marynarka wojenna

Artykuły - Marynarka wojenna (113)

 • Chiny oskarżone o cyberatak na Marynarkę Wojenną USA - wykradziono 614 GB danych

  Chiny oskarżone o cyberatak na Marynarkę Wojenną USA - wykradziono 614 GB danych

  Chiny zyskały dostęp do zastrzeżonych informacji dotyczących projektów Marynarki Stanów Zjednoczonych. Stało się to na wskutek cyberataku na nieokreślonego kontraktora marynarki. W wyniku wycieku utracono 614 gigabajtów danych dotyczących czujników, informacji kryptograficznych i podwodnej broni elektrycznej. Atak również spowodował wyciek danych na temat tajnego projektu pod kryptonimem „Sea Dragon”
 • Marynarka wojenna USA umieści działo laserowe nowej generacji na pokładzie USS Portland

  Marynarka wojenna USA umieści działo laserowe nowej generacji na pokładzie USS Portland

  Potężne działa laserowe zamieniające wrogów w popiół wydają się być jedynie domeną fantastyki naukowej. Tymczasem marynarka wojenna Stanów Zjednoczonych posiada już od kilku lat na swoim wyposażeniu funkcjonalną broń laserową i przymierza się do testów systemu następnej generacji.
 • Kownacki: "Śmigłowce nie są priorytetem"

  Kownacki: "Śmigłowce nie są priorytetem"

  Ministerstwo Obrony Narodowej informuje, że „wśród zdefiniowanych priorytetów śmigłowce nie występują”. Wydaje się, że MON nadal nie dostrzega istnienia Marynarki Wojennej.
 • Ratownictwo morskie. Mniej śmigłowców dla SAR?

  Ratownictwo morskie. Mniej śmigłowców dla SAR?

  W niedzielę 12 marca br., minister Macierewicz - podczas uroczystości nadania gdyńskiej Bibliotece Głównej Akademii Marynarki Wojennej imienia Lecha Kaczyńskiego - zapowiedział modernizację Marynarki Wojennej. Teraz mówi się, że MON planuje ograniczyć zakup śmigłowców.
 • Radom siedzibą Stoczni Marynarki Wojennej

  Radom siedzibą Stoczni Marynarki Wojennej

  Radom będzie siedzibą Stoczni Marynarki Wojennej. Taki plan ma Ministerstwo Obrony Narodowej. Wcześniej jednak firma, która od sześciu lat jest w upadłości, musi wrócić do Skarbu Państwa. Przetarg trwa. Oferty składać można do końca stycznia.
 • Francuzi chcą nam sprzedać Skorpeny

  Francuzi chcą nam sprzedać Skorpeny

  Transfer technologii, rakiety manewrujące, niezależność użycia to według DCNS główne cechy francuskiej oferty na okręty podwodne dla Polski.
 • Wojsko Polskie: MON wyda 7,5 mld złotych

  Polska Marynarka Wojenna wzbogaci się o trzy okręty podwodne. Już na jesień może zostać rozpisany przetarg. Ministerstwo Obrony Narodowej planuje wydać na ten cel 7,5 mld złotych.
 • Orka przypłynie z Francji?

  Francuzi lobbują za sprzedażą Polsce okrętów podwodnych - pisze "Nasz Dziennik". Za kilka miesięcy MON ma ogłosić przetarg na zakup jednostek dla Marynarki Wojennej. Umowa ma być podpisana na przełomie 2016 i 2017 roku.
 • Kalvari (S 50) - nowy indyjski okręt podwodny

  Kalvari (S 50) - nowy indyjski okręt podwodny

  Indie zaprezentowały nowy okręt podwodny Kalvari (S 50) – czytamy na łamach serwisu Defence24.

Filmy - Marynarka wojenna (2)

 • W poszukiwaniu wraku ORP "Orzeł"

  Historia polskiego okrętu podwodnego ORP "Orzeł" to gotowy materiał na scenariusz filmowy - mówi Interii nurek Tomasz Stachura, który wraz ze swoją ekipą zamierza dokonać tego, czego nie udało się osiągnąć kilku wcześniejszym ekspedycjom. Odnaleźć wrak najsłynniejszego polskiego okrętu podwodnego.
 • "Trzeba ratować polską marynarkę wojenną"

  Trzeba ratować polską marynarkę wojenną - mówił w Kontrwywiadzie RMF FM szef BBN Stanisław Koziej. - Jej przyszłość to podwodne aparaty bezzałogowe. Prezydent jest zwolennikiem nowoczesnego rozwoju sił zbrojnych - dodaje.