż chodzi bezpieczeństwo, a gdy maseczki nie ma sprzedawca, mogą reagować klienci. Interweniować może też inspekcja sanitarna.
 • Jaką i jak nosić maseczkę, żeby nie było to uciążliwe?

  Jaką i jak nosić maseczkę, żeby nie było to uciążliwe?

  Konieczność zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej pozostanie z nami na długo, może nawet przez kilkanaście miesięcy. Do momentu aż powstanie powszechna i bezpieczna szczepionka lub skuteczny lek na chorobę wywoływaną przez Sars-CoV-2.
 • Dr Paweł Rajewski: Maseczki i rękawiczki to nie wszystko

  Dr Paweł Rajewski: Maseczki i rękawiczki to nie wszystko

  U pacjenta, który nie ma objawów, nie możemy stwierdzić od kiedy choruje. W takim przypadku po 14 dniach od pierwszego wymazu, musimy zrobić powtórny wymaz - mówi dr n. med. Paweł Rajewski z Wojewódzkiego Szpitala Obserwacyjno-Zakaźnego w Bydgoszczy. - Model włoski pokazał, że jeśli poluzujemy te restrykcje, to możemy się spodziewać dynamicznego wzrostu zachorowań. Czas kwarantanny, stanu epidemicznego czy epidemii jest po to, żeby pozostać w domu, a nie przyjmować gości, lub zamawiać jedzenie i spotykać się z dostawcą twarzą w twarz czy ręka w rękę. Nawet jeśli czujemy się dobrze.
 • Maseczka na koronawirusa - jak ją uszyć w domu?

  Maseczka na koronawirusa - jak ją uszyć w domu?

  Jednym z elementów, który stał się synonimem epidemii koronawirusa, jest maseczka. Maseczki ochronne N95, FFP3/N100 oraz maseczki chirurgiczne są ważną częścią naszego ubioru przy wyjściu na zewnątrz - od 16 kwietnia zakrywanie nosa i ust będzie obowiązkowe w Polsce. Ale nie każdy będzie w stanie zakupić maseczkę z atestem. Jak zrobić maseczkę domową metodą?
 • Pielęgnacja aż po cebulki maski do włosów HERBS

  Pielęgnacja aż po cebulki maski do włosów HERBS

  Maska do włosów, to element pielęgnacji, który często pomijamy. Niesłusznie. Maska pomaga wyraźnie odżywić nasze włosy wnikając nie tylko w głąb ich struktury, ale także w cebulki. Marka HERBS proponuje nam cztery wersje tego kosmetyku stworzone w oparciu o biozgodne cenne oleje roślinne. W maskach nie znajdziemy z kolei olejów mineralnych oraz barwników.

Filmy - Maseczka (14)

 • Jak prać wielorazową maseczkę?

  Badania i symulacje przeprowadzone przez naukowców wskazują, że zasłanianie ust i nosa w przestrzeni publicznej to najskuteczniejsze działanie ograniczające rozprzestrzenianie się koronawirusa. Przyłbice i maseczki stały się nieodłączonym elementem garderoby. Jak prać maseczki wielorazowego użytku, by nie stały się źródłem zakażenia, nie tylko COVID-19, ale też innymi chorobami? Więcej porad dotyczących zachowania higieny w domu znajdziesz w serwisie Deccoria.pl
 • Takiej maseczki nie widzieliście! Hit

  Od początku pandemii widzieliście już pewnie różne rodzaje maseczek, ale czy była wśród nich taka? Pewna kobieta wyposażyła się w maseczkę z prostą animacją, która wyświetla się, gdy rozpozna mowę lub śmiech. Koleżanki w biurze nie mogły przestać się śmiać!
 • Naukowcy zbadali, jak daleko wędruje powietrze z maseczką i bez

  Pewna niemiecka firma wykorzystała swoją technologię do zbadania, jak daleko wędruje powietrze wydychane przez człowieka. Starano się sprawdzić, jak to wygląda w przypadku gdy człowiek ma i gdy nie ma założonej maseczki. W badaniu pomogła technika zwana "schlieren". Pokazuje ona przepływ powietrza wokół przedmiotów i jest wykorzystywana np. w wizualizacji gazów odrzutowych broni palnej czy wykrywaniu nieszczelności. W tym przypadku chodziło oczywiście o badania ukierunkowane na koronawirusa.
 • Mężczyzna używa swojej długiej brody jako... maseczki

  Okazuje się, że nie wszyscy mają idealne warunki do noszenia maseczki. Część narzeka na parujące okulary, innym przeszkadza bujna broda. Co robić? Pewne nowatorskie rozwiązanie zaproponował mieszkaniec Nowej Zelandii. Nie chcąc, w myśl sugestii żony, pożegnać się na dobre z dumnym zarostem, postanowił zrobić z niego maseczkę! Jak mówi — Broda przetrwała ze mną ślub i wesele, przetrwa i koronawirusa.